Filtr
 • Zebrania z rodzicami - listopad 2015


   ZEBRANIA Z RODZICAMI

   

  W dniach 17 - 18 - 19 listopada odbędą się zebrania z rodzicamu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

       17 listopada godz. 16.00 - kl. I-III Szkoły Podstawowej

       18 listopada godz. 16.00 - kl. IV-VI Szkoły Podstawowej

       19 listopada godz. 16.30 - kl. I-III Gimnazjum

  Poniżej znajdują się przydziały sal:

   

   

 • Akcja WOŚP


   RESTART A HEART

   

  europeanUczniowie naszego Gimnazjum: Wojciech Kowalczyk, Mateusz Psiuk, Kacper Strzałka, Darmin Wikira, Jakub Kuliński, Paweł Spustek, Dominik Dębiński i Szymon Gąska pod opieką pani Renaty Sadowskiej-Bodziuch i pani Alicji Dziurawiec w dniu 16 października 2015 roku w godz. 12.00 - 12.30. w Zespole Szkól Nr 5 w Zamościu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja odbyła się w związku z ogłoszeniem przez Europejską Radę Resuscytacji „Europejskiego Dnia Czynności Serca” pod nazwą Restart a Heart.

  Akcja ta polegała na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej /RKO/ na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą liczbę uczestników.

   

  FOTORELACJA  (Żródło: http://gim5zamo.cal.pl/images/phocagallery/restartrekord/index.html )

 • Gim Gimnazjada w szachach


   

  MIEJSKA GIMNAZJADA SZS W SZACHACH

   

  20141125 10583925 listopada w SP nr 6 w Zamościu odbyła się Miejska Gimnazjada SZS w szachach. Na zawodach spotkali się uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizując w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z jednej zawodniczki i trzech zawodników: MARCELINA CHACHUŁA ( kl. 3a), JAN SIULKOWSKI ( kl. 3a), PATRYK GRESZTA ( kl. 1a), MATEUSZ PSIUK ( kl. 1a). Wszyscy zawodnicy w bezpośrednich spotkaniach gromadzili punkty na konto swojej drużyny, Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym" z ograniczeniem czasowym. Dodatkowym argumentem motywującym do jak najlepszych i przemyślanych ruchów na planszy była stawka tych zawodów. Szachiści walczyli o awans wojewódzki. Nie były to łatwe spotkania, nasza drużyna zajęła III miejsce. Dziękujemy im za miejsce na podium, wierzymy że młodsze roczniki zaszczepią się tą dyscypliną sportu i będą nas reprezentować w kolejnych latach w walce o medale!!!

  Opiekunem grupy był p.Jerzy Andruszek, który jest zapalonym szachistą i przekazuje tę pasję swoim podopiecznym.

 • Gim Gimn. Wojew. z badmintona


  WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA SZS Z BADMINTONA

  JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA!!

   

  gimnazjada wojew szs - badminton 2 20141123 195296887420 listopada w naszej szkole spotkali się najlepsi badmintoniści z województwa lubelskiego. Do turnieju zakwalifikowały się 8 drużyn żeńskich: Gim. nr 4 w Zamościu, Gim. nr 5 w Zamościu, Gim. w Nałęczowie, Gim. w Tarnogrodzie, Gim. Piotrowicach, Gim. w Bystrzycy Starej, Gim. w Łęcznej, Gim. w Puchaczowie i 8 drużyn męskich : Gim. nr 4 w Zamościu, Gim. nr 5 w Zamościu, Gim. w Nałęczowie, Gim. w Aleksandrowie, Gim. w Piotrowicach, Gim. nr 6 w Chełmie i Gim. nr 1 w Łęcznej.

  Naszą szkołę reprezenowali następujący uczniowie: Julia Ziemińska (kl. 3a), Wiktoria Kasprzak (kl. 1a), Aleksandra Laskowska (kl.1a),  Mateusz Hałasa (kl. 1a), Miłosz Piotrowski (kl.1a).

 • Gim Gimnazjada SZS - Pływanie


  GIMNAZJADA SZS w PŁYWANIU

  Nasi pływacy na podium!

   

  gimn w pywaniu 2 20141125 1590708044W dniu 18.11.2014 r. na zamojskiej pływalni odbyła się Gimnazjada w pływaniu dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowała sztafeta dziewcząt 10x 25m w składzie: Chachuła Marcelina, Ziemińska Julia, Tatarelis Sandra, Kupiec Klaudia, Budziszewska Wiktoria, Góra Maria, Piotrowska Monika, Malinowska Martyna, Kalicinska Agnieszka, Żuk Magdalena oraz rezerwowe Kowalczyk Natalia, Żujewska Natalia, Laskowska Aleksandra, Rewucha Weronika. Nauczycielem przygotowującym do zawodów była p. Małgorzata Adamowicz.

 • Akcja Polacy - Rodakom


   

  Akcja Polacy - Rodakom

   

  Już po raz 3. nasza Szkoła bierze udział w Akcji Polacy-Rodakom. Akcja ma na celu zbiórkę i przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych. Tegoroczna zbiórka jest szczególna ze względu na trwający konflikt wojenny na Ukrainie.

   

  Zbieramy:

  - słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo-mięsne

  - makaron, cukier, kaszę, ryż, mleko w proszku

  - książki z polską literaturą piękną

  - zabawki-przytulanki

  Zbiórka trwa do 05.12.2014 r.

  Osoba odpowiedzialna: Maria Kuraszkiewicz

 • Mikołajkowe zawody z badmintona


   

  MIKOŁAJKOWE ZAWODY W BADMINTONA

   

  Świetlica szkolna organizuje 8.12.2014 r. zawody z badmintona dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej, uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej. 

  Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie czapki św. Mikołaja.

  Liczba miejsc ograniczona –  tylko 16 !!!

   

  Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy w świetlicy szkolnej.

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach

  Organizatorzy

  Barbara Gaca i Agata Słowik

   

   

    

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ


   

  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

   

  Dzień 21 listopada jest Dniem Życzliwości, który został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako „World Hello Day”. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem: wojna ta stała się impulsem do powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle dzień ten ma uzmysłowiać i przypominać,  że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi.

  21 listopada 2014 już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Samorząd Uczniowski Gimnazjum oraz uczniowie klasy 5 B Szkoły Podstawowej zoorganizowali kawiarenkę, w której można było zjeść pyszne ciastko. Szkolny Klub Wolontariatu zoorganizował loterię fantową, na której można było wylosować m.in. dodatkową szansę z różnych przedmiotów, kupon na pizzę oraz wiele ciekawych fantów. Wszyscy jednak polowali na nagrodę główną - czyli objęcie rządów w szkole i zostanie jej dyrektorem przez jeden dzień.

  Szczęśliwy los wylosował uczeń klasy 3 a gimnazjum Adrian Sidor, który w poniedziałek 24 listopada przy pomocy swojej asystentki p. Jolanty Goryczki objął rządy w szkole.

  Krótka fotoleracja z rządów Dyrektora Adriana Sidora 

   

 • Gim NASZ CZAS - Warsztaty


   

  Warsztaty "NASZ CZAS"

   

  nasz czas 10 20141123 1253767840W dniach 14 i 21 listopada 2014 r. w Gimnazjum odbyły się, w ramach realizowanej w naszej szkole ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeżwy Umysł", kolejne warsztaty terapeutyczno-artystyczne "Nasz czas". Tym razem tematyka zajęć była związana z nadchodzacymi Świętami Bożego Narodzenia. W trakcie zajęć uczniowie w gronie swoich rówiesników oraz najbliższych tworzyli niepowtarzalne kartki świąteczne, bombki oraz choinki. 

   

   

 • Gim Podróż do Australii


   

  SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

   

  spotkanie z podronikiem 3 20141123 1822182477W piątek, 21 listopada, na zaproszenie p. Marii Prażak oraz p. Łukasza Bryknera, gościliśmy w szkole doradcę burmistrza Józefowa p. Ireneusza Wilczyńskiego. Podczas spotkania z młodzieżą gimnazjalną opowiadał  on o wrażeniach z kilkutygodniowej wyprawy do Australii. Opowieści swe ilustrował licznymii zdjęciami oraz filmami z miejsc, które zwiedził. Australia zauroczyła nie tylko opowiadającego, ale i słuchających. 

   

   

 • Gim SU - Pomóż Dzieciom


   

  Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

   

  pomoz dzieciomWolontariusze z naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" przy sztabie nr 8. Zbiórka darów przez sztab nr 8 - organizowana przez MCPR w Zamościu odbędzie się w dniach 22 - 23.11.2014 r.

