WYNIKI

gimnazjalnego Konkursu na wielkanocną kartkę świąteczną

z życzeniami w języku angielskim i niemieckim

konkurs - kartka wielkanocna 9 20170407 1813743532

Już po raz kolejny nasze gimnazjum było organizatorem Konkursu na wielkanocną kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim i niemieckim. W konkursie wzięło udział 40 uczniów.

Wybór nagród i wyróżnień był trudny, wpłynęło wiele pięknych i oryginalnych prac. Komisja, po burzliwej debacie, wybrała najpiękniejsze kartki.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych autorów najpiękniejszych kartek świątecznych.

Nagrody otrzymały:

Justyna Korneluk kl. 3a – kartka w j. angielskim
Natalia Łabaj
kl.3b – kartka w j. niemieckim.

Wyróżnienia otrzymali:

za kartkę w języku angielskim:

Kacper Flak kl. 2a, Natalia Łabaj kl. 3b oraz Wojciech Kowalczyk kl. 3a

Za kartkę w języku niemieckim:

Jakub Smolak kl. 2a oraz Mateusz Krupa kl. 2b

Gratulujemy!

Szkolny Konkursu Wiedzy o Świętach

w Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych

konkurs o witach 1 20170215 1541132973

10 lutego odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Świętach w Krajach Anglo- i Niemieckojęzyczych. W konkursie udział wzięło 9 uczniów z klas I-III gimnazjum, którzy mieli możliwość pochwalić się swoją wiedzą na temat różnych świąt m.in. Bożego Narodzenia, Wilekanocy, Święta Dziękczynienia, urodzin królowej angielskiej, karnawału, święta św. Marcina i Zesłąnia Ducha Świętego. Pierwsze miejsce w konkursie zająła uczennica klasy 1b Zofia Iwaniec, II miejsce Justyna Korneluk z kl. 3a i III m-ce Paweł Oleszek również z 3a. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

All you need is love...

walentynkowapoezja 1 20170214 1604103697

14 lutego w Gimnazjum Nr 4 odbył się szkolny konkurs poezji i piosenki miłosnej w języku obcym. Do konkursu zgłosiło się ośmioro wykonawców śpiewających piosenki i recytujących wiersze w języku angielskim lub niemieckim.

Zwycięzcami zostali: Łukasz Nowosad (kl. 2a) i Filip Szlingiert (kl.1a). Łukasz recytował wiersz Goethego Ach, jak tęsknię za Tobą, a Filip zaprezentował wiersz Loves Secret autorstwa Williama Blakea. Wyróżnienie za recytację wiersza Clothes of Heaven otrzymała Justyna Korneluk (kl. 3a), a Zosia Liwak (kl. 3b) została wyróżniona za wykonanie piosenki Almost is never enough.

Gościem specjalnym konkursu była absolwentka naszej szkoły, Marysia Góra, która zaśpiewała piosenkę na powitanie wszystkich uczestników.

FRAGEN - QUESTIONS

Konkurs Fragen – Questions trwał przez cały rok szkolny 2015/2016. Konkurs polegał na systematycznym udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące Niemiec, Austrii, Szwajcarii, USA  i Wielkiej Brytanii. W konkursie w II semestrze wzięło udział 37 uczniów z klas I-III. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili uczniowie:

I miejsce – 8 poprawnych odpowiedzi

Ola Laskowska (2a)
Monika Piotrowska (3a)
Natalia Żujewska (3a)
Wiktoria Kasprzak (2a)
Julia Szczepańska (3b)
Paweł Oleszek (2a)
Bartek Greszta (2a)
Justyna Korneluk (2a)
Marta Pałyga (1a)

Dziękujemy za udział w konkursie
GRATULACJE!

WALENTYNKOWE

KONKURSY JĘZYKOWE

konkurs piosenki miosnej 10 20160212 1499029351W piątek, tuż przed feriami, zostały przeprowadzone dwa konkursy językowe związane z Walentynkami: Konkurs Piosenki Miłosnej w języku angielskim oraz Walentynkowy Konkurs Recytatorski z wierszami po angielsku i niemiecku. Uczniowie biorący udział w obu konkursach wykazali się umiejętnościami językowymi na bardzo wysokim poziomie, dlatego też komisja konkursowa w skałdzie: pani dyrektor Jolanta Goryczka, pani pedagog Renata Sadowska-Bodziuch i pani Iwona Rahman - nauczyciel biblioteki, miała bardzo trudne zadanie, żeby wyłonić zwycięzców.

Ostatecznie zostały przyznane następujące nagrody:

Konkurs Piosenki Miłosnej:

I m-ce ex aequo Julia Majer (3b) i Maria Góra (3a)

Walentynkowy Konkurs Recytatorski:

I m-e ex aequo Jakub Szumowski (1a) i Justyna Korneluk (2a).

II m-ce Alicja Belina (3d)

III m-ce Łukasz Nowosad (1a)

Konferansjerami podczas konkursu byli uczniowie kl. 3b - Mateusz Krajewski i Kacper Szewczuk.

konkurs piosenki miosnej 1 20160212 1736208417

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !