Filtr
 • Gim Tenis stołowy SZS


  Tenis stołowy indywidualny - zawody SZS

   

  tenis stoowy 8 20151027 121355346022.10.2015 r. tenisiści stołowi rywalizowali o tytuł Mistrza Miasta Zamościa i awans rejonowy na obiektach sportowych gim 6 w Zamościu.W kategorii dziewcząt wystartowało 13 osób, a w kategorii chłopców 17 osób. Naszą szkołę reprezentował następujący zespół: Korneluk Justyna( kl.2A), Rec Natalia (kl. 3A), Senderek Katarzyna( kl.3A), Greszta Patryk( kl.2A), Piotrowski Miłosz( kl. 2A), Sawicki Jakub( kl.2A). Opiekunem był p.Jerzy Andruszek. Tym razem na zdobyliśmy miejsc medalowych, uplasowaliśmy się wśród dziewcząt na 7-8-9 miejscu, a chłopcy zdobyli 9-12-16 miejsce. Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy dobrej gry na zawodach rejonowych.

  ZDJĘCIA

 • Spektakl profilaktyczny


   

   UWIERZ W SIEBIE

  21 października uczniowie kl. 2b naszego gimnazjum wybrali się do pobliskiej Filii Bibliotecznej nr 1, aby obejrzeć spektakl profilaktyczny. Z zaciekawieniem śledzili przygody nastoletniej Oli, która omal nie popadła w ogromne kłopoty, gdy zetknęła się z dopalaczami. Cała historia dobrze się skończyła dzięki mądremu postępowaniu jej koleżanki. Główne przesłanie spektaklu było bardzo poważne: ostrzeżenie przed dopalaczami, ale całe spotkanie był bardzo zabawne, gdyż przypadkiem jeden z uczniów też został ważną postacią w przedstawieniu.

  Uwierz w siebie - zdjecia ze spektaklu

   

 • Wycieczka do ZOO i na Stare Miasto


   

  Wycieczka do ZOO i na Stare Miasto

   

                  W sobotę 17 października członkowie Koła turystycznego z klas VA, VB, VC, VD, VIA, VIB z opiekunami Anną Topolską, Łukaszem Bryknerem i Małgorzatą Hrycyk, wybrali się na wycieczkę do ZOO i  Stare Miasto. Uczniowie wyruszyli na wycieczkę szynobusem ze stacji Zamość Wschód i stamtąd dotarli na miejsce.

  Bardzo wnikliwe obserwowali zwierzęta i nawet starali się ich nie straszyć( zwłaszcza małp). Następnie cała grupa pomaszerowała na Rynek Wielki, gdzie odbywały się uroczystości związane z 25-leciem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

  Strudzeni i zmęczeni, ale zadowoleni, posileni pizzą, wrócili do szkoły.

  Wycieczka była wspaniałą lekcją przyrody i historii. Wszyscy świetnie się bawili i przeżyli niezapomniane chwile.

  FOTORELACJA 

   

 • Gim Biegi Przełajowe - rejon


  Rejonowa Gimnazjada SZS

  Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

   

  rejonowe biegi przeajowe sztafet 4 20151018 125956000712 października 2015 r w Tomaszowie Lubelskim na miejskich obiektach sportowych spotkali się mistrzowie biegów przełajowych z całego rejonu. W zawodach uczestniczyło 5 sztafet żeńskich: Gim 1 Tomaszów Lubelski, Gim 2 Tomaszów Lubelski, Gim 4 Zamość, ZS Nr 2 Hrubieszów, Gim Mircze. Sztafety męskie reprezentowały następujące szkoły: Gim 1 Tomaszów Lubelski, Gim 2 Tomaszów Lubelski, Gim 5 Zamośc, Gim 4 Zamość, Gim 3 Hrubieszów, Gim Horodło. Sztafetowe biegi przełajowe są konkurencją bardzo widowiskową. 10 zawodników walczy o miejsce na podium i jak najlepszy czas sztafety. Tegoroczne zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych. Spadł śnieg, padał deszcz, było ślisko i zimno. Wszyscy zawodnicy musieli stawić czoła emocjom związanym ze startem oraz zapanować nad swoim organizmem przy takiej pogodzie.