   

   

 • Orszak Trzech Króli


    

  ORSZAK TRZECH KRÓLI

   

  Drodzy Przyjaciele Orszaku Trzech Króli!

   

  Uzupełniając wcześniejsze informacje uprzejmie informujemy, że miasta organizujące Orszak Trzech Króli mogą brać udział w wielu konkursach m.in. zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na wizytę wielbłąda w naszym mieście.

   

   GŁOSUJ NA  WIELBŁĄDA!

  Termin: 1 grudnia 12:00 do 15 grudnia 12:00.

  Głosowanie on-line:
  http://orszak.org/konkursy/konkurs-glosuj-na-wielblada-1.html

  Największa ilość głosów z danego miasta zadecyduje o tym, dokąd 06.01.2015r. pojedzie wielbłąd. W związku z tym, iż w naszym zamojskim ZOO nie ma oswojonych wielbłądów, byłaby to duża atrakcja, podczas przemarszu. W tym konkursie przewidziane są również inne nagrody.

    DKS „Gaudium” Zamość

 • Pomoc dla schroniska


   

  Pomoc dla schroniska

   

  Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi akcję
  na rzecz schroniska dla psów
  .

  Porzucone pieski proszą o:

  Karmę - przeznaczoną dla szczeniaków małych ras (ze względu na drobne granulki, które w razie potrzeby można zalać i łatwo zrobić z nich "papkę"), co nie znaczy, że nie chcemy innej karmy. Każda karma w każdej ilości zostanie zjedzona - poza suchą karmą, chętnie przyjmiemy też ryż/kaszę/makarony - zbliża się zima, a w zimie psiakom gotujemy.

 • Konkurs Pięknie Czytam - 2014


   

  „PIĘKNIE CZYTAM” 

   

  W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych kolejny  już raz odbył się w naszej szkole, przeznaczony dla uczniów klas II, III, IV Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”Inicjatorką tego przedsięwzięcia była jak co roku pani Danuta Łuszczewska, nauczyciel bibliotekarz. Uczestnicy do zmagań konkursowych przystąpili 28 października 2014 roku i mieli za zadanie przeczytanie dwóch wybranych przez organizatora tekstów: wiersza i fragmentu prozy. zdjęcia

  Zwycięzcami konkursu zostali:

   

 • SP Lekkoatletyka dla każdego


   

  Event Kids Athletic - Lekkoatletyka dla Każdego

   

   W poniedziałek 17.11.2014 roku nauczyciele wychowania fizycznego Beata Karchut, Jolanta Kunicka przeprowadziły event sportowy w ramach programu Kids Athletics - Lekkoatletyka dla Każdego.

  W evencie wzięły udział klasy Ia, Ib, IIa, IIc. Konkurencje sportowe dały dzieciom wiele radości i uśmiechu. Na koniec imprezy wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. O zamojskim evencie czytaj również tutaj.

   

 • Gim Konkurs Plastyczny MDK


   

  Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

  "Mój nauczyciel i jego praca"


  moj nauczyciel 1 20141119 1897845137Wojewódzki Konkurs Plastyczny zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu pod patronatem Jana Wojciecha Matwiejczuka - Przewodniczącego Rady Miasta Zamość.  Uroczystość odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury. Nagrodę specjalną Dyrektora MDK otrzymała Justyna Korneluk z klasy Ia gimnazjum, a wyróżnienie uczennica szkoły podstawowej Marta Świrska klasa IVd.

  ZDJĘCIA

 • SP Konkurs na świąteczną kartkę


   

  Świetlica szkolna organizuje

  konkurs na świąteczną kartkę,

  która będzie zawierała list do św. Mikołaja.

  mikolaje023

  Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III

  uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej.

  Prace w małym formacie A5 (również A4) uczniowie powinni składać

  w świetlicy szkolnej do 3.12.2014 r.

  Liczy się ciekawy pomysł oraz staranne, samodzielne wykonanie !!!

  Na zwycięzców czekają miłe niespodzianki od św. Mikołaja !!!

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie !

   

  Wychowawcy świetlicy

  wreath05

 • Zebrania z rodzicami listopad 2014


   

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  20 listopada 2014r  (czwartek)

  Klasy 1-4 SP 

  godz.  16:00 - spotkanie z lekarzem w auli szkoły,

  następnie spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej

   

  Klasy 5-6 SP  i 1-3 Gim

  godz. 17:30- spotkanie z policją w auli szkoły,

  następnie spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej

   

   

  Przydział   sal   lekcyjnych  na zebranie z rodzicami :

 • SP Zuchy na Rajdzie Nocnym


  Zuchy uczciły 96. rocznicę odzyskania niepodległości

   

  rajd nocny 1 20141114 1599233158W nocy z 10 na 11 listopada 2014 r. zuchy z 14 GZ ,,Leśne Skrzaty” pod opieką pani Doroty Skotarskiej i rodziców wzięły udział w VI Listopadowym Rajdzie Nocnym, zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP Zamość z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości. 4 kilometrowa trasa tzw. spacerowa prowadziła przez zrewitalizowane obiekty Twierdzy Zamość. Z dużym zainteresowaniem dzieci słuchały pani przewodnik, która ciekawie opowiadała o historii i zabytkach naszego miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali przedstawiciele Zamojskiego Bractwa Rycerskiego. Po północy wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na płycie Rynku Wielkiego, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, złożono kwiaty na płycie upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu oraz znicz z Ogniem Niepodległości. Wszyscy uczestnicy nocnego wędrowania otrzymali pamiątkowe dyplomy i kartki okolicznościowe.  Na zakończenie rajdu każdy uczestnik mógł zjeść pyszną żołnierską grochówkę. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu, na której dzieci miały możliwość podziwiać uroki naszego miasta, poznać ważne wydarzenia historyczne i poczuć odpowiedzialność za swoją „małą ojczyznę”.  

  ZDJĘCIA

 • SP Zuchy przyniosły Światło Niepodległości


   

  Zuchy przyniosły Ogień Niepodległości

   

  ON 36 listopada 2014 roku zuchy z 14 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” uczestniczyły w nabożeństwie w kościele św. Katarzyny w Zamościu podczas, którego harcerze z Hufca Zgierz przekazali im Ogień Niepodległości. Płomień pobrany został z Kostiuchnówki na Ukrainie - historycznego miejsca, gdzie w dniach 4 - 6 lipca 1916 roku odbyła się Bitwa pod Kostiuchnówką. Przyniesione przez zuchy światełko symbolizujące walkę o niepodległość i niegasnącą miłość do Ojczyzny zapłonęło podczas patriotycznej akademii z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości oraz zostało złożone na mogiłach żołnierzy i harcerzy. Ogień Niepodległości ma ochronić od zapomnienia pamięć o bohaterach i wydarzeniach, które wpłynęły na odzyskanie przez naród polski niezawisłego i wolnego państwa, ma również przypominać nam o poświęceniu wielu pokoleń Polaków, poświęceniu, dzięki któremu możemy żyć w wolnej niepodległej Polsce.

  ZDJĘCIA                   

 • Gim NASZ CZAS


  ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

   

  paleta

  Serdecznie zapraszamy uczniów Gimnazjum i ich rodziców

  na kolejne warsztaty artystyczno - terapeutyczne z cyklu "Nasz czas",

  które odbędą się w dniach 14 i 21 listopada.2014 r.

  o godz. 15.30 w sali nr 215.

   

  Nauczyciel plastyki - Małgorzata Hrycyk

  Pedagog szkolny - Renata Sadowska-Bodziuch

   

  zachowaj

   

 • XX-lecie KIKO


   

  XX-LECIE Uczniowskiego Klubu Sportowego "KIKO"

   

  xx-lecie uks kiko 2 20141107 1918989722Miło nam poinformować, że działający w naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy "KIKO" obchodzi w tym roku 20-lecie swojej pracy. Dla uczczenia tego jubileuszu 6 listopada w auli szkolnej odbyła się uroczystość, na którą zostali zaproszeni goście, trenerzy i zawodnicy związani z wieloletnią działalnością Klubu. Gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych lat sukcesów sportowych!!!

   

  Dokładna relacja z uroczystości zamieszczona jest na stronie UKS KIKO.

  FOTORELACJA     

  Tygodnik Zamojski o jubileuszu

   

   

 • Święto Niepodległości


   

  Narodowe Święto Niepodległości 

   

  11listop"Słowa Ojczyzna nie należy wymawiać zbyt często ani zbyt szybko, aby nie zatraciło sensu, powierzonego przez przodków…"

  W piątek 7 listopada społeczność uczniowska Zespołu Szkół Nr 4 wzięła udział w uroczystych apelach z okazji Święta Niepodległości.

