Filtr
 • Koncerty w Szkole Muzycznej


   WIOSENNE SPOTKANIE Z MUZYKĄ

   

  koncert w szkole muzycznej 5 20150429 1618630547Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wysłuchać koncertów muzyki poważnej. 24 kwietnia uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wyszli na wiosenny spacer połączony z głównym punktem dnia - koncertem w Szkole Muzycznej w Zamościu. Uczniowie wysłuchali utworów wykonywanych na klarnecie, oboju, perkusji, ksylofonie, fortepianie, trąbce i wiolonczeli. W świat muzyki i poszczególnych utworów wprowadzała Pani Beata Płocharz. Występ młodych artystów podobał się bardzo naszym nauczycielom i uczniom, a w sposób szczególny występ naszego ucznia klasy 3a Jakuba Chilewicza. Zaprezentował on utwory na ksylofonie i perkusji.

 • Gim Światowy Dzień Książki


  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

   

  wiatowy dzie ksiki 3 20150428 165224679124.04.2015 r. odbył się spektakl z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przygotowany przez nauczyciela bibliotekarza panią Iwonę Rahman. Oprawą muzyczną zajęła się p. A. Hamerska, a plastyczną p.M.Hrycyk. Młodzież gimnazjalna z klas: Ia, IIc, IIa, IIIa zaprezentowała krótką scenkę z życia biblioteki pt. "Strajk książki (czyli co może się wydarzyć jeśli przestaniemy czytać)". W apelu uczestniczyła Dyrekcja szkoły, nauczyciele,oraz młodzież gimnazjalna.  ZDJĘCIA

 • Zebrania z rodzicami kwiecień 2015


   

  Zebrania z rodzicami
  30 kwietnia 2015 r. (czwartek)


  Godz. 16:00
  -SP kl. I spotkanie z wychowawcą w sali
  -SP kl. II spotkanie z wychowawcą w sali
  -SP kl. III spotkanie z pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznej w stołówce
                 oraz spotkanie z wychowawcą w sali

  -SP kl. IV spotkanie z wychowawcą w sali
  -Gim kl. II spotkanie z terapeutami ds. uzależnień na korytarzu przy sali 209
                 oraz spotkanie z wychowawcą w sali


  Godz. 17:30
  -SP kl. V spotkanie z wychowawcą w sali
  -SP kl. VI spotkanie z wychowawcą w sali
  -Gim kl. I spotkanie z wychowawcą w sali
  -Gim kl. III spotkanie z wychowawcą w sali

  Przydział sal będzie wywieszony przy wejściu głównym przed zebraniem.

 • Rajd 41 „Spotkanie z Wiosną”


   

   

  41 Rajd „Spotkanie z Wiosną”

   

  25 kwietnia członkowie „Koła Turystycznego” z klas: IVa, IVb, IVc, IVd, VIb z opiekunami Anną Topolską,  Małgorzatą Hrycyk i Łukaszem Bryknerem uczestniczyli w 41 Rajdzie „Spotkanie z Wiosną” zorganizowanym przez Odział PTTK w Zamościu. Wędrówka piesza przebiegała trasą: Pawliszcze – Rosochata Sosna – Krągły Goraj – Długi Goraj – Monastyr – Huta Lubycka.

  Podczas wędrówki po Roztoczu Wschodnim, uczestnicy podziwiali budzącą się przyrodę, poznali historię tej części Roztocza. Zdobyli najwyższe wzgórze Roztocza na terenie województwa lubelskiego Krągły Goraj. Zobaczyli tajemnicze schrony bojowe Linii Mołotowa budowane w latach 1940/41.

  Na mecie czekało na nich ognisko i konkursy; krajoznawczy, na najładniejszą piosenkę rajdową i konkurs sprawnościowy rzut podkową.

  Rajd był wspaniałą lekcją przyrody i historii.

  Czytaj więcej na stronie zamosc.pttk.pl/rajdy .

  fotorelacja

   

 • KONKURS WIEDZY O ZAMOŚCIU I REGIONIE


   

  II MIEJSCE W POWIATOWYM

  KONKURSIE WIEDZY O ZAMOŚCIU I REGIONIE


  22 kwietnia 2015 r. w Muzeum Zamojskim w Zamościu odbyła się XXX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zamościu i Regionie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Tematyka konkursu obejmowała dzieje i kulturę Zamościa w kontekście jego związków z Regionem rozumianym jako teren obecnego powiatu zamojskiego i byłej ordynacji zamojskiej. Drużyna naszej szkoły w składzie: Karolina Laskowska, Marta Pałyga oraz Jakub Szumowski (uczniowie klasy 6A) zdobyła II miejsce. W rywalizacji indywidualnej III miejsce zajął Jakub Szumowski, zaś IV - Karolina Laskowska. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Malicka.  ZDJĘCIA 

   

 • ZAPROSZENIE NA WARSZTATY


   

  ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

   

  Serdecznie zapraszamy uczniów Gimnazjum i ich rodziców, rodzeństwo na warsztaty artystyczno – terapeutyczne, 

  które odbędą się w dniu 23 kwietnia 2015 r. (czwartek)

  o godz. 13.00 w sali nr 215.