  ZDJĘCIA

 • Gim Indywidualne Biegi Przełajowe SZS


  Wojewódzka Gimnazjada SZS 

  Indywidualne Biegi Przełajowe

  7 października 2015 r lekkoatleci z naszej szkoły w składzie: Paulina Cios (1a), Justyna Korneluk (2a), Justyna Duda (3a), Jakub Korga (1a), Patryk Nosal (1a), Łukasz Nowosad (1a), Daniel Kucyk (2b), Dominik Dębiński (3a), Kacper Lis (3a), Wojciech Nowosad (3a) reprezentowali naszą szkołę i miasto Zamość na wojewódzkich zawodach w Adamowie. Zawodnicy zostali podzieleni na 2 kategorie wiekowe, klasy 1 gim i starsi. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1000 m młodsze i 1500 m starsze. Chłopcy klasy pierwsze 1500 m, starsi 2000 m. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie sportowym z uwagi na rangę zawodów. Najlepsi zawodnicy z województwa lubelskiego zgłosili się na starcie, wśród nich wielu trenujących w klubach sportowych. Była to impreza masowa, która zgromadziła prawie 170 osób startujących. Wprawdzie nie zdobyliśmy podium, ale ambitnie walczyliśmy na trasie. Wspomagał nas jak zawsze p.Andrzej Świergoń, pełniący również rolę fotografa. Dziękujemy naszym sportowcom i p. Andrzejowi Świergoniowi za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 • Gim Gimnazjada w PN


  Miejska Gimnazjada SZS - Piłka Nożna

   

  pn gimnazjada 4 20151018 20545766818 października 2015 r na naszym szkolnym boisku Orlik rywalizowały ze sobą piłkarskie drużyny chłopców z następujących zamojskich szkół: Gim 2, Gim 3, Gim 4, Gim 5 i Gim 6. Zawody przeprowadzono systemem "każdy z każdym" co pozwoliło na sprawiedliwy przebieg rywalizacji. Stawką spotkania było wywalczenie tytułu Mistrza Miasta Zamościa i awans rejonowy. Dużym utrudnieniem rywalizacji okazał się wyznaczony czas poszczególnych meczy - 2x10 minut. Zawodnicy z  poszczególnych drużyn musieli wykazać się nie tylko umiejętnością techniki i taktyki gry, ale również wielką odpornością psychiczną.

 • SP Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską


   

  Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

   

  16 października 2015 w Filii Bibliotecznej nr1 w Zamościu odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką Renatą Piątkowską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3A i 3B szkoły podstawowej.

  Dorobek literacki pisarki obecnie liczy ponad 30 wydanych książek dla dzieci. Twórczość Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat. Jej książki uczą, bawią i wychowują. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI.

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015


         

   Dzień 15 października 2015 roku na długo zostanie w pamięci uczniów. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 i Gimnazjum Nr 4 przygotował uroczyste obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

  Samorząd Uczniowski SP Nr 4 oraz uczniowie klasy 2B przygotował Galę Oskarowo- Jabłkową, podczas której zostały rozdane Oskary w różnych kategoriach: Baw się z nami laleczkami,  Niebiański spokój, Plusik i minusik, Przyjaciółka molików książkowych, Zaradna Mama Dyrektorka, Muza młodych twórców i wiele innych kategorii. Nagrodzeni byli zadowoleni z otrzymanych upominków.

   

  Dzień Edukacji Narodowej - 2015Akademia przygotowana przez uczniów klasy 2B SP
       

  Samorząd Uczniowski Gimnazjum Nr 4 przedstawił ciężką i odpowiedzialną pracę nauczyciela w humorystycznych scenkach. Uczniowie zostali poklasyfikowani w nietypowy sposób. Wielu uczniów mogło odnaleźć w prezentowanych postaciach zachowania swoich kolegów z klasy.
   Dyrekcja Szkoły została uhonorowana bukietami kwiatów, zaś nauczyciele ozdobnymi kartkami z życzeniami

   Dzień Edukacji NArodowej Akademia przygotowana przez czniów klas 4-6 SP i GIMNAZJUM 

   

 • ń Edukacji Narodowej


   

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  życzymy Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły

  wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego,

  aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

   

  imagesCANB40TN

 • Wycieczka do jednostki wojskowej 2015


   

  Wycieczka  do  Jednostki  Wojskowej

   

  09 pażdziernika 2015 r. uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej byli na wyciwczce w 3 Zamojskim Batalionie Zmechanizowanym w ramach Dni Otwartych Koszar. Żołnierze zaprezentowali dzieciom specjalistyczne pojazdy bojowe, broń i symulatory. Uwieńczeniem wizyty był poczęstunek przepyszną wojskową grochówką i gorącą herbatą. Dzieci były zachwycone.  Zdjęcia 

 • Wycieczka do Parku Rekreacji

   


   

  Wycieczka do Parku Rekreacji

   

   

  7 października 2015 roku klasy III a, III b i III c szkoły podstawowej wraz z opiekunami  wybrały się na wycieczkę do Parku Rekreacji Zoom Natury w  Janowie Lubelskim. Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w nowoczesnych laboratoriach multimedialnych. Zwiedzili Laboratorium Runa Leśnego, Energii i Recyklingu oraz Awifauny i Troposfery. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dzieciom warsztaty z pokazem zwierząt egzotycznych. Podczas wycieczki można było również sprawdzić swoje umiejętności w Parku linowym i kreatywnym.