  Najmłodsi członkowie naszej społeczności z klas 1-3 uczestniczyli w montażu słowno - muzycznym przygotowanym przez ich rówieśników z klasy 2a i 2c pod kierunkiem nauczycieli: p.D.Małys i p.K.Kułaj. ZDJĘCIA

  Również uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum wzięli udział w uroczystych akademiach. Wszyscy przypomnieli sobie ważne fakty z historii naszego kraju, wysłuchali utworów poetyckich i pieśni o tematyce patriotycznej. Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie z klas drugich gimnazjum pod kierunkiem p.A.Klech i p.A.ścibak.. O oprawę plastyczną zadbała p.M.Hrycyk, a o oprawę muzyczną p.A.Hamerska. Galowy strój uczniów ozdabiały własnoręcznie wykonane biało-czerwone kokardy. -ZDJĘCIA

  11 listopada dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie wraz z pocztami sztandarowymi będą uczestniczyć w uroczystych miejskich obchodach święta Niepodległości na Rynku Wielkim. ZDJĘCIA 

   

  11 listopada to dla nas bardzo ważna data, przypomina nam, że raz zdobyta i osiągnięta wolność nie jest czymś trwałym, ale czymś danym, co trzeba pielęgnować.

 • Gim Konkurs na jesienny wystrój sal


   

  JESIENNY WYSTRÓJ SAL

   

  ChomikImagePodobnie jak w poprzednich latach w Gimnazjum kontynuowany będzie Konkurs na Wystrój Sal. 7 listopada został rozstrzygnięty konkurs Jesienny. Komisja, której przewodniczyła pani wicedyrektor Danuta Margol oceniła wygląd sal lekcyjnych biorąc pod uwagę następujące kategorie: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka, gazetka o Święcie Niepodległości, kącik poświęcony Patronowi Szkoły.

  Klasa 2 D (sala 207) zajęła I miejsce i w nagrodę otrzymuje jeden dzień bez pytania (środa 12 listopada)

 • Gim- Gimn. rejonowa - tenis


   

  GIMNAZJADA  REJONOWA SZS z TENISA STOŁOWEGO

   

  gimnazjada z tenisa stoowego 5 20141107 199282847805.11.2014 nasi tenisiści stołowi stawili czoła zawodnikom z rejonu. Były to zawody rywalizacji indywidualnej, zgłosiło się po 25 osób w kategorii dziewcząt i 25 osób w kategorii chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Krzesińska, Emilia Sarecka, Patryk Pomarański. Wyniki klasyfikacji końcowej naszych tenisistów :  VI miejsce zdobył Patryk Pomarański,  dziewczyny zajęły  miejsca w przedziale 12 - 18.  Poziom zawodów był bardzo wysoki tym bardziej doceniamy wyniki uzyskane przez naszych uczniów. Dziękujemy Wam i gratulujemy.  ZDJĘCIA Opiekunem zawodników był p.Jerzy Andruszek.

 • Gim - Gimn. rejon Badminton


   AWANS WOJEWÓDZKI !!

  REJONOWA GIMNAZJADA SZS Z BADMINTONA

   

  4 listopada odbyły się w naszej szkole Rejonowe Zawody z Badmintona w ramach sportowej rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego. Zgłosiło się 7 drużyn żeńskich z następujących szkół: Gim Bełżec, Gim Orłów Drewniany (Krasnystaw), Gim Werbkowice, Gim 4 Zamość, Gim 5 Zamość, Gim Łopiennik Nadrzeczny oraz 5 drużyn męskich: Gim 2 Tomaszów Lubelski, Gim Werbkowice, Gim 4 Zamość, Gim 5 Zamość, Gim Łopiennik Nadrzeczny.  Wszystkie drużyny bardzo ambitnie rywalizowały ze sobą wnosząc dzięki temu piękne sportowe widowisko dla kibiców. Rozegrane zostały mecze singlowe i mecze deblowe w obu kategoriach. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie bezpośrednie spotkania i wywalczyli tytuł MISTRZA REJONU i oczywiście awans wojewódzki. Towarzyszyły im duże emocje i napięcie do ostatniej lotki kończącej mecz. Szkołę naszą reprezentowali: JULIA ZIEMIŃSKA, OKTAWIA KOISZ, WIKTORIA KASPRZAK, MATEUSZ HAŁASA, MIŁOSZ PIOTROWSKI, którzy są również zawodnikami UKS KIKO i trenują pod kierunkiem trenera Sławomira Mozdziocha. Bardzo się cieszymy, gratulujemy i już trzymamy kciuki za województwo (20.11.2014).  Opiekunem zawodników była p.Barbara Gaca.

 • Gim Samorząd Uczniowski


  SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY

   

  su 4 20141107 1414365477W dniu 31 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum.

  Po przeliczeniu głosów władzę w Samorządzie objęli:

  Przewodnicząca – Samanta Proć – klasa 3a,

  Zastępca – Wiktoria Hocek – klasa 2c

  Sekretarz – Agnieszka Mazurek – klasa 2c

  Skarbnik – Dawid Sendłak – klasa 3b

 • SP konkurs - Egzotyczne ptaki


   

  EGZOTYCZNE PTAKI

   26 października 2014 roku w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” w Zamościu odbyło się rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu Plastycznego „Ptaki egzotyczne”.

  Nagrody otrzymali:

  Maciej Albrecht – kl. I c

  Kamila Skorupska – kl. III b

  Zuzanna Sak – III b

  Roksana Swatowska – kl. III c

  Oskar Szewczuk – kl. III c

  Julia Dąbrowska – kl. I b

   

 • SP Konkurs - W baśniowym świecie Andersena


   

  W BAŚNIOWYM ŚWIECIE ANDERSENA

   

   

  29 października 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Zamościu odbył się Międzyszkolny Konkurs „W baśniowym świecie Andersena” dla uczniów klas I - III zamojskich szkół podstawowych. Nasi młodsi uczniowie spróbowali swoich sił i odnieśli spore sukcesy. Oto oni:

   

   

   

 • SP Zwycięstwo w Postaw na Rozum - 2014


    

  Zwycięstwo w „POSTAW NA ROZUM”

   

  W dniu 27 października 2014 roku w siedzibie Zespołu Szkół nr 2 odbyła się II edycja Turnieju Edukacyjnego „Postaw na rozum” dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Do turnieju przystąpiło osiem trzyosobowych drużyn ze Szkół Podstawowych: nr 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10 oraz Szkoła Podstawowa w Kalinowicach. Rangę imprezy podnosiła obecność zaproszonych gości: Radnego Rady Miasta Zamość p. Leszka Łuczki, wicedyrektora zamojskiego ZOO p. Łukasza Sułowskiego, starszego kustosza Muzeum Zamojskiego p. Jacka Feduszki, Przewodniczącej Rady Rodziców ZSP nr 2 .  

  Wśród trzyosobowych drużyn, w których znalazły się prawdziwe orły z zamojskich podstawówek najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu. Uczniowie odpowiadali na pytania w trzech kategoriach: humanistycznej, przyrodniczej i "różności". Chwile wytchnienia dla zmęczonych umysłów fundowały występy artystyczne i sportowe dzieci i młodzieży, m.in. pokaz układu baletowego, pokaz tańca towarzyskiego czy taekwondo. Opiekunem zwycięskiej grupy uczniów naszej szkoły była p. Barbara Korona.

  FOTORELACJA 

   

 • Nasze miasto i region


   

  WYNIKI  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU

  "NASZE  MIASTO  I  REGION"

   

  27 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Zamościu odbył się IX Międzyszkolny Konkurs "Nasze miasto i region". Uczniowie klas trzecich z zamojskich szkół podstawowych rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Wykazali się obszerną wiedzą nie tylko na temat Zamościa, ale również przepięknych zakątków naszego regionu. 

  Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce.

 • Sukcesy szachistów

   


   

  SUKCESY SZACHISTÓW

   

  DSCF705126 listopada odbyła się rejonowa gimnazjada SZS szachowa, do której przystąpiliśmy w składzie: Piotr Samborski (3a) - kapitan drużyny, Marcelina Chachuła (2a), Wojciech Szewczuk (3a) i Jan Siulkowski (2a). Naszymi rywalami byli uczniowie ze szkół: gim 1, gim 2, gim 5, gim społeczne. Emocje ostatniej kolejki były bardzo gorące i dzięki umiejętnościom naszych szachistów zremisowaliśmy ze szkoła społeczną, co dało nam 3 miejsce w zawodach. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce - szkoła społeczna, II miejsce - gim 2, III miejsce - gim 4.  Opiekunem i duchowym wsparciem dla zawodników była p. Barbara Gaca.

