W ŚWIETLICOWEJ GROMADZIE

 

 

     W naszej świetlicy bawimy się, uczymy i odpoczywamy. Mamy tu kolegów, z którymi miło spędzamy czas. Uczestniczymy w zorganizowanych zajęciach: plastyczno- technicznych, czytelniczych, ruchowych. W kącikach zainteresowań czekają na nas zabawki, klocki, gry planszowe  i książki. Tak spędzamy czas :)

 

 

 

 


 

Rok szkolny 2018 / 2019

 


 

Wiosenne Śpiewanie
    WIOSENNE ŚPIEWANIE

 

W dniu 25 marca, w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs Wokalny dla klas I-III „Wiosenne Śpiewanie". Do konkursu przystąpiło 9-ciu reprezentantów klas I-III. Artyści zaprezentowali piosenki o tematyce wiosennej. Wszystkich zachwyciły piękne, wiosenne stroje i własnoręcznie wykonane rekwizyty. Jury oceniło występy uczniów biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację, umiejętności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom wszystkich wykonanych utworów był wysoki i jury postanowiło przyznać nagrody każdej reprezentacji klasy.

Konkurs zakończył się wspólnym śpiewaniem piosenek. Wszyscy świetnie się bawili. Artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorem konkursu byli nauczyciele świetlicy szkolnej.

 

 

MROŹNA ZIMA

 

KONKURS PLASTYCZNY BEZPIECZNE FERIE

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU DZIAŁAJMY RAZEM !

 

Malujemy zimowe obrazki

 

 

Maski karnawałowe
Maski karnawałowe         

 

 

V Świetlicowy Turniej Mikołajkowy z Badmintona

 
mikoajkowy turniej badmintona 1 20190112 1698376174
18 grudnia 2018r w auli szkolnej odbył się V Świetlicowy Turniej Mikołajkowy z Badmintona. W tym roku zawodnikami turnieju były dzieci z klasy 2a-sportowej. Nauczyciele ze świetlicy zgłosili zespół 14 zawodników,  6 dziewczynek i 8 chłopców.Uroczystego otwarcia turnieju dokonała p.Ewa Lorenz. 
Dzieci  rywalizowały ze sobą w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Sędzinami zawodów były uczennice klasy sportowej 3a Gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała  p.Barbara  Gaca. Wyłoniono najlepszych zawodników turnieju - Maja Borkowska, Bartosz Pióro, Błażej Lis. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. W czasie zawodów uczniowie z klasy 2a otrzymali żywiołowy doping od kibiców ze świetlicy. Celem turnieju była popularyzacja badmintona wśród najmłodszych, integracja dzieci, umiejętność podjęcia  walki sportowej z zachowaniem zasad fair play i uczczenie ulubionego przez dzieci święta mikołajkowego. Dzieci  ze świetlicy były pod opieką p.Barbary Dardy.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĄTECZNE STROIKI- zajęcia otwarte dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 12 w Zamościu

 

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

 

 

  

  

  

OTWARTE ZAJĘCIA INTEGRACYJNE Z BIEDRONKAMI WESOŁE MIKOŁAJE

 

 

 

Tobie śpiewam Ojczyzno

Z okazji 100- lecia Niepodległości Polski, w dniu 7 listopada 2018r. w świetlicy szkolnej odbył się Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas I- III „Tobie śpiewam Ojczyzno”. Najmłodsi w odświętnych strojach z dumą prezentowali przygotowane utwory o Polsce. Za wyjątkową prezentację zostali nagrodzeni dyplomami i grami edukacyjnymi o tematyce patriotycznej. Nagrody otrzymali: zespół wokalny z klasy IIC „Ładne kwiatki”, uczniowie z klasy IB oraz zespół muzyczny z klasy IIB. Nagrodę specjalną za wyjątkową interpretację utworu oraz strój otrzymał Antoni Ulanowski z klasy IIIA.(MP)

ZDJĘCIA 

 

 

 

Moje ulubione miejsce w szkole

 

 

Konkurs Plastyczny „Moje ulubione miejsce w szkole” dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej, zorganizowany w ramach obchodów 30-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu.