  Nauczyciel plastyki - Małgorzata Hrycyk

  Pedagog szkolny - Renata Sadowska - Bodziuch

 • Laureaci „Funny English”


   

  Laureaci „Funny English”

   

  W dniu 17 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zamościu odbył się III etap międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego dla klas III „Funny English”.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice Aleksandra Poliwczak kl.IIIa, Sak Zuzanna III b, Chałupczak Julia i Wajda Oliwia z kl. III c. Zespół przygotowała Pani Małgorzata Bakuniak.

  Konkurs został podzielony na dwie części: pisemną i ustną. W części pisemnej uczniowie pisali test. W części ustnej zespoły prezentowały przygotowane krótkie scenki w języku angielskim. Jury wyłoniło zwycięzców.

  III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu.

 • Kids Athletics - "Lekkoatletyka dla każdego"


   

  Kids Athletics - "Lekkoatletyka dla każdego" 

  W dniu 15.04.2015r. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu, dzieci z klas III uczestniczyły w evencie szkolnym pod hasłem "Lekkoatletyka dla każdego", który prowadziły J.Kunicka i B.Karchut. 
  Czytaj więcej i oglądaj zdjęcia na stronie http://sp4zamosc.blogspot.com/
 • Gim Egzamin gimnazjalny

   


   

  EGZAMIN GIMNAZJALNY

   

  INFOW nadchodzącym tygodniu uzniowie klas III gimnazjum przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. Przypominamy terminy i godziny rozpoczęcia poszczególnych części egzaminu.

  21.04 – część humanistyczna ( I. historia i WOS, II. język polski),       

  22.04 – część mat.-przyrodnicza (I. przedmioty przyrodnicze, II. matematyka),

  23.04 – język obcy (I. poziom podstawowy, II. poziom rozszerzony)

  • Egzamin zaczyna się każdego dnia o godzinie 9.00. 

  • I część trwa 60 minut (dyslektycy piszą 80 min).

  • II część zaczyna się o godzinie 11.00 i trwa 90 minut (dyslektycy 135 min).

  • Egzaminy podstawowy i rozszerzony z języka obcego trwają po 60 minut (dyslektycy piszą podst. 80 min. i rozsz. 90 min).

 • Czwartki LA


   

  Czwartki Lekkoatletyczne

   

  czwartki la 2015 1 20150419 1617999220Rozpoczęliśmy wiosenny sezon spotkań lekkoatletycznych na miejskim stadionie OSiR w Zamościu. Konkurujemy z wieloma szkołami gimnazjalnymi z miasta Zamościa i okolic. Tym razem naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy sportowej 1A, dziesięciu uczniów z klasy 2C oraz lekkoatleci zdobywający duże punkty startowe z klas: 3A,3B, 2A i 1B. Obecni na zawodach uczniowie z naszej szkoły to świadomi, młodzi ludzie, ktorzy rozumieją słowo sumienność, obowiązkowość i odpowiedzialność.

 • II Turniej Wiedzy Kulturiada


  I MIEJSCE 

  w II POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY "KULTURIADA 2015"

   

   

  ii turniej wiedzy kulturiada 2 20150415 175751046525 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Zamościu został zorganizowany II Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji skierowany do uczniów gimnazjów. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z zamojskich gimnazjów. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się ogólną wiedzą w zakresie motoryzacji, wynalazków, sportu i kuchni krajów. Ważne okazały się także umiejętności manualne, ponieważ jedną z konkurencji było kierowanie symulatorem jazdy samochodem. Rywalizacja była zacięta, a poziom wyrównany i tylko różnice w pojedynczych punktach decydowały o wygranej. Po podliczeniu punktów okazało się, że najlepszy wynik uzyskała jedna z drużyn reprezentujących nasze gimazjum w składzie: Marcelina Chachuła (3a), Jan Siulkowski (3a) i Michał Siemko (3a). Druga drużyna w składzie : Marcin Wydmański (2c), Kamil Szydełko (2c) i Bartek Rybak (2c) zajęła czwarte miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała pani A.Jedlińska.

  GRATULUJEMY SUKCESU!!!

  ZDJĘCIA

 • NIVEA


   

   ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA

  LOKALIZACJA W ZAMOŚCIU - OSIEDLE POMARAŃCZOWE

  ul. Hetmana Jana Zamoyskiego

 • ELEKTROŚMIECI zbiórka

   


   

  OGŁASZAMY  ZBIÓRKĘ  ELEKTROŚMIECI

   

  W dniach od 05.05.1014r. do 30.05.2014r. w ramach ogólnopolskiej akcji MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI organizujemy zbiórkę nieużywanych, już niepotrzebnych, urządzeń elektrycznych i elektronicznych, działających kiedyś na prąd lub na baterię, np.: zepsuty sprzęt komputerowy, zabawki, gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, telewizory, radia i zużyte świetlówki. Masa zebranych elektrośmieci przeliczona zostanie na punkty, które szkoła wymieni na pomoce dydaktyczne dla naszych uczniów. Zbiórkę koordynują p. Jolanta Kunicka i p. Bożena Kukiełka.

   

  Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły.

  ZAPRASZAMY !!!

