WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE.

warsztaty jzykowe w londynie 8 20171018 1859826788

W październiku (7-10 X) uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyjechać na tygodniową wycieczkę edukacyjną do Londynu. Podróż odbyła się autokarem, promem  i choć trwała wiele godzin naprawdę było warto. Wspólnie z naszą młodzieżą pojechali uczniowie z innych szkół zamojskich. Uczniowie mieszkali w dzielnicy Greenwich, zakwaterowani u rodzin brytyjskich dzięki czemu mieli możliwość poznania innych kultur, religii, smaków kulinarnych i komunikacji tylko w języku angielskim.

Program wycieczki był bardzo bogaty i ciekawy dla wszystkich uczestników. Po Londynie poruszaliśmy się autokarem, pieszo, pociągami i doubledeckere^em. Było to niezwykłą szansą spotkania Londyńczyków / Brytyjczyków w ich codziennym życiu, okazją do porozmawiania z nimi po angielsku.

W ramach wycieczki zwiedziliśmy:

1. London Transport Museum.

2 .London Eye  (Big Ben London, Houses of Parliament, St. Paul^s Cathedral, The River Thames).

3. Natural History Museum.

4. Tower of London (lekcja historii).

5. Madame Tussaud^s.

6. Brighton- sea life.

7. Tate Modern.

8. Tower Bridge.

9. Trafalgar Square.

10. Shakespeare^s Globe.

11. Covent Garden.

12. Musical Thriller - Lyric Theatre.

13.Victoria& Albert Museum (lekcja w muzeum).

14. Greenvich- południk 0.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość podziwiania uroków Londynu płynąc statkiem po Tamizie.

Każdy dzień przynosił wiele wrażeń, był też dniem zadaniowym. Uczniowie otrzymali zeszyty ćwiczeń, w których były zadania na poszczególne dni. Aktywny udział w wycieczkach zapewniał właściwe rozwiązanie tych zadań i otrzymanie różnych drobnych angielskich upominków. Nad prawidłowością odpowiedzi czuwały p.Anna Zabłocka i p.Maria Prażak. Były to zadania dotyczące, również rodzin, u których mieszkały dzieci. Wymuszało to konieczność dłuższych konwersacji z członkami rodzin po angielsku. Większośc sumiennie podchodziła do tych wyzwań.

Odbyły się dwie ciekawe lekcje z panem profesorem historii, który przepiękną i poprawną angielszczyzną uczył nasze dzieci historii tego kraju włączjąc je do wspólnej dyskusji.

Wycieczka do Anglii  wniosła tak wiele ciekawych treści dotyczących tego kraju, że nasi uczniowie nie chcieli jeszcze wracać do Polski. Na pewno odczuwają niedosyt po tygodniowym pobycie, gdyż prosili o kolejne wyjazdy na Wyspę.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały p.Anna Zabłocka, p.Maria Prażk, p. Barbara Gaca oraz p.Agnieszka Baraniecka - pilot wycieczki. (B.G.)

warsztaty jzykowe w londynie 3 20171018 1099653291

WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

londyn 2015 1 20151103 1687528362

23 października 2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Londynu - jednego z największych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Europy. Jechaliśmy  przez Polskę, Niemcy, Belgię, Holandię i Francję, a potem przepłynęliśmy promem do Dover i udaliśmy się  dalej w kierunku Londynu, gdzie czekała na nas pani Agnieszka - przewodnik naszej wycieczki. Pierwszego dnia obejrzeliśmy obserwatorium królewskie w Greenwich i miejsce, gdzie przebiega południk zerowy.

Zwiedziliśmy też  muzeum Londynu, gdzie uczestniczyliśmy w specjalnie dla nas przygotowanej lekcji w języku angielskim, a potem udaliśmy się do Tower of London. W kolejnych dniach obejrzeliśmy Muzeum Brytyjskie, Muzeum Nauki i Historii Naturalnej, Madame Tussauds, zmianę warty przed pałacem Buckingham, Galerię Narodową ze słynnymi Słonecznikami Vincenta van Gogha i wiele innych ciekawych miejsc. Mieliśmy też całodzienną wycieczkę do Brighton - pięknego nadmorskiego miasta ze słynnym molo i akwarium, gdzie pływały nad nami rekiny i ogromne żółwie. Dodatkowymi atrakcjami pobytu w Londynie były np. zakupy na Oxford Street, rejs statkiem po Tamizie, przejazd metrem i double-deckerem (piętrowym autobusem), a w szczególności widok panoramy miasta z London Eye. Mieliśmy okazję nie tylko zwiedzić to cudowne miasto, ale także uczestniczyć w warsztatach językowych. Mieszkaliśmy w rodzinach brytyjskich, co było doskonałą okazją do poznania ich zwyczajów i komunikacji w języku angielskim.
Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Informacji o wycieczce dostarczyli: Wojtek Kowalczyk, Kuba Gałka, Ola Tomczak, Zosia Liwak, Wojtek Pałka