 

 

 

 

Świetlicowy Dzień MisiaŚwietlicowy Dzień Misia                            

 

Zajęcia plastyczneZajęcia plastyczne                                    

 

 

Młodzi ArchitekciMłodzi Architekci                                       

 

Jestem bezpieczny na drodze.Jestem bezpieczny na drodze                       

 

Koło OdkrywcówKoło Odkrywców                                         

 

 

 

 

 

 


 

Rok szkolny 2017 / 2018

 


 

Zajęcia teatralne 2017/18Zajęcia teatralne          

 

Zabawy różne 2017/18Zabawy różne             

 

 

Konkursy 2017/18Konkursy                   

 

 

 

 

Relaks 2017/18Relaks                        

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Rok szkolny 2016 / 2017

 


 

 

 

 


 

Nasza świetlica zakwalifikowała się do udziału w nieodpłatnym, ogólnopolskim, edukacyjnym programie Fundacji dla szkół podstawowych: MEGA MISJA. Chętnych było wielu, a liczba miejsc ograniczona. 

 

Wykazaliśmy się kreatywnością i zaangażowaniem, nagraliśmy film i jako jedyna szkoła z Zamościa mamy dostęp do portalu i realizujemy od września zadania Mega Misji. Warunkiem udziału w kolejnych zadaniach obok realizacji tematu jest złożenie relacji z zajęć i umieszczenie zdjęć na portalu programu. Program koordynują i realizują zajęcia nauczyciele świetlicy Małgorzata Pokrzywa i Beata Klassek.

 

FILM O ŚWIETLICY

 

 

Zadania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w Mega Misji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacają wyposażenie świetlicy. Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać etykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. Dzieci poprzez zabawę nabywają cyfrowe kompetencje i uczą się jak być bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. Program został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Honorowymi ambasadorami programu są: Magdalena Kumorek – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka, a także Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci.

 

Dzięki technologiom dzieci mogą uczyć się wielu nowych rzeczy, poznawać świat, rozwijać pasje. Często dosyć sprawnie posługują się tabletem, smartfonem i innymi sprzętami, ale techniczne umiejętności nie wystarczą, by bezpiecznie korzystać z internetu. Razem z Fundacją Orange uczymy  tego na portalu.

 

Za zaangażowanie nasza świetlica otrzymała wartościowe nagrody: kreatyny zestaw artystyczny, tablet , książki i gry planszowe :). Nauka jest ciekawsza i łatwiejsza.

 

Mega Misja - FOTORELACJA

 

Realizacja programu, cieszy się zainteresowaniem i uznaniem także wśród rodziców.

 

 

 

 

 

 

Tradycyjnie 6 grudnia witał nas w szkole Św. Mikołaj

 

              Częstował jabłkami i zachęcał do dobrych uczynków. Obdarował dzieci atrakcyjnymi grami i pomocami dydaktycznymi. 

W tym roku było to wyjątkowe spotkanie mikołajkowe, podczas którego został oficjalnie otwarty plac zabaw dla dzieci. Uroczystość uświetnili swą obecnością goście: Pan Jerzy Michalski wicedyrektor Wydziału Oświaty, Pani Maria Stręciwilk-Gościcka przewodnicząca Zarządu Osiedla im. Jana Zamoyskiego, Pani Jadwiga Lepianka przewodnicząca Rady Rodziców, ks. proboszcz Tadeusz Czuk oraz ks. Prałat Janusz Romańczuk.  

  FOTORELACJA

 

To był wspaniały dzień!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Rok szkolny 2015 / 2016

 


 

Bajeczny Dzień Dziecka


        1 czerwca  wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z przygotowanych dla nich wielu atrakcji. Obchody tego dnia rozpoczęły się od niezwykłego przedstawienia teatralnego przygotowanego przez dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 4. Dla wszystkich było to ogromne przeżycie, dzieci mogły zobaczyć swoich nauczycieli w zupełnie nowej dla nich roli - aktorów. Przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek szuka Księcia" wszystkim się bardzo podobało, nie przestraszyła ich nawet zła Wiedźma, groźny Smok i straszny Wilk.