 • Gim Konkurs Informatyczny


  SUKCESY INFORMATYKÓW

   

  DSC03230W dniu 28 kwietnia 2014r. w laboratoriach komputerowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu odbyła się pierwsza edycja Zamojskiego Konkursu Informatycznego z Elementami Matematyki, w którym uczestniczyło 23 gimnazjalistów z 8 gimnazjów z Miasta Zamość oraz okolicznych gmin. Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Na podstawie uzyskanych w konkursie punktów wyłoniono laureatów oraz przyznano wyróżnienia. Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce zdobył Piotr Samborski z klasy 3a. Bardzo dobre czwarte miejsce zajął równiez uczeń z klasy 3a  Wojciech Szewczuk. Gratulujemy naszym informatykom i życzymy im kolejnych sukcesów w szkole średniej.

  ZDJĘCIA

 • Dbaj o zdrowie

   


   

  DBAJ  O  ZDROWIE

   

  W dniu 15. 04. 2014r. uczniowie klasy III B szkoły podstawowej zaprosili uczniów klas I - III na przedstawienie teatralne ukazujące rolę i znaczenie służby zdrowia. Motywowali widzów do dbania o własne zdrowie poprzez właściwą higienę osobistą, racjonalne odżywianie się i aktywne spędzanie wolnego czasu. Na koniec serdecznie podziękowali naszej kochanej pani pielęgniarce za opiekę nad nami.


  ZDJĘCIA

 • Cliconmaniak 2014


   

  WYNIKI KONKURSU ‘CLICKONMANIAC’

   

  12 kwietnia 2014 roku w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu odbył się finałowy etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC. Laureatką na poziomie Click on Flyers została Alicja Olborska uczennica klasy 6a.

  Alicja jest także laureatką VII Konkursu z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych ‘Young  Champions  of  English’, który odbył  się 15 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu.

  Congratulations!!!

 • SP Smok


    

  SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ

   

   W dniu 16.04.2014 w Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu w ramach projektu profilaktycznego "Smok Mądragon daje radę" odbyły się spotkania poszczególnych klas z przedstawicielami Komendy Policji Wydziału Prewencji w Zamościu.W spotkaniach wzięło udział 174 uczniów klas I-III. Policjanci zwracali uwagę w szczególności do zachowania rozwagi i ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Uczulali do korzystania z prawa do zachowania milczenia w sprawach, o których nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi, oraz do wyrażania zdecydowanej odmowy w przypadku jakichkolwiek podejrzęń złych intencji ze strony osoby obcej.Policjanci uczyli jak zachować się, gdy uczeń jest zaczepiany, nagabywany w kontakcie osobistym, przez telefon lub internet.Wykorzystując przy tym bajki na podstawie baśni Braci Grimm uzmysłowiono dzieciom jak ważną cechą w kontaktach z osobami obcymi jest asertywność.  Zdjęcia 

   

   

 • Testy gimnazjalne 2014


    

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 

  dla uczniów klas III gimnazjum

  odbędzie się 23, 24 i 25 kwietnia 2014r.

   

  Życzymy Wam powodzenia :)

   

   

  Uczniowie klas I i II gimnazjum

  w tych dniach nie mają zajęć lekcyjnych.

   

   

  Uczniowie szkoły podstawowej mają zajęcia według planu lekcji. 

  UWAGA - Podczas testów nie będzie dzwonków!!!

    

 • SP Wiosenne warsztaty na świetlicy


  Na świetlicy zapachniało wiosną …

   

  wiosenne warsztaty 1 20140416 176576310215.04. świetlica szkolna zorganizowała warsztaty plastyczne. Wzięła w nich udział klasa 2b szkoły podstawowej z wychowawczynią Panią Marzeną Mazur. Wprawdzie kalendarzowa wiosna dawno już za nami, ale my wciąż czekamy na słoneczko, ciepełko i pachnące wiosennie kwiatki… Z tymi kwiatkami przybył do świetlicy nasz gość specjalny Pani Małgorzata Hrycyk. Pani Hrycyk zaprezentowała dzieciom kosz z wielkanocnymi pracami plastycznymi, wiosennymi kwiatami - wykonanymi przez uczniów naszego gimnazjum.   FOTORELACJA

 • Rozśpiewana gromada


   

  Rozśpiewana 14 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty”

   

   Dnia 11 kwietnia 2014 roku zuchy z 14 Gromady Zuchowej "Leśne Skrzaty" wzięły udział w IX  Hufcowym Festiwalu Piosenki Zuchowej i  Harcerskiej, który odbył się w ODK ,,Okrąglak” w Zamościu. Nasz zespół zaśpiewał dwie piosenki jedną  związaną z zasadami zuchowego wychowania, a drugą ze znanej i lubianej bajki „Smerfy”. Jury konkursu oceniając min. ruch sceniczny, ogólne wrażenie artystyczne, dobór repertuaru przyznało naszej gromadzie wyróżnienie. Laureaci otrzymali dyplom i    piękny upominek. Na zakończenie spotkania zuchy i harcerze zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.

  Festiwal był przeglądem dorobku gromad zuchowych i drużyn harcerskich w dziedzinie piosenki i zbiorowego muzykowania.  Podczas festiwalu zuchy miały możliwość zaprezentować swoje talenty, nawiązać nowe przyjaźnie oraz miło spędzić czas przy  dźwiękach gitary.