  ZDJĘCIA

 • SP Gromada Zuchowa - Zdobywamy "Dziki Zachód"


   

  ZUCHY ZDOBYŁY "Dziki Zachód"

   

  W dniach 21 i 22 listopada zuchy z naszej szkoły - 14 GZ "Leśne Skrzaty”  wyruszyły  po kolejną przygodę, tym razem była nią wyprawa  na hufcową zabawę andrzejkową na ,, Dziki Zachód ”. Wspólnie z drużynami  harcerskimi i gromadami zuchowymi bawiły się  na imprezie kowbojskiej, która odbyła  się  pod taką formułą  w SP nr 6 w Zamościu. Oprócz tradycyjnych zabaw andrzejkowych, wszyscy uczestnicy zaprezentowali się w strojach kowbojskich i indiańskich oraz  w pokazie tańca  country. 

 • Gimnazjada rejonowa w pływaniu


   

  Rejonowa Gimnazjada SZS w pływaniu

   

  imagesCAVHZETN25 listopada na krytej pływalni w Zamościu odbyły się zawody rejonowe z pływania. Szkołę naszą reprezentowało dwóch uczniów w pływaniu indywidualnym.

  Michał Przegon, uczeń klasy IIIa,  popłynął stylem grzbietowym pokonując wszystkich rywali. Zdobył 1 miejsce i oczywiście awans wojewódzki.

  Adrian Sidor, uczeń klasy IIa, który płynął stylem dowolnym zdobył 5 miejsce.

  Bardzo gratulujemy pływakom i trzymamy kciuki za zawody wojewódzkie. MICHAŁ PŁYŃ PO ZŁOTO !!!

  Opiekunem uczniów był p.Andrzej Świergoń.

   

   

 • SP - Rok Bezpiecznej Szkoły

   


   

  ROK BEZPIECZNEJ SZKOŁY

  "Smok Mądragon daje radę"

   

  Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony Rokiem Bezpiecznej Szkoły przez minister Krystynę Szumilas. Uczniowie naszej szkoły podstawowej klas 1-3 rozpoczynają udział w projekcie "Smok Mądragon daje radę". Jest to edukacyjny projekt profilaktyczny obejmujący szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu: domu, szkole, na drodze czy podczas zabawy. Ta inicjatywa jest kolejnym działaniem podjętym przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski, na rzecz zwiększania bezpieczeństwa dzieci i zmniejszania wypadków z ich udziałem. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych doświadczeń podczas zabawnej i ciekawej historii ze Smokiem Mądragonem.

  (  Coś więcej na http://www.smokmadragon.pl/)

 • Gromada zuchowa - Nocny Rajd Listopadowy 2013

   


   

  NOCNY RAJD LISTOPADOWY

   

 • Biblioteka SP - rok szkolny 2013/2014

   

   


  ROK SZKOLNY 2013 - 2014


   

   

  „PASOWANIE  NA  CZYTELNIKA”

   

  Dnia 16 stycznia 2014 roku  w szkole podstawowej odbyła się uroczystość „Pasowanie na czytelnika”.

   

  Na część artystyczną złożyły się wiersze o książce, zagadki i zabawne scenki w wykonaniu uczniów, należących do Koła Bibliotecznego, przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza - Danutę Łuszczewską. W trakcie uroczystości odbył się konkurs biblioteczny, w którym dzieci odpowiadały na pytania związane z pracą biblioteki szkolnej. Występ wzbogaciły utwory muzyczne w wykonaniu uczniów  klasy III a, pracujących pod kierunkiem pani Jolanty Wilawer. Po zakończeniu części artystycznej, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnicze. Uroczystą atmosferę dopełniła scenografia wykonana przez panią Małgorzatę Hrycyk.

   

  Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkową zakładkę do książki. 

   

  ZDJĘCIA

   

   


   

   POETYCKIE MIKOŁAJKI

   

  Dnia 6 grudnia 2013 roku w auli szkoły odbyły się "Poetyckie Mikołajki". W programie znalazła się poezja oraz piosenki o tematyce mikołajkowej.
  Publiczność wysłuchała wierszy recytowanych przez dzieci z koła bibliotecznego, przygotowanych  pod kierunkiem pani Danuty Łuszczewskiej.  Utwory poetyckie były przeplatane piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez panią Agnieszkę Hamerską. Na koniec uczniowie przygotowani pod kierunkiem pani Jolanty Wilawer zaprezentowali układ taneczny i piosenkę o Mikołaju. Nastrojowe melodie oraz piękna scenografia, przygotowana przez panią Małgorzatę Hrycyk, stały się dopełnieniem mikołajkowo-przedświątecznego klimatu. 

   

   Zdjęcia z apelu

   

   


   

  Szkolny Konkurs Czytelniczy Pięknie Czytam

   

  Dnia 23 października 2013 r. po raz drugi odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy Pięknie Czytam dla uczniów klas II, III, IV Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu zorganizowany przeznauczyciela bibliotekarza Danutę Łuszczewską we współpracy z nauczycielami Małgorzatą Hrycyk, Marzeną Wityk, Agnieszką Pawliszak i  Jolantą Wilawer.           

   W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie fragmentu prozy oraz wiersza z literatury dziecięcej, wskazanego przez Komisję Konkursową.

   

  Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Komisja wyłoniła zwycięzców z poszczególnych klas – najpiękniej czytających uczniów, przyznając I, II i III miejsce.

   

  klasy II:

  I miejsce    -  Bartosz  Pyda - klasa II b

  II miejsce  -  Julia Maślany  - klasa  II a

  III miejsce - Oliwia Wajda  -  klasa   II c

   

  klasy III:

  I miejsce    -  Dawid Pakos       - klasa III d

  II miejsce  - Anna Olszewska   - klasa III b

  III miejsce - Julia Osoba           - klasa III b

                     Alicja Łaszkiewicz - klasa III b

   

  klasy IV:

  I miejsce    - Wiktoria Mazurek - klasa IV b

  II miejsce  - Kamila Mazurek    - klasa IV b

  III miejsce - Weronika Nowak  - klasa IV b

   

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy! 

   

   

   

 • Zebrania z Rodzicami Uczniów - 21.11.2013

   


   

  W czwartek 21 listopada 2013 r. (czwartek)

  odbędą się

   

  ZEBRANIA Z RODZICAMI 

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

   

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  na spotkania z nauczycielami.

   

  Przydział   sal   lekcyjnych znajduje się poniżej

 • Mikołajkowa akcja

   


   

  MIKOŁAJKOWA AKCJA

  "Od starszaka dla przedszkolaka"

   

  Weź udział w akcji wspierającej dzieci z autyzmem i upośledzeniem umysłowym z Przedszkola Nr 3 Specjalnego w Zamościu.

  Jeśli masz w domu niepotrzebne, ale w dobrym stanie:

  - klocki, lalki, samochodziki, układanki, książeczki, piłki i inne zabawki drewniane, plastikowe lub gumowe, przekaż je potrzebującym dzieci.

  Akcja trwa od 18 listopada do 4 grudnia 2013r.


  DARY ZBIERAJĄ PEDAGODZY SZKOLNI

   

 • Szkolny Dzień Życzliwości i Uśmiechu


   

  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU

  „Uśmiechnij się”

   „Uśmiech nic nie boli, nic nie kosztuje, nie wymaga wysiłku, nie starzeje się, jest niezniszczalny, otwiera serca, ułatwia porozumienie”

  Dnia 21 listopada (czwartek) w naszej szkole obchodzony był „Dzień Życzliwości” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza. W tym dniu  zorganizowana została kawiarenka, w której można było kupić pyszne ciastka oraz loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.

  Nagrodą główną było przejęcie władzy w szkole i zostanie jej Dyrektorem przez jeden dzień.  

  Szczęśliwy los wyciągnął Marcin Wydmański, uczeń klasy 1c gimnazjum. 

  Nowy pan dyrektor stawił się w pracy w piątek 22 listopada 2013r. punktualnie przed 8.00. Ubrany w odświętny garnitur zajął swoje miejsce w gabinecie. a dotychczasowa pani dyrektor Jolanta Goryczka została jego asystentką. Pierwsze zarządzenie jakie wydał, to przydzielił wszystkim uczniom SP i GIM dodatkową szansę z każdego przedmiotu. Spotkało się to z wielką aprobatą uczniowskiej społeczności. Czy nauczyciele przyjęli to z entuzjazmem...?Tego nie wiemy.