Dzień Dziecka 2016 - przedstawienie przedstawienie cz.1  Dzień Dziecka 2016 - przedstawienie cz.2przedstawienie cz.2

       FILMIK          FILM  

        Następnie dzieci z klas I - III bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach. Malowały twarze kolorowymi farbkami. Wielbiciele tańca mieli okazję zatańczyć Zumbę pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów. Nasi uczniowie brali również udział w różnych konkurencjach sprawnościowych na boiskach sportowych z wykorzystaniem sprzętu Kids Athletics. Dzieci w nagrodę otrzymały medale, książeczki i pamiątkowe dyplomy. 
Na naszych milusińskich czekał również słodki poczęstunek - popcorn i wata cukrowa.

Dzień Dziecka 2016 - atrakcje różneDzień Dziecka  Dzień Dziecka 2016 - klasy 1 SP- klasy 1 SP

  Dzień Dziecka 2016 - klasy 2 SP - klasy 2 SP  Dzień Dziecka 2016 - klasy 3 SP- klasy 3 SP

Wszystkie niespodzianki zostały ufundowane przez

Spółdzielnię Mieszkaniową im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. 

Zabawa była bardzo udana, a dzieciom pozostało wiele miłych wspomnień.

 

 

Bajkowy Ambarans         Bajkowy Ambarans 

 

 

 

Zajęcia plastyczne 2015        Zajęcia plastyczne      

 

 

Gry i zabawy ruchowe 2015          Gry i zabawy ruchowe 

 

Gry stolikowe 2015                   Gry stolikowe      

 

Kąciki zabaw 2015                  Kąciki zabaw      

 

Inne 2015              Inne                         

 

 

 

 

 

 

 


 

KONKURSY I WARSZTATY

 


 

 

 

 


 

 

II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BADMINTONA

 

Dnia 10 grudnia 2015 r. odbył się w naszej szkole już II Mikołajkowy Turniej Badmintona dla klas III szkoły podstawowej. Do zawodów zakwalifikowało się 20 zawodników z klas: 3a, 3b i 3c. Zawodnicy grali w trzech kategoriach: dziewcząt, chłopców i chłopców klasy sportowej, z których wyłoniono systemem „każdy z każdym” po trzech najlepszych zawodników. Medale zdobyli: w kategorii dziewcząt: złoto – Julia Gał, srebro – Zuzanna Bąk, brąz – Oliwia Kosidło, w kategorii chłopców: złoto – Piotr Szykuła, srebro - Bartosz Roczkowski, brąz – Bartosz Sadowski, w kategorii chłopców klasy sportowej: złoto – Rafał Szponar, srebro – Jakub Kulesza, brąz – Błażej Zabłocki.

Najlepsi badmintoniści otrzymali medale, w tym również Piotr Pieprzowski jako najskuteczniejszy zawodnik. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i czekoladowe upominki. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W przeprowadzeniu zawodów pomagała aktywnie grupa dziewcząt klasy 2a z gimnazjum pod kierunkiem Pani Barbary Gacy, nad organizacją czuwała Pani Agata Słowik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Rok szkolny 2014 / 2015

 


 

 

Zajęcia plastyczne                  Zajęcia plastyczne

 

 

Świetlicowy teatrzyk            Świetlicowy teatrzyk

 

 

Kącik zabaw                           Kącik zabaw 

 

Gry i zabawy ruchowe           Gry i zabawy ruchowe

 

 

Gry stolikowe                          Gry stolikowe 

 

 

 

 


 

KONKURSY I WARSZTATY 

 


 

 