  ZDJĘCIA

   

 • W świecie baśni i bajek

   


   

  W ŚWIECIE BAŚNI I BAJEK

   

  8 kwietnia 2014 roku w auli szkoły odbyło się przedstawienie „W świecie baśni i bajek”  połączone z konkursem. Uczniowie wspaniałą grą aktorską przybliżyli znane i lubiane postacie z baśni i bajek. Po licznych atrakcjach i zmaganiach konkursowych drużyn  klas II, III i IV, ogłoszono wyniki konkursu.  I miejsce zajęła drużyna uczniów klas drugich. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Uroczystości przygotowała p. Danuta Łuszczewska nauczyciel bibliotekarz we współpracy z nauczycielami: p. Małgorzatą Hrycyk, p. Elżbietą Seńko i p. Jolantą Wilawer. 

   

   

 • Życzenia wielkanocne 2014


   

 • SP Śladami wielkich odkryć


   

  ŚLADAMI WIELKICH ODKRYĆ

   

  W czwartek 10 kwietnia, uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcji przyrody „Śladami wielkich odkryć”. W toku wydarzeń widownia miała możliwość poznać jak czytać mapę, jak działa kompas, na czym polega oddziaływanie magnetyczne i elektryczne oraz nauczyć się podstawowych zasad bhp przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych. Widzowie stali się także świadkami odkrycia perpetum-mobile. Cała fabuła przedstawiona była w lekki, humorystyczny sposób i miała formę kabaretu dla dzieci skonstruowanego w sposób umożliwiający dzieciom uczestnictwo w wydarzeniu. zdjęcia 

   

   

 • Stacja Sport w naszej szkole


   

  PGE STACJA SPORT W NASZEJ SZKOLE

   

  IMG 7106 090420149 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "PGE STACJA SPORT". Jak podaje organizator celem akcji było, by każdy uczeń w Polsce znalazł dyscyplinę sportową dla siebie i miejsce, gdzie może ją uprawiać. PGE STACJA SPORT „Świeć przykładem, zarażaj energią!” to szansa na przeżycie wspaniałej, sportowej przygody i znalezienie sposobu i miejsca, by aktywnie spędzać wolny czas. W jeden dzień w roku szkolnym, w sali gimnastycznej  powstało, specjalnie na potrzeby akcji, 5 „stref sportowych”. W każdej ze stref uczniowie dowiedzieli się na czym polega dyscyplina, którą  reprezentuje dana strefa, jakie cechy psychofizyczne predestynują do jej uprawiania oraz co najważniejsze – każdy uzyskał informację, gdzie w  swoim mieście może tę dyscyplinę trenować.

  Więcej informacji - http://sp4zamosc.blogspot.com/

  FOTORELACJA

 • Pangea - Najlepsi z najlepszych


  NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH !!!

   

  SPPatryk Greszta i Paweł Oleszek

  laureatami

  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego  „Pangea”

   

  Organizatorem Konkursu Matematycznego  „Pangea"  jest  Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące „Meridian” oraz Vistula University  w Warszawie.  Patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Finał konkursu odbył się 28 marca 2014 roku w siedzibie Vistula University  w Warszawie. Wśród 20 laureatów w kategorii klas szóstych znaleźli się dwaj uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu: - Patryk Greszta – laureat II miejsca, Paweł Oleszek – laureat sklasyfikowany na 15 miejscu. Uczniów do konkursu przygotowała p. Teresa Wszoła. Laureaci zostali zaproszeni na na ceremonię rozdania nagród, która odbędzie się 29 kwietnia 2014 r. w budynku Vistula University w Warszawie.

 • Gim Konkurs Piosenki Patriotycznej


   ŚPIEWAJĄCO DO DRUGIEGO ETAPU

   

  DSC 0060aW II Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbył się 8 kwietnia,  do drugiego etapu przeszła śpiewająco Hania Rosa z klasy IIIc. Przewodniczącym komisji konkursowej był Witold Paszt, który po zmaganiach konkursowych ogłosił wyniki, zwrócił uwagę na kilka najlepszych wykonań, a wśród nich była nasza Hania. Gratulacje, czekamy na kolejne sukcesy.

  Organizatorem  przedsięwzięcia jest Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. Hania na konkurs wybrała się pod opieką pani Małgorzaty Hrycyk.

     

 • Gim Konkurs Foto


  Sukces Kariny w konkursie fotograficznym 


  DSC02805111Już po raz szósty  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zamościu zorganizowało Konkurs Fotograficzny "Zamość i Roztocze w Obiektywie", skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezydent Miasta Zamościa Marcin Zamoyski oraz Roztoczański Park Narodowy. Celem konkursu jest popularyzacja fotografii i ukazanie piękna Zamościa i Roztocza. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3a Karina Sacharczuk-Skowron zajęła II miejsce w kategorii "Roztocze - Roztoczańskie Krajobrazy".

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

   

 • konkurs dziele polski...


   

  KONKURS JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY !!!

   

               4 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu odbył się

  XII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

  „DZIEJE POLSKI W LEGENDACH"

   

  Do  konkursowych zmagań przystąpiło 75 uczniów z szkół podstawowych  oraz 16 przedszkolaków z najstarszych grup.