  Wycieczka była bardzo udana.

  Zdjęcia   

   

 • Gim Srebro dla Martyny


  Mistrzostwa Województwa w Sumo

  SREBRO DLA MARTYNY !

   

  Martyna2Martynę Kłos z klasy II b znamy z występów na szkolnych akademiach i dla nikogo nie jest tajemnicą, że lubi śpiewać. Ale jej pasje sportowe na pewno będą zaskoczeniem dla wielu z nas.  22 września Martyna wywalczyła srebrny medal w sumo! Zawody odbyły się w Starym Zamościu i były to Mistrzostwa Województwa Szkół w Sumo.
  Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

   

   

   

 • SP 46 Rajd „Rydz na patelni”


  46 Rajd „Rydz na patelni”

   

  3 października członkowie „Koła Turystycznego” z klas:Va, Vb, Vc, Vd, VIa i VI b z opiekunami Anną Topolską i Łukaszem Bryknerem uczestniczyli w 46 Rajdzie „Rydz na patelni”, zorganizowanym przez Odział PTTK w Zamościu.

  Wędrówka piesza przebiegała trasą: Nowiny – Długi Kąt (10 km)

  Podczas wędrówki po Roztoczu Środkowym, uczestnicy zbierali grzyby. Nasi uczniowie nazbierali dużo kurek na sos, ale okazało się niestety, że to nie były kurki. Na mecie czekało na nich ognisko, zupa grzybowa, kiełbaski i konkursy; krajoznawczy, na najładniejszą piosenkę rajdową, konkurs sprawnościowy rzut podkową, oraz na króla i królową grzybobrania.  ZDJĘCIA

  Rajd był wspaniałą lekcją przyrody.

  Czytaj więcej na stronie http://www.zamosc.pttk.pl/wordpress/?p=6396

   

 • Gim Konkurs ABC Krucjaty


   

  Rozstrzygnięcie konkursu

  ABC Krucjaty Społecznej Miłości

   

  DSC00212W dniu 5 października rozstrzygnięty został konkurs na gazetkę ścienną o treściach zawartych w ABC Krucjaty Społecznej Miłości Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Komisja konkursowa obejrzała wszystkie gazetki w klasach i jednogłośnie zadecydowała, że to klasa 1a w najciekawszy sposób przedstawiła Krucjatę nr 5: "Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody". Kolejne miejsca zajęły: II m-ce klasa 2a i III m-ce klasa 3a. Nagrodą w konkursie był jeden dzień bez pytania dla zwycięskiej klasy. Gratulujemy!!

    

 • Gim Otrzęsiny 2015


   

  OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

   

  otrzsiny 2015 4 20151006 1211549447Tuż po oficjalnej części związanej z obchodami X rocznicy nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego miały miejsce OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH. Zostały one przygotowane przez ubiegłorocznych zwycięzców klasę 2a. Przed rozpoczęciem tego ważnego dla pierwszaków dnia, w którym oficjalnie zostali przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej gimnazjum, zostali wymalowani na twarzach i nakarmieni różnymi specyfikami. Klasy pierwsze zaprezentowały przygotowany hymn klasy, maskotkę i transparent z hasłem. Wśród konkursów, które przygotowano dla nich znalazły się m.in.: slalom z jajkiem, quiz wiedzy o gimnazjum, namalowanie rebusu, zadanie matematyczne. Wychowawcy pierwszaków uczestniczyły w konkurencji jedzenia pianek. Zmagania uczniów oceniała komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Jolanty Goryczki. Po podliczeniu punktów zwycięzcą otrzęsin okazała się klasa 1b. Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów gimnazjum.