  Jak szczegółowo wyglądał dzień rządów dyrektora Marcina Wydmańskiego dowiecie wkótce na łamach naszej szkolnej gazetki. 

  Oto kilka zdjęć:

   

 • Gim - Szkolny Klub Wolontariusza - szkolenie w Suścu

   


   

   

  WARSZTATY WYJAZDOWE W SUŚCU

   

  Wolomtariusze z naszego gimnazjum oraz z Gimnazjum Nr 2 w Zamościu uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych w Suścu. Warsztaty zostały zorganizowane zostały w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni", a finansowanego przez Urząd Miasta Zamość.

  Podczas wyjazdu uczestnicy opracowali dramę, która zostanie przedstawiona podczas "Gali Wolontariatu" organizowanej 5 grudnia 2013 r. przez Zamojskie Centrum Wolontariatu. Warsztaty wyjazdowe w Suścu są jednym z działań projektu. Wolontariusze praktycznie wykorzystali swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zajęć, na które uczęszczają od września. 

  Opiekunami uczniów byli: p. Łukasz Brykner i p. Piotr Szklarz. zdjęcia  

 • Świetlica - konkurs

   


   

  KARTKA Z ŻYCZENIAMI


  Świetlica szkolna organizuje

  konkurs na świąteczną kartkę z życzeniami

  do Św. Mikołaja.

  Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej. Prace w małym formacie A5 (dopuszczalny A4) uczniowie powinni składać w świetlicy szkolnej do 2.12.2013 r. Liczy się ciekawy pomysł oraz staranne wykonanie!!!

  Na zwycięzców czekają miłe niespodzianki od Św. Mikołaja !!!

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie J

  Wychowawcy świetlicy

 • Matematyka innego wymiaru GIM - 3

 • Matematyka innego wymiaru GIM - 2

 • Matematyka innego wymiaru GIM - 1

 • Matematyka innego wymiaru SP - 3

 • Matematyka innego wymiaru SP - 2

 • Matematyka innego wymiaru SP - 1

 • SP konkurs - Postaw na rozum


   

  POSTAW NA ROZUM

   

  W dniu 29 października 2013 roku w siedzibie Zespołu Szkół nr 2 odbyła się I edycja Turnieju Edukacyjnego „Postaw na Rozum” dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła Kronika Tygodnia.
       Do turnieju przystąpiło siedem trzyosobowych drużyn ze Szkół Podstawowych nr 3, 4, 6, 7, 8, 9 oraz Szkoła Podstawowa w Kalinowicach. Rangę imprezy podnosiła obecność zaproszonych gości: Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu p. Jerzego Michalskiego, Radnego Rady Miasta Zamość p. Leszka Łuczki, wicedyrektora zamojskiego ZOO p. Łukasza Sułowskiego, starszego kustosza Muzeum Zamojskiego p. Jacka Feduszki, Przewodniczącej Rady Rodziców ZSP nr 2 p. Marzeny Hasiec.
   Zdjęcia 

   

 • Znawcy baśni Andersena

   


  ZNAWCY  BAŚNI  ANDERSENA

   

  W dniu 05.11.2013r. w Zespole Szkół Nr 1 w Zamościu odbył się Międzyszkolny Konkurs "W baśniowym świecie Andersena"dla uczniów klas III szkół podstawowych.

  W części literackiej I miejsce zajęła Marta Łukasi z kl. III a,

  IV miejsce zajęła Alicja Łaszkiewicz z kl. III b.

  Osiągnięcia w części plastycznej

  I miejsce - Natalia Leśniak z kl. III d,

  II miejsce - Oliwia Kuźma z kl. III c, III miejsce - Ewa Burdzy z kl. III b.

  Gratulujemy młodym czytelnikom klas III.

  zdjęcia

 • Info - Dlaczego 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości


   

  DLACZEGO 11 LISTOPADA

  OBCHODZIMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI?

   

   

  11 listopada to dla Polski bardzo ważny dzień - obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

  Końcówka XVIII wieku była dla Polski niezwykle dramatyczna. Nasz kraj, osłabiony po latach szlacheckiej anarchii, nie był w stanie oprzeć się potędze Rosji, Austro-Węgier i Niemiec.

  W efekcie, w 1795 roku Polska, po trzecim rozbiorze, została całkowicie wymazana z mapy świata. Niepodległość udało się nam odzyskać dopiero w 1918 roku. Bardzo pomogła nam I wojna światowa i udział w niej niedawnych zaborców, którzy wystąpili przeciwko sobie (Niemcy z Austro - Węgrami przeciwko Rosji). Nasi okupanci mocno się wykrwawili w konflikcie, nie mieli sił, by zatrzymać Polskę w swoich objęciach. W listopadzie 1918 roku wydarzenia potoczyły się lawinowo.

 • Apel z okazji Święta Niepodległości

   


   

  OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ZAMOŚCIU

   

  11 listopada 2013r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w manifestacji patriotycznej upamiętniającej 95-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 na Rynku Wielkim.

   

    Manifestacja patriotyczna - zdjęcia

   


   

  APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

   

   

  W piątek 08.11.2013 r. odbyły się w naszej szkole uroczyste akademie upamiętniające 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie montażu słowno-muzycznego uczniowie zaprezentowali najważniejsze fakty historyczne i utwory literackie związane z tym wydarzeniem przeplatane pieśniami patriotycznymi.

   

  Apel dla uczniów najmłodszych przygotowały panie: Bożena Kierepa i Marzena Mazur, a dla klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum: Agnieszka Pawliszak, Małgorzata Malicka, Agnieszka Hamerska, oprawę plastyczną Małgorzata Hrycyk.

   

  Apel dla klas 4-6 SP i 1-3 GIM- zdjęcia

   

   

 • Nekrologi

   


   


   

  Z przykrością zawiadamiamy,

  że 3 listopada 2013 roku

  zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

  uczeń naszego gimnazjum Krystian Wilk

  MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK 8.11.2013

  O GODZ. 13.00

  W KOŚCIELE MB KRÓLOWEJ POLSKI

   

 • SP Kwesta na cmentarzu


   

  KWESTA ZUCHÓW NA CMENTARZU PARAFIALNYM

  „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci 
  Wisława Szymborska

  1 listopada 2013 r. zuchy z 14 GZ „Leśne Skrzaty” wraz z panią Dorotą Skotarską wzięły udział VII Zamojskiej Kweście na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu. Kwestarzami byli dziennikarze, samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, ludzie kultury i oświaty. Zuchy na swoim dyżurze przy Domu Grabarza wsparły pomocą wolontariuszy - panią wiceprezydent Iwonnę Stopczyńską i pana Stopczyńskiego. Hojnym darczyńcom, którzy wrzucali do specjalnych puszek pieniądze rozdawały ulotki i naklejki. W tym roku zebrano rekordową sumę  18 372,06 zł. Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu zgromadzone pieniądze przeznaczy na renowację zabytkowych nagrobków, pomników i budowli. Wszystkim darczyńcom  z serca dziękujemy. zdjęcia

 • Gim Konkurs wiedzy o Australii

   

  P1080449


  Konkurs wiedzy o Australii i Nowej Zelandii

   

  Dnia 29.11.2012 roku w Gimnazjum nr 5 w Zamościu odbył się powiatowy konkurs z języka angielskiego dotyczący wiedzy o Australii i Nowej Zelandii. Reprezentacja gimnazjum zajęła IV miejsce.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 2b Aleksandra Szram i Justyna Krempla oraz Piotr Samborski z klasy 2a. 

 • Gim Wizyta w NBP

   

   


  NBP - skarbnica wiedzy o pieniądzu

   

  27 listopada uczniowie klas II A i II B pojechali do Lublina na Dni Otwarte Narodowego Banku Polskiego, Oddziału Okręgowego w Lublinie. Hasłem tegorocznej (IX) edycji jest: "NBP - skarbnica wiedzy o pieniądzu".

   

 • Gim Zawodnicy UKS KIKO zwycięzcami Gimnazjady

   

   


   Zawodnicy UKS KIKO zwycięzcami Gimnazjady

   

  22 listopada w hali naszej szkoły rozegrano XIV Wojewódzką Gimnazjadę Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym. Uczniowie 3a gimnazjum Jakub Mosorzewski i Szymon Hałasa zajęli pierwsze miejsce wśród chłopców. Zaś drugie miejsce wśród dziewcząt zajęły uczennice kl. 1a - Oliwia Piotrowska, Julia Ziemińska i Wiktoria Budziszewska.