  Międzyszkolna komisja nagrodziła i wyróżniła autorów najciekawszych prac plastycznych, oceniła również znajomość wybranych legend. 

 • Zebrania z rodzicami kwiecień

   


   

  INFOW czwartek 10 kwietnia 2014 r.

  odbędą się

  ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW:

   

  16.30 - z klas I-III SP

  17.15 - z klas IV-VI SP

  18.00 - z klas I-III Gim.

   

 • Zabawa z językiem

   


   

  ZABAWA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

   

  W dniach 2 i 4 kwietnia 2014r.  uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego zorganizowanych we współpracy ze Szkołą Języków Obcych Bacalarus w Zamościu. Lekcje prowadził native speaker – Brytyjczyk Steve TaylorZajęcia oparte były na historyjce pt. „The Enormus Turnip”. Podczas zabaw i ćwiczeń językowych uczniowie poznali nowe słowa i utrwalali ich znaczenie. Przygotowana scenografia i panująca atmosfera zachęcała do aktywnego uczestnictwa. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał  pamiątkowy certyfikat z sentencją „Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli”.

  Radosne i kształcące zajęcia na długo pozostaną w pamięci uczestników. 

  ZDJĘCIA

   

 • Zielony dzień

   


  ZIELONY DZIEŃ W KLASIE I B

  Wiosna to pora roku, na którą wszyscy bardzo czekaliśmy. Na ciepłe promienie słońca, na zielone trawki, na pąki na drzewach. Na pierwsze wiosenne spacery i zabawy w ogrodzie. W dniu 21 marca 2014 roku w klasie I B szkoły podstawowej królował kolor zielony. W ten sposób pierwszaki zaakcentowały i wyraziły swoją radość z nadejścia wiosny. Były wiosenne piosenki, rymowanki i piękne zielone przebrania. Wszystkim dzieciom bardzo spodobał się ten kolorowy dzień w szkole. Następnym kolorowym dniem będzie ,,DZIEŃ SŁOŃCA, czyli żółty.

   Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy ! 

  ZDJĘCIA

 • Apel - Narodowe Święto Konstytucji

   


   

  ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  Konstytucja 3 maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jej złotej wolności. Konstytucja wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny.

 • SP Konkurs - Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka

   


   I miejsce drugoklasistów  w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym 

  Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku uczniowie klas drugich wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka’’. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. W III etapie konkursu, który odbył się 24 kwietnia 2013 r. wzięły udział 3-osobowe zespoły drugoklasistów ze wszystkich zamojskich szkół podstawowych.

 • SP Laureaci Konkursu Wiedzy o Biblii

      LAUREACI 
  XX KONKURSU WIEDZY O BIBLII I HISTORII KOŚCIOŁA

   11 kwietnia br. dwoje uczniów naszej szkoły: Justyna Korneluk (Vc) i Szymon Zawada (VIc), uczestniczyło w finale XX Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła pt. „Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego… ”. Uczennica klasy Vc Justyna Korneluk zdobyła tytuł laureata, a Szymon Zawada VIC tytuł finalisty. Uczniów do konkursu przygotowała katechetka p. Maria Kuraszkiewicz. Serdecznie gratulujemy sukcesów.

   

   

 • SP Misterium Krzyża

  Misterium Krzyża- inscenizacja słowno-muzyczna

   

  W Wielką Środę 2013 roku uczniowie i nauczyciele SP nr 4 obejrzeli inscenizację słowno-muzyczną przygotowaną przez uczniów klas 4-5 oraz Chór Szkolny pt „Misterium Krzyża". Stronę plastyczno-muzyczną przygotowała pani Agnieszka Hamerska, a koordynatorką przedstawienia była pani Maria Kuraszkiewicz.

   

 • SP Rajd Spotkanie z wiosną


  SPOTKANIE Z WIOSNĄ

  W sobotę 20 kwietnia członkowie Koła Turystyczno - Regionalnego „Moja mała ojczyzna” z klas Vc, Vb, VIb, VIc wraz z panią Anną Topolską, uczestniczyli w 39 Rajdzie „Spotkanie z Wiosną”, zorganizowanym przez PTTK w Zamościu. Przewodnikiem na trasie był Janusz Kapecki. Wędrówka piesza przebiegała trasą: parking pod Tarnowolą – szlakiem krawędziowym – pomnik M. Romanowskiego – kamieniołomy – Nadleśnictwo Józefów (10 km). Głównym celem rajdu było uczczenie 150 Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. Na mecie na strudzonych piechurów czekało ognisko i  konkursy rajdowe. W konkursie bieg z jajkiem nagrody otrzymali Patryk Bednarczyk, Maciej Bzówka, Mateusz Gruszkiewicz.

 • Gim egzamin

   


   

  EGZAMIN GIMNAZJALNY dla uczniów klas III gimnazjum

  odbędzie się 23, 24 i 25 kwietnia.

   

  Uczniowie klas I i II gimnazjum

  w tych dniach nie mają zajęć lekcyjnych.

   

  Uczniowie klas III,

  pora zakupić długopisy z czarnymi wkładami!