Warsztaty plastyczne "WŚRÓD ANIOŁÓW"


warsztaty plastyczne 2 20141212 12225756429 grudnia świetlica szkolna zaprosiła klasę 2b wraz z wychowawcą panią Renatą Kowarz na warsztaty plastyczne „Wśród aniołów”. Dzieci miały okazję poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ ich zadaniem było wykonanie świątecznego aniołka. Zajęcia poprowadził nauczyciel wychowania

plastycznego pani Małgorzata Hrycyk. Na początku pani Hrycyk zaprezentowała pięknego aniołka w złotych barwach. Takiego samego miały też zrobić dzieci. Każde dziecko wybrało indywidualnie kolor wykonywanego aniołka – królowały przede wszystkim żółte i niebieskie, ale były też różowe, pomarańczowe i fioletowe. Dzieci odrysowywały z szablonu elementy składowe, potem wycinały i część pracy była już wykonana. Dużo czasu pochłonęła sukienka aniołka – zdobiona dowolnie złotymi lub srebrnymi gwiazdkami, wzorkami wycinanymi dziurkaczami. Poskładany anioł ze skrzydłami i rączkami był już prawie gotowy, tylko dodać główkę ze styropianu, włosy i upragniony koniec! Dzieci miały dużo frajdy…Wykonane aniołki będą pięknym prezentem dla rodziców wręczanym podczas klasowego wigilijnego spotkania. Zapraszamy do obejrzenia fotek…

ZDJĘCIA

 


 

 

I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BADMINTONA

 

i mikoajkowy turniej badmintona 5 20141208 1836602269

 

Dnia 8 grudnia 2014 r. świetlica szkolna zorganizowała I Mikołajkowy Turniej Badmintona dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Na zawody zgłosiło się 13 zawodników z klasy 2a i 3c. Zawodnicy zostali podzieleni na 3 grupy, z których wyłoniono systemem „każdy z każdym” 3 finalistów. O medale walczyli chłopcy z klasy 2a.

 

złoto zdobył - Błażej Zabłocki,

srebro – Rafał Szponar,

brąz – Jakub Kulesza.

 

Najlepsi badmintoniści otrzymali medale i czekoladowe upominki. Ponieważ nie wszyscy zawodnicy zgłosili się na zawody w mikołajkowych czapkach, tych którzy je posiadali spotkała miła niespodzianka w postaci pysznego czekoladowego lizaczka. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przeprowadzeniem zawodów zajęła się pani Barbara Gaca, organizacją pani Agata Słowik.

 

ZDJĘCIA


 

Konkurs:

 

LIST do św. Mikołaja

 

Nagrody rozdane !!!

 

 

mikolaj1

 

 

5 grudnia na zakończenie akademii pt. „Poetycki Mikołajki” zostały ogłoszone wyniki konkursu na świąteczną kartkę, zorganizowanego przez wychowawców świetlicy, zawierającą list do św. Mikołaja. Do świetlicy szkolnej wpłynęło ponad 80 kartek. Wybór nagród i wyróżnień był niezwykle trudny, ponieważ dzieci przygotowały staranne i ciekawe prace. Komisja w składzie: Pani Dyrektor Małgorzata Pokrzywa, nauczyciel wychowania plastycznego Pani Małgorzata Hrycyk oraz wychowawcy świetlicy wybrała 10 najpiękniejszych kartek. Autorami nagrodzonych kartek są:

 

Julia Grzybowska kl. 1a,

Gracjan Maciejewski kl. 1a,

Łucja Skiba kl. 1b,

Karolina Zygarlicka kl.1a,

Eilza Marcyniuk kl.2a,

Jakub Piekarczuk kl.2a,

Weronika Puławska kl.2c,

Konrad Saputa kl.2c,

Emilia Szewczuk kl.2c,

Błażej Zabłocki kl. 2a.

 

Św. Mikołaj podarował w tym roku dzieciom kalendarze adwentowe, maskotki i przybory szkolne. Dzieciom gratulowała i wręczała nagrody Pani Dyrektor Jolanta Goryczka.

W galerii - zdjęcia dzieci z nagrodami oraz ich dzieła. Zapraszamy na wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac, znajdującą się na tablicach korytarza przed świetlicą.

 

ZDJĘCIA

 

 

flashing-lights

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Rok szkolny 2013 / 2014