  Czytaj więcej na stronie - ukskiko.blogspot.com/

   

   

 • sp pierwsza pomoc

   


  RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ 

   

  Jak co roku w naszej szkole w październiku i listopadzie zorganizowano cykl zajęć dla uczniów klas III  pt. „Ratujemy i uczymy ratować”. Uczniowie poznali ważne numery telefonów służb ratowniczych w Polsce oraz najważniejsze czynności, które trzeba wykonać, by komuś pomóc.

   

 • sp pluszowy miś

   


  "Dzieci lubią Misie, Misie lubią Dzieci!!!" 

   

  26 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia pluszaki opuściły dziecięce pokoje i zagościły w salach lekcyjnych uczniów klas I-III oraz w grupie sześciolatków ,,Biedronki”. A ponieważ każdy ma swoją ulubioną maskotkę - misiów przybywało wiele.

   

 • sp dzień misia

   


  Zaproszenie

   

  25 listopada obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA.

  Z tej okazji uczniowie klas I- III przygotowali w swoich salach "WYSTAWĘ MISIÓW”. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, jak również osoby dorosłe do "Misiolandii”– sale nr: 31, 32, 42, 43, 44.

  Wystawę można oglądać do 30 listopada 2012 r.

   

 • Sp konkurs Bezpieczni na drodze

   


  V edycja konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze”

   

                  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4  brali udział w konkursie plastycznym pt.„Bezpieczni na drodze” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. W konkursie uczestniczyło 78 szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa oraz Biłgoraja.

 • SP Nie ma mocnych na naszych badmintonistów

   


   Nie ma mocnych na naszych badmintonistów

   

  W środę w naszej hali spotrowej odbyły się Wojewódzkie Igrzyska SZS w Badmintonie Drużynowym dziewcząt i chłopców.

  Złote medale i miano Mistrzów Województwa Lubelskiego: Maciej Świszcz, Karol Wojtyna i Jakub Kuliński 
  (opiekun p. Janusz Głębocki) oraz Natalia Żujewska, Monika Piotrowska i Kasia Senderek (opiekun p. Sławomir Moździoch)

  GRATULUJEMY !!! - Czytaj więcej - na sportowym blogu 

 • Gim Poznajemy zawód kucharza

   


  Kucharz – artysta czy rzemieślnik?

  20 listopada grupa uczniów z klas 2 i 3 gimnazjum wybrała się na kolejną wycieczkę zawodoznawczą. Tym razem  gościliśmy w Hotelu Renesans i poznawaliśmy zawód kucharza. Dziękujemy właścicielom hotelu za gościnne przyjęcie nas.

 • Gim Konkurs na najładniejsze świąteczne kartki

   

   


   

  KONKURS MIĘDZYGIMNAZJALNY

  na najładniejsze świąteczne kartki

  z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim

   

 • Gim Gimnazjada SZS w pływaniu

  Gimnazjada SZS w pływaniu
  W dniu 15.11.2012 na zamojskiej pływalni odbyła sie Gimnazjada SZS w pływaniu. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna dziewcząt pod opieką p. Małgorzaty Adamowicz oraz drużyna  chłopców pod opieką p. Andrzeja Świergoń.
   
 • SP Dziewczyny na srebro

  Dziewczyny na srebro

  Trzy srebrne medale wywalczyły nasze pływaczki ze szkoły podstawowej, w Miejskich Igrzyskach SZS w pływaniu. Medalistkami zostały Alicja Olborska, Aleksandra Marczuk oraz sztafeta dziewcząt. 

  Opiekunami gupy byli p.Janusz Głębocki i p. Rafał Malec.

 • SP Rejonowe Igrzyska w Badmintonie Drużynowym

  Rejonowe Igrzyska SZS

  w Badmintonie Drużynowym,

  Zamość 12.11.2012r.

  Czytaj więcej na ten temat w zakładce:

  Sport w Szkole Podstawowej - Twój sportowy blog.

   Relacja Zamojskiej Telewizji Kablowej 

   

   

 • SP Ogień Niepodległości


  Ogień Niepodległości

  Zuchy z 14 GZ ,,Leśne Skrzaty”  wraz z druhną Dorotą Skotarską, rodzicami i dziadkami uczestniczyły w uroczystości związanej z przekazaniem Ognia Niepodległości w Kościele Św. Katarzyny w Zamościu.

   

 • SP Nocny Rajd Listopadowy


  IV Listopadowy Rajd Nocny w Zamościu

  Już tradycją zuchów z klasy II d stało się radosne świętowanie Dnia Niepodległości wśród rodziny, przyjaciół i znajomych . W nocy z 10 na 11 listopada zuchy z naszej szkoły pod opieka  pani Doroty Skotarskiej wzięły udział w IV  Listopadowym Nocnym Rajdzie, organizowanym przez Komendę Hufca ZHP Zamość. 

 • Narodowe Święto Niepodległości


  Narodowe Święto Niepodległości
   
   

  Słowa Ojczyzna nie należy wymawiać zbyt często ani zbyt szybko, aby nie zatraciło sensu, powierzonego przez przodków…

  W piątek 9 listopada społeczność uczniowska Zespołu Szkół nr 4 wzięła udział w uroczystych apelach z okazji Święta Niepodległości.

   

   

 • Zebrania..

   ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW 

  ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4 

  15 Listopada 2012 r. (czwartek)  

  klasy I-III szkoły podstawowej godz. 1600

  klasy IV-VI szkoły podstawowej godz. 1700

  klasy I-III gimnazjum godz. 1800 

 • sp 43 rajd pieczony ziemniak

  43 RAJD PIECZONY ZIEMNIAK 

  27 października 2012 r. uczniowie klasy VI c z wychowawcą p. Iwoną Kołodziejczuk i członkowie koła turystyczno- regionalnego ”Moja Mała Ojczyzna” z kl. 6b, 5c, 5b pod opieką p. Anny Topolskiej brali udział w 43 Rajdzie „Pieczony ziemniak” zorganizowanym przez PTTK w Zamościu.

  Zdjęcia z rajdu

 • Gim Książka uczy, bawi, inspiruje

  "Niebezpieczne zabawy"

  Uczniowie klas IIb i IId gimnazjum obejrzeli  spektakl "Niebezpieczne zabawy" w Filii Bibliotecznej nr 1 przy ul. Wyszyńskiego 51A. Spektakl odbył się 23 października w ramach projektu "Książka uczy, bawi, inspiruje".
  Aktorzy teatru NARWAL przygotowali nam miłą niespodziankę, gdyż zaprosili naszych uczniów do występów w spektaklu. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na scenie.

 • Przydział sal lekcyjnych na zebrania

   ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW 

  ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4 

  15 Listopada 2012 r. (czwartek)  

  klasy I-III szkoły podstawowej godz. 1600

  klasy IV-VI szkoły podstawowej godz. 1700

  klasy I-III gimnazjum godz. 1800 

 • Gim Konkurs Jesienny

  DSC02847Wyniki konkursu na

  JESIENNY WYSTRÓJ SALI

   

  Podobnie jak w poprzednich latach rozpoczął się w Gimnazjum Konkurs na Wystrój Sal Lekcyjnych, który będzie się składał z 4 etapów: Jesiennego, Świątecznego, Walentynkowego i Wiosennego.

  6 listopada został rozstrzygnięty konkurs Jesienny. Komisja, której przewodniczyła pani dyrektor Jolanta Goryczka oceniła wygląd sal biorąc pod uwagę następujące kategorie: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka, gazetka o patronie szkoły. Zwycięzcą konkursu została  klasa 2c (sala nr 5), która uzyskała łącznie 27 pkt i w nagrodę otrzymuje jeden dzień bez pytania (czwartek 8.XI).

 • Sp 43 Rajd Rydz na Patelni

   

  43 RAJD RYDZ NA PATELNI

  Dnia 6 października 2012r. uczniowie klasy VI c z wychowawcą panią  Iwoną Kołodziejczuk i członkowie koła turystyczno- regionalnego ”Moja Mała Ojczyzna” z kl. 6b, 5c, 5b pod opieką pani Anny Topolskiej uczestniczyli w 43 Rajdzie „Rydz na Patelni” zorganizowanym przez PTTK w Zamościu. Przewodnikiem na w/w trasie był pan Kazimierz Dziok.

   

 • SP I miejsce w turnieju edukacyjnym "Milionerzy"


  I miejsce w turnieju edukacyjnym "Milionerzy" 
   
   

  Uczniowie klas szóstych ZS nr 4 - Szkoły Podstawowej nr 4 zajęli I miejsce w turnieju edukacyjnym "Milionerzy"który odbył  się 29 października w Zespole Szkół Nr 2. Organizatorem Imprezy było Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza. 

  Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z uczniów: Samborska Wiktoria- kl.6a, Szydełko Kamil i Zawada Szymon - kl.6c i Mil Sylwia kl.6b  Dzielnie kibicowali swojej drużynie uczniowie Szkolnego Samorządu UczniowskiegoPytania konkursowe były bardzo trudne, ale nagroda główna w postaci ogromnego kosza pełnego słodkości osłodziła wszystkim trudy rywalizacji.

  Zwycięzcom gratulujemy !!! 

 • SP Rewelacyjne wyniki w Nałęczowie


  Rewelacyjne wyniki w Nałęczowie

   

  W sobotę 3 listopada grupa zamojskich badmintonistów udała się do Nałęczowa na kolejny Krajowy Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Młodzików Młodszych w Badmintonie. Organizatorem zawodów był PMKS Chrobry Piotrowice.

  Jak podaje strona klubowa http://www.ukskiko.blogspot.com/ nasi zawodnicy wypadli znakomicie.

 • SP Miejskie Igrzyska SZS w Badmintonie Drużynowym

   

  Miejskie Igrzyska SZS w Badmintonie Drużynowym

   

   W hali Zespołu Szkół nr 4 w Zamościu, w dniu 5.10.2012r. odbyły się Miejskie Igrzyska  SZS w Badmintonie Drużynowym. Reprezentanci SP 4 zdominowali rozgrywki dziewcząt i chłopców i awansowali do zawodów rejonowych. Obok naszych badmintonistów awans wywalczyli  zawodnicy SP 9 Zamość. Zawody rejonowe odbędą się również w Naszej Szkole w przyszłym tygodniu. 

  Reprezentacja SP 4 Zamość wystąpiła w składzie: Monika Piotrowska, Natalia Żujewska, Katarzyna Senderek i Weronika Rewucha oraz Jakub Kuliński, Maciej Świszcz i Norbert Poździk, Mateusz Hałasa. 

   

  czytaj więcej i oglądaj zdjęcia  na - sp4zamosc.blogspot.com/

   

 • SP 38 Rajd Miłośników Roztocza

  38 RAJD MIŁOŚNIKÓW ROZTOCZA

  W sobotę 22 września 2012 r. uczniowie klasy VI c  z wychowawcą panią Iwoną Kołodziejczuk i członkowie koła turystyczno- regionalnego ”Moja Mała Ojczyzna” z klas 6b, 5c, 5b pod opieką pani Anny Topolskiej uczestniczyli w 38 Rajdzie „Miłośników Roztocza” zorganizowanym przez PTTK w Zamościu. Przewodnikiem na w/w trasie był pan Kazimierz Dziok. Wędrówka piesza przebiegała trasą: Radecznica – Hosznia Ordynacka (10 km).  Na mecie czekało na nas ognisko i konkursy rajdowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 • Gim Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej

   Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej

  30 października 2012 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu odbył się IX Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej, towarzyszący obchodzonemu w tej szkole świętu św. Franciszka - patrona ekologów. Piotrek Samborski - uczeń klasy 2a Gimnazjum nr 4 dostał wyróżnienie w tym konkursie.

   Gratulujemy Piotrkowi i pani Jolancie Rajch, która przygotowywała Piotrka do konkursu.

   

  DSC02805111Sukces w konkursie fotograficznym

  30.10 został rozstrzygnięty IX Konkurs Fotograficzny „Świat wokół nas” zorganizowany przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. II miejsce zajęło zdjęcie wykonane przez Karinę Skowron z klasy 2a Gimnazjum. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła przedstawioną na fotografii podobiznę pająka, podkreślając bardzo dobrą kompozycję i walory techniczne nadesłanej pracy. Opiekunem uczennicy była pani Agnieszka Jedlińska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

   

   

   

 • Gim Konkurs fotograficzny

  DSC02805111Sukces w konkursie fotograficznym

  30.10 został rozstrzygnięty IX Konkurs Fotograficzny „Świat wokół nas” zorganizowany przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. II miejsce zajęło zdjęcie wykonane przez Karinę Skowron z klasy 2a Gimnazjum. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła przedstawioną na fotografii podobiznę pająka, podkreślając bardzo dobrą kompozycję i walory techniczne nadesłanej pracy. Opiekunem uczennicy była pani Agnieszka Jedlińska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

   

 • Liga piłki Nożnej Chłopców

  Powiatowa Halowa Liga Piłki Nożnej Chłopców

  26 listopada rozpoczęły się zmagania piłkarzy nożnych zorganizowane przez LZS w Zamościu. Piłkarze rywalizują z ośmioma gimnazjami z terenu powiatu zamojskiego. Po pierwszej kolejce spotkań wygrali jeden mecz i zremisowali kolejne trzy mecze. Gratulujemy zawodnikom i trzymamy za nich kciuki.  więcej...   Zdjęcia

 • Gimnazjada Rejonowa - Pływanie

  Rejonowe zawody SZS ? Pływanie

  I MIEJSCE I AWANS NA SZCZEBEL WOJEWÓDZKI !!!

  24 listopada na pływalni miejskiej odbyła się Rejonowa Gimnazjada z pływania. Po raz kolejny wywalczyliśmy tytuł mistrza rejonu w męskiej sztafecie 10 x 25 m. Sztafeta chłopców wygrała o całą długość basenu z wicemistrzami rejonu ? Gimnazjum nr 5 w Zamościu. Równie dobrze spisali się zawodnicy w indywidualnych zmaganiach. Czwórka z nich uzyskała awans na szczebel wojewódzki, który odbędzie się już 5 grudnia.  więcej...   Zdjęcia

 • Góra grosza

  ?AKCJE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  W dniach od 21listopada do 2 grudnia 2011r.  przeprowadzona jest akcja ?Góra Grosza?, której celem jest pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Akcja polega na zbieraniu monet od 0,01gr do 5zł w szkołach i przedszkolach w całej Polsce.

  Klasa, która zajmie pierwsze miejsce, czyli zbierze największą sumę pieniędzy nie będzie pytana przez trzy kolejne dni, drugie miejsce ? przez dwa kolejne dni,  trzecie miejsce ? przez jeden dzień. 

  Od 21 listopada do 16 grudnia trwać będzie akcja ?Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę?, w ramach której zbierana będzie odzież, zabawki, artykuły spożywcze, chemiczne oraz szkolne dla rodzin najuboższych.

  Rzeczy proszę przekazywać opiekunom SU: P. Sylwii Bryl lub P. Anecie Ścibak.

 • MS w piłce siatkowej

  OG??OSZENIE

  14 grudnia 2011 o godzinie 11.30 w sali gimnastycznej odbędą się

  Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej.

  Każda klasa wystawia reprezentację składającą się z 3 dziewcząt i 3 chłopców plus 4 zawodników rezerwowych. Zgłoszenia ze składami drużyn prosimy składać do 8 grudnia do  uczniów klasy 2c (Adriana Dworaka, Mateusza Warcaby lub Mateusza Szynkarczuka). Klasa, która nie wystawi składu przegrywa walkowerem.  Regulamin...

 • SU: Szkolne Mikołajki

  SZKOLNE MIKO??AJKI

  W ramach obchodów mikołajek szkolnych 6 grudnia 2011 roku Samorząd Uczniowski zorganizował ?DZIE?? NA CZERWONO" Wszyscy, którzy  w tym dniu ubrali się na czerwono, nie byli  pytani. Ponadto uczniowie i nauczyciele otrzymali od Mikołaja, którego reprezentowały tego dnia dwie Śnieżynki, cukierki.    Zdjęcia

 • Konkurs SU - świąteczna sala

  Konkurs na świąteczny wystrój sali 

  W ramach realizacji Programu Wychowawczego Szkoły ?Szkoła mój drugi dom? Samorząd Uczniowski w grudniu 2011 r. przeprowadzi konkurs bożonarodzeniowy  na najładniejszą dekorację sali lekcyjnej. Klasa, która najpiękniej udekoruje swoją salę w nagrodę otrzymuje 1 dzień bez pytania. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 grudnia 2011r.