   

  Życzymy Wam powodzenia :)

 • SP Witajcie w naszej bajce


   „Witajcie w naszej bajce”

  17 kwietnia 2013r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola nr 12 i Przedszkola nr 15 w Zamościu. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce” przygotowane przez uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego. Artyści poprzez prezentację piosenek, inscenizację i recytację wierszy przybliżyli gościom twórczość Jana Brzechwy. Na zakończenie dzieci wysłuchały „Wiosennego koncertu na fletach” oraz otrzymały drobne upominki „koniczynki” z życzeniami powodzenia w szkole w przyszłym roku szkolnym.

  Uroczystość przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

   

 • SP Witajcie w naszej bajce


   „Witajcie w naszej bajce”

  17 kwietnia 2013r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola nr 12 i Przedszkola nr 15 w Zamościu. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce” przygotowane przez uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego. Artyści poprzez prezentację piosenek, inscenizację i recytację wierszy przybliżyli gościom twórczość Jana Brzechwy. Na zakończenie dzieci wysłuchały „Wiosennego koncertu na fletach” oraz otrzymały drobne upominki „koniczynki” z życzeniami powodzenia w szkole w przyszłym roku szkolnym.

  Uroczystość przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

   

   

   

 • Zbiórka płyt CD


  WIELKA ZBIÓRKA PŁYT CD I DVD

   Każda płyta CD/DVD rozkłada się ponad 1000 lat!!!!

  Zbieramy wszystkie niepotrzebne  płyty CD/DVD bez względu na ich zawartość i stan techniczny (ale bez opakowań ).

  Mogą to być płyty z muzyką, filmami, programami komputerowymi itp.

  Płyty, które zbieramy mogą być porysowane i uszkodzone. Nie zbieramy płyt z zamysłem ich odtwarzania. Zebrany surowiec zostanie ponownie przetworzony.

  Zużyte płyty należy przynosić do nauczycieli:

  - Jolanta Kunicka

  - Łukasz Brykner 

   Zbiórka płyt CD i DVD - plakat

 • SP Konkurs Świat Dziecka

   


   "ŚWIAT DZIECKA”

  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 4
  im. Stefana Batorego w Zamościu. 

  • - konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, obejmuje dwie kategorie wiekowe:
  •   -  kat. A kl. I-III  
  •  -  kat. B kl. IV- VI

   Regulamin Konkursu Świat Dziecka

 • Gim zebrania z rodzicami

   


   

  ZAPRASZAMY RODZICÓW NA ZEBRANIA Z WYCHOWAWCAMI

   

  GIMNAZJUM

  w dn. 18 kwietnia 2013 roku (czwartek)

 • sp zebranie z rodzicami pierwszo

   

   


  OGŁOSZENIE !

  Zebranie organizacyjne

  z rodzicami uczniów zapisanych do klasy pierwszej

  w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu

  w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  w roku szkolnym 2013/2014

  odbędzie się w dniu 16.04.2013r. (wtorek) o godz. 1700

   (aula Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu)

   Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 • sp zebrania z rodzicami

   


   

  ZAPRASZAMY RODZICÓW NA ZEBRANIA Z WYCHOWAWCAMI

   

  SZKOŁA PODSTAWOWA

  w dn. 18 kwietnia 2013 roku (czwartek)

   

 • PCK

   


  WIELKANOC Z PCK- 2013R

              W tym roku po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z klas I-VI wzięli udział w akcji charytatywnej ogłoszonej przez Oddział Rejonowy PCK w Zamościu. Zebrane trwałe produkty żywnościowe trafiły na świąteczny stół rodzin potrzebujących z Zamościa. Zbiórkę darów zorganizowały opiekunki Koła PCK przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu: pani Bożena Kukiełka i pani Aleksandra Kopiel

 • SP wizyta w Centrum Kopernika

   


  Z wizytą

  w Centrum Nauki Kopernik

  Dnia 4 kwietnia 2013r. uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wyprawy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Dzieci miały okazję poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach umieszczonych w stałych galeriach: ,,Świat ruchu”, ,,Człowiek i środowisko”, ,,Korzenie cywilizacji”, ,,Teatr Robotyczny”. Wszyscy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wrócili do domu, planując kolejną wizytę w stolicy.

   

 • sp pierwszy dzień wiosny

     PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

   21 marca 2013 r. witaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, jak co roku, bardzo wyczekiwany.Zimowa aura za oknem nie przeszkodziła uczniom i nauczycielom w powitaniu go w  radosnym nastroju.

  Uczniowie klasy II B szkoły podstawowej zaprezentowali koleżankom i kolegom „Wiosenny koncert”. Było wyjątkowo wesoło i kolorowo. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Mimo, że za oknem śnieg oraz mróz, to nam było bardzo gorąco. Mamy nadzieję, że zima zawstydzi się i opuści nas niebawem.

  WIOSNO CZEKAMY! PROSIMY - PRZYJDŹ!

   

   

 • SP Balon na ogrzane powietrze  BALON NA OGRZANE POWIETRZE 

   

  Ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego i dlatego unosi się ku górze, a chłodne opada ku dołowi. Powietrze jest niewidzialne, więc nie możemy dostrzec przebiegu tego zjawiska.

                   Dlatego też w dniu 21.03.2013 r. na dziedzińcu szkolnym  uczniowie klasy III a szkoły podstawowej pod kierunkiem instruktora p. Romana Bikowskiego przeprowadzili eksperyment z ogrzanym powietrzem.

 • sp Awans badmintonistów

   


  AWANS BADMINTONISTÓW DO FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI

   14 młodzików młodszych (SP 4), 15 młodzików (G 4) i 7 zawodników z kategorii elity z sekcji badmintona UKS KIKO Zamość, zapewniło sobie awans do Finałów Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. W dniu 2 kwietnia 2013r. Polski Związek Badmintona w Warszawie, opublikował najnowszą listę klasyfikacyjną. Listę, która oczekiwana była przez wielu badmintonistów z Zamościa a szczególnie tych z kategorii młodzik młodszy, młodzik i elity.

 • SP akcja "Skafander"

   


   

  WARTO BYĆ DOBRYM

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Gazetę Akademicką "Skafander"

  Zwracamy się z prośbą o pomoc dla Polaków z Ukrainy, którzy mają trudną sytuację materialną i których nie stać na zakup polskich podręczników dla swoich dzieci. Książki, które możemy oddać (od przedszkola do liceum) zostaną przekazane stowarzyszeniom polonijnym na Ukrainie i trafią do Polaków w trzech obwodach - żytomierskim, chmielnickim i winnickim. W naszej szkole książki można przekazywać w każdy poniedziałek i środę (od kwietnia do końca maja) do nauczyciela wychowania fizycznego - p. Jolanty Kunickiej. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Akcja jest jednym z przedsięwzięć w programie "Warto być dobrym" realizowanym przez naszą szkołę.

 • SP Sprawdzian klas 6

   


   Organizacja sprawdzianu dla uczniów klas 6

  w dn. 04 kwietnia 2013r. (czwartek) godz. 900

   

  godz. 830przyjście do szkoły i zgłoszenie się pod odpowiednią salą

  godz. 845zajmowanie miejsc w sali

  godz. 900rozpoczęcie sprawdzianu dla uczniów kl. 6

  Czas pracy – 60 min (sala nr 5),

  90 min (sala nr 20, 21)

   

  Uczniowie powinni posiadać ważną legitymację szkolną, CZARNY DŁUGOPIS, ołówek, linijka, gumka, cyrkiel i kątomierz

   

  OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY

   

  Uczniowie klas 1 - 5 nie mają w tym dniu zajęć lekcyjnych

   

 • sp turniej BRD

     MIEJSKI ETAP TURNIEJU BRD

   Dnia 22.03.2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu odbył się miejski etap XXXVI TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM” zorganizowany przez Urząd Miasta  w Zamościu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu, Komendę Miejską Policji w    Zamościu oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Zamościu.

 • 3 maja - Święto Konstytucji

  m3 maja - Święto Konstytucji

   27 kwietnia 2012 roku w naszym gimnazjum odbyła się akademia upamiętniająca 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi wykazali się uczniowie z klas I d i II a.  Natomiast piękne pieśni patriotyczne mogliśmy usłyszeć z ust koleżanek ze szkolnego zespołu ART. Akademia, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pań - Ewy Borkowskiej-Sowy i Małgorzaty Hrycyk, miała na celu podkreślenie rangi historycznego wydarzenia, jakim w 1791 roku było ustanowienie pierwszej w Europie i drugiej na świecie postępowej konstytucji.

   zdjęcia 

   

 • Wycieczka do ZOO

  WYCIECZKA DO ZOO

  23 kwietnia klasy 1a i 1d wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę integracyjną do zamojskiego Ogrodu Zoologicznego. Tego dnia w ogrodzie miała miejsce uroczystość otwarcia ZOO po modernizacji. Mieliśmy okazje podziwiać nowe zwierząta oraz nowoczesne wybiegi dla nich.  Zdjęcia

 • Koncert muzyki poważnej w szkole muzycznej - 23 kwietnia 2012

  Koncert muzyki poważnej w szkole muzycznej

  23.04.2012 uczniowie klas I i II uczestniczyli w koncercie w Szkole Muzycznej w Zamościu. W świat muzyki i poszczególnych instrumentów muzycznych wprowadzała uczniów Pani Beata Płocharz. Występ młodych artystów podobał się bardzo naszym  nauczycielom i uczniom, więc nagradzaliśmy solistów gromkimi brawami.    zdjęcia 

 • Profilaktyka

  Profilaktyka

  17 i 18 kwietnia 2012 roku gościli w naszej szkole aktorzy Teatru Profilaktycznego im. Marka Kotańskiego z siedzibą w Krakowie. Pierwszego dnia odbyło się szkolenie dla rodziców uczniów klas pierwszych połączone ze spektaklem pt."Narkotyki nie dla mojego dziecka". Na spotkanie przyszło 92% rodziców. 18 kwietnia wszyscy uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. "Tak, wiem", połączony z warsztatami prowadzonymi przez psychologa.   zdjęcia 

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  W dniu 23 kwietnia odbył się apel z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zorganizowany przez nauczyciela - bibliotekarza p. Violette Biela. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas: 1a,1b,1c,1d, 2b i 3c. Celem akademii było zachęcenie młodzieży do korzystania z biblioteki i czytania książek. Montaż słowno muzyczny nosił tytuł "Obudź w sobie pasję czytania". zdjęcia 


 • Egzamin gimnazjalny

  EGZAMIN GIMNAZJALNY

  W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów humanistycznych. Przed nimi jeszcze jutro 2 egzaminy z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, oraz w czwartek z języka obcego.