 • Z życia szkoły

  ŚWIATOWY DZIE?? OCHRONY ŚRODOWISKA W NASZYM GIMNAZJUM

  W dniu 5 czerwca w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Uczennice klasy IIIb i IIId przygotowały prezentacje na temat możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii i ich znaczenia dla ochrony środowiska. Odbył się również pokaz modeli urządzeń zasilanych  energią słońca, wiatru, wody oraz biomasy. W dalszej części imprezy odbył się turniej wiedzy o ochronie środowiska, w którym wzięły udział 3- osobowe zespoły z klas II i III. Najwięcej emocji dostarczyła konkurencja sprawnościowa, polegająca na dotarciu samochodzikiem zasilanym na światło do mety. Również pozostałe, zabawne konkurencje, jak świecenie na czas ekologicznym wiatraczkiem i lanie wody na koło wodne spotkały się z wielkim zainteresowaniem uczniów

  Najlepsze drużyny zostały nagrodzone dyplomami, nagrodami rzeczowymi i słodyczami.

  I miejsce zajęli uczniowie z klasy II a,

  II miejsce zdobyła klasa III d, zaś trzecie klasy IIIb i IIIa.

  W konkursie plastycznym na plakat, na temat ?Co możesz zrobić dla ochrony środowiska?,

  I miejsce zdobyły uczennice z klasy II c, Iza Smoter I Ola Kurek

  II miejsce Agata Malinowska i Iwona Piasecka z III d

  III miejsce Paulina Ziemiańska i Magda Dziuba z IIId.

   

   

   

  DZIE?? J??ZYKA POLSKIEGO

  Od kilku lat w naszym gimnazjum organizowany jest Dzień Języka Polskiego.? W tym roku odbył się 1 czerwca.?Pierwszym zadaniem dla poszczególnych klas była inscenizacja wybranego fragmentu dowolnej lektury omawianej w gimnazjum.?Uczniowie klas trzecich, którzy już trzeci rok z rzędu przygotowywali opracowanie sceniczne fragmentu utworu literackiego, pokusili się o współczesną parafrazę dramatów. Mogliśmy więc m. in. zobaczyć Balladynę i Alinę zbierające pyrki, a nie maliny, natomiast słynna scena dyktowania listu przez Cześnika rozegrała się?w siłowni, gdzie Raptusiewicz zaprezentował się jako typowy, nieokrzesany?i porywczy osiłek.?Po obejrzeniu wszystkich występów jury przydzieliło nagrody i wyróżnienia?w następujących kategoriach: 

  KLASY I
  Nagroda za najlepszą inscenizację: klasa I d
  Nagroda za najlepszą scenografię i kostiumy: klasa I b
  Nagroda za najlepszą kreację aktorską: Aleksandra Jonasz
  Wyróżnienie za kreację aktorską: Angelika Maluha

  KLASY II
  Nagroda za najlepszą inscenizację: klasa II a
  Nagroda za najlepszą scenografię i kostiumy: klasa II a
  Nagroda za najlepszą kreację aktorską: Oskar Poterucha
  Wyróżnienie za kreację aktorską: ??ukasz Wodyk

  KLASY III
  Nagroda za najlepszą inscenizację: klasa III d
  Nagroda za najlepszą scenografię i kostiumy: klasa III d
  Nagroda za najlepszą kreację aktorską: Michał Kozak
  Wyróżnienie za kreację aktorską: Patryk Kawka

  W drugiej części imprezy reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział?w quizie, w którym wykazali się wiedzą w takich kategoriach jak: frazeologia, lektura, poprawność językowa, ortografia, słownictwo.?Przykład zadania: Na podstawie wybranych depesz podaj tytuł i autora utworu:?Most tylko częściowo zburzony. Stop. Akcja bez powodzenia. Stop.?(Aleksander?Kamiński Kamienie na szaniec),?Gródek zalany przez jezioro! Stop. Kwiecie zabiło ruską zgraję. Stop.?(Adam Mickiewicz Świteź)

  Zadania były różnorodne. Na wykonanie niektórych trzeba było przeznaczyć kilka minut. W tym czasie publiczność odpowiadała na pytania osoby prowadzącej quiz.?Po podliczeniu punktów za poszczególne zadania komisja konkursowa przyznała miejsca:

  KLASY I
  I miejsce ? klasa I b
  II miejsce ? klasa I d
  III miejsce- klasa I a
  IV miejsce ? klasa I c

  KLASY II
  I miejsce ? klasa II b
  II miejsce ? klasa II a
  III miejsce ?klasa? II c

  KLASY III
  I miejsce ? klasa III d
  II miejsce ? klasa III c
  III miejsce ? klasa III b
  IV miejsce ? klasa III a

  Turniej Wiedzy o Języku Polskim między klasami pierwszymi prowadziła pani Ewa Borkowska-Sowa, między klasami drugimi pani Joanna Kosz, natomiast między klasami trzecimi pani Jolanta Rajch.

  ?Zdjęcia

   

   

  ŚWI??TO ODZYSKANIA NIEPODLEG??OŚCI

  ?

  W dniu 10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia ?przygotowana przez uczniów klasy 3b, 2b i 1c pod kierunkiem pani Anny Klech i pani Anety Ścibak.?Wśród ważnych dat, zapisanych zazwyczaj czerwoną czcionką w kalendarzu, znajdziemy 11 listopada - święto państwowe. Ten szczególny termin przypomina nam, że nasi przodkowie nie zawsze żyli wolnym kraju. 11 listopada 1918 roku Polacy odzyskali upragnioną niepodległość. Wiele pokoleń Polaków czekało na tę chwilę z utęsknieniem i nadzieją, ale dopiero po 123 latach niewoli Ojczyzna nasza powróciła na mapę Europy.?Akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkolnego. Recytację wierszy i komentarze uzupełniały przejmujące pieśni w wykonaniu naszego szkolnego zespołu muzycznego kierowanego przez panią Małgorzatę Hrycyk. ?Akademia zakończyła się odśpiewaniem hymnu narodowego.

  Smutno i ciężko przyznać, ale zdarzają się tacy obywatele, którzy nie są świadomi tego, co się wydarzyło 93 lat temu. Apeluję, pamiętajmy? o bezimiennych bohaterach, którzy w początkach ubiegłego stulecia tak wspaniale zasłużyli się dla Polski. Dlatego przechodząc obok grobów żołnierskich połóżmy kwiaty, zapalmy znicz, zatrzymajmy się, wspomnijmy.?Aby w nas Polakach nigdy nie została zapomniana data 11.11.1918 roku.

  ?Zdjęcia z akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

  11 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Manifestacji Patriotycznej na Rynku Wielkim w Zamościu oraz we mszy św. w intencji Ojczyzny w zamojskiej katedrze.?

  Zdjęcia z uroczystości na Rynku Wielkim.

 • Piłka siatkowa LZS

  ZAWODY LIGI LZS

  Drużyna dziewcząt piłki siatkowej działającej przy UKS SKORPION przystąpiła do Zamojskiej Ligi LZS o Puchar Prezydenta Miasta Zamość oraz Puchar Starosty Zamojskiego na rok 2012. 

  więcej...   zdjęcia

 • Olimpiada PCK

  ??OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA

  Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

  Do Ogólnopolskiej Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia przystąpiło 28 uczniów, przedstawicieli poszczególnych klas gimnazjum. Etap szkolny odbył się 21 października. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Barbara Gaca - szkolny koordynator Olimpiady. Najwięcej punktów uzyskały uczennice klasy 1a - Magdalena Zabłocka i Iza Wyłupek. W wyniku dogrywki wygrała Magdalena Zabłocka, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym.

 • I Miejsce w Badmintonie

  I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM w BADMINTONIE!!

  Czwórka znów jest najlepsza!!

  23 listopada 2011 r. odbyła się w naszej szkole Wojewódzka Gimnazjada w Badmintonie Drużynowym. W zawodach wystartowało osiem zespołów dziewcząt i chłopców z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a: Daria Gujska, Kinga Palonka, Dominika Bajwoluk, Paweł Lepianka, Mateusz Baran i Michał ??apiuk.

  Wywalczyliśmy I MIEJSCE w grach pojedynczych i deblowych zarówno u dziewcząt, jak i chłopców. więcej...zdjęcia

 • Święto Odzyskania Niepodległości

  ŚWI??TO

  ODZYSKANIA NIEPODLEG??OŚCI

  W dniu 10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia  przygotowana przez uczniów klasy 3b, 2b i 1c pod kierunkiem pani Anny Klech i pani Anety Ścibak. Wśród ważnych dat, zapisanych zazwyczaj czerwoną czcionką w kalendarzu, znajdziemy 11 listopada - święto państwowe.  więcej...  Zdjęcia z akademii

  11 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Manifestacji Patriotycznej na Rynku Wielkim w Zamościu oraz we mszy św. w intencji Ojczyzny w zamojskiej katedrze. Zdjęcia