   

  Wszystkim trzecioklasistom życzymy

  samych poprawnych odpowiedzi !!

 • Konkurs j. angielskiego

  II miejsce w konkursie języka angielskiego

  Dnia 20 kwietnia 2012 roku w Gimnazjum nr 5 im. Sybiraków odbyło się ogłoszenie wyników powiatowego konkursu z języka angielskiego na najlepszą prezentację multimedialną o kulturze krajów anglojęzycznych AUSTRALIA I NOWA ZELANDIA. Uczennica klasy IIIa Daria Gujska zajęła II miejsce. Do konkursu przygotowywała ją pani Maria Prażak. GRATULUJEMY!

 • Konkurs Recytatorski - nagroda dla Ł. Wodyka

  ?PRZEBUDZENI DO ŻYCIA?

  12 kwietnia 2012 roku w Zamojskim Domu Kultury odbył się Zamojski Przegląd Powiatowy VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjalistów ?PRZEBUDZENI DO ŻYCIA?. Nagrodę na Przeglądzie otrzymał ??UKASZ WODYK (kl. 2b), którego do konkursu przygotowała pani Joanna Kosz. 

  GRATULUJEMY!

 • Łukasz Wodyk

  STYPENDIUM ROTARY CLUB

  Łukasz Wodyk, uczeń klasy 2b, został tegorocznym stypendystą Rotary Club Zamość. Łukasz otrzymał stypendium za działalność artystyczną oraz za wyniki w nauce.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów   Zdjęcia

 • Życzenia świąteczne

  wielkanoc • PS Turniej o Puchar Orła

  SREBRO NA TURNIEJU SIATKARSKIM

  2 kwietnia odbył się w Starym Zamościu VI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar "OR??A". Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.

  Gratulacje dla siatkarek!   Zdjęcia

 • Konkurs Recytatorski

  Nagroda w Konkursie Recytatorskim

  19 kwietnia 2011 r. w Zamojskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjalistów ?PRZEBUDZENI DO ŻYCIA?. Uczeń klasy I b ??ukasz Wodyk otrzymał nagrodę za udział w Zamojskim Przeglądzie Powiatowym. ??ukasza do konkursu przygotowała pani Joanna Kosz.

  GRATULUJEMY!

 • DZIE?? NOwalijkowy

  DZIE?? NOWALIJKOWY

  Dnia 19 marca 2011 r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień Nowalijkowy", promujący zdrową żywność. W ramach tej akcji klasa 2c przygotowała poczęstunek dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Akcję zorganizowano pod hasłem:

  "Dzień bez nowalijek, to dzień stracony".

  Zdjęcia

 • Kiermasz świąteczny

   

   KIERMASZ WIELKANOCNY 2011

  pod hasłem

  "Wspomagamy młodych artystów"


  W naszej szkole mamy wiele talentów. Postanowiliśmy ujawnić lokalnej społeczności wytwory ich twórczości plastycznej. Wybraliśmy miejsce przy fontannie, niedaleko szkoły. Fantazyjnie przyozdobiliśmy nasz kiermasz kolorowymi motylami. Tęczowe barwy od razu zaczęły przyciągać uwagę przechodzących ludzi. Nasze koszyczki, kurczaczki, pisanki, stroiki i baranki zachwyciły wszystkich.

  Wśród oglądających zauważyłam panią, która wzrokiem śledziła miejsce ze stroikami. Nagle zatrzymała się i sięgnęła ręką po jeden z nich i powiedziała, że właśnie ten stroik musi koniecznie kupić. Po chwili rozmowy okazało się, że była to mama naszego kolegi, a stroik wykonał właśnie on i to sam! Takich miłych chwil tego dnia było wiele...

         zdjęcia

 • Przegląd Teatrów w języku angielskim

  DRAMA CONNECTION - Konkurs Teatralny w języku angielskim

  30 marca 2011 roku odbył się III Międzygimnazjalny Konkurs Teatralny w języku angielskim ?Drama Connection?. Do konkursu przystąpiły 3 gimnazja.

   I miejsce zajęło Gimnazjum nr 5 (opiekunem była pani Barbara Rybczyńska) - młodzież zaprezentowała fragment tragedii ?Romeo i Julia?. Jury bardzo podobała się gra aktorska uczennicy, która wcieliła się w rolę Julii. Uczniowie przygotowali piękne dekoracje, muzykę i stroje.

  II miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum nr 6 (opiekunem była pani Anna ??otewska). Grupa zachwyciła również dobrą grą aktorską, świetnym językiem i kostiumami.

  Nasze gimnazjum zajęło 3 miejsce, a grupę uczniów przygotowywała pani Anna Smolak. Młodzież zaprezentowała współczesną śmieszną historyjkę "In a clothes shop".

  Zdjęcia