  FOTORELACJA

 • Gim X rocznica nadania imienia


   

  10 rocznica nadania szkole

  imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  x dzie patrona - akademia 2 20151006 1230146750W ramach obchodów 10 rocznicy nadania imienia Gimnazjum nr 4 odbyła się uroczysta akademia, podczas której zabrała głos Pani Dyrektor Jolanta Goryczka, przedstawiając historię wyboru patrona szkoły. Następnie została zaprezentowana część artystyczna w wykonaniu uczniów klas:3a, 3c oraz chóru prowadzonego przez Panią Agnieszkę Hamerską. W czasie montażu słowno-muzycznego przypomnieliśmy sylwetkę patrona -  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, najważniejsze momenty z jego życia, złote myśli oraz wartości, które cenił najbardziej: patriotyzm oraz wolność i godność człowieka. Reżyserem przedstawienia była Pani Anna Grodzka, oprawę muzyczną przygotowała Pani Agnieszka Hamerska, zaś oprawę plastyczną - Pani Małgorzata Hrycyk.

  W czasie uroczystości odbyło się także ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ponadto Pani Małgorzata Jasek przedstawiła krótki film ,,Dziesięć lat z patronem" prezentujący działalność wychowawczą naszego gimnazjum związaną z sylwetką patrona. W czasie akademii zabrali głos przybyli goście: dyrektorzy Szkół Prymasowskich,  Pani Wiceprezydent miasta Zamość oraz były dyrektor naszego gimnazjum - Pan Janusz Skwarek. Wszyscy goście życzyli nam sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej, a także wyrazili swoje uznanie dla występujących w czasie akademii artystów. Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości.

  tekst: A.Grodzka

  Zdjęcia

 • Gim VI Rajd Śladami Patrona Szkoły


   

  VI Rajd Śladami Patrona Szkoły

  Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  vi rajd patrona 2 20151002 1311974132

  5 października to szczególny dzień dla Gimnazjum Nr 4  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Ten dzień jest świętem Patrona Szkoły. W tym roku obchodzona jest 10 rocznica nadania szkole imienia.

   

  Tradycją szkoły jest to, że w przeddzień uroczystości Dnia Patrona uczniowie i nauczyciele wyruszają na turystyczny szlak i wędrują śladami swego Patrona. Lubelszczyzna jest nierozłącznym elementem życia Prymasa Tysiąclecia. Tutaj się uczył i pracował.

   

 • Dzień Podziemnego Państwa Polskiego


   

   Zuchy uczciły Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

   

  Dnia 27 września 2015 roku  zuchy z 14 GZ  Leśne Skrzaty pod opieką pani Doroty Skotarskiej i rodziców uczestniczyły w miejskich obchodach  Dnia Podziemnego Państwa Polskiego. Zamojskie uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.30  mszą św. w Katedrze.  Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod pomnik Armii Krajowej przy ulicy Partyzantów, gdzie  odbyła się manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym, okolicznościowe wystąpienie prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość, wręczenie odznaczeń, złożenie wieńców i kwiatów.

 • Gim Badminton miasto


   

  SUKCES NASZYCH BADMINTONISTÓW 

  w Miejskiej Gimnazjadzie SZS

   

  badminton 8 20141104 140269089329 października odbyły się zawody z badmintona w ramach Miejskiej Gimnazjady SZS. Zgłosiły się trzy szkoły z miasta Zamościa: Gim. nr 1, Gim. nr 4 i Gim. nr 5. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Julia Ziemińska, Oktawia Koisz, Natalia Żujewska, Monika Piotrowska, Wiktoria Kasprzak, Aleksandra Laskowska, Mateusz Hałasa i Miłosz Piotrowski.

  ZDJĘCIA

 • Gim Lekcja ekologii


   

  LEKCJE EKOLOGII W PLENERZE

   

  lekcja ekologii 3 20141028 189873224921 października uczniowie klas drugich razem ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w plenerowej lekcji ekologii przeprowadzonej w nowopowstałym Regionalnym Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu.

  W programie bierze udział ponad 100 uczniów z zamojskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie podczas lekcji odwiedzają Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zakładzie Oczyszczania Miasta w Zamościu. W Dębowcu młodzież ma możliwość zobaczenia jaka ilość śmieci została tam zgromadzona od początku funkcjonowania składowiska oraz jak będzie funkcjonował RZZO ze szczególnym uwzględnieniem selektywnej zbiórki odpadów i ich recyklingu. ZDJĘCIA

   

 • Gim Tenis stołowy -g.miejska


   

  GIMNAZJADA - TENIS STOŁOWY INDYWIDUALNY

  SUKCES NASZYCH TENISISTÓW!

   

  DSC00100 15 pażdziernika odbyło sie pierwsze spotkanie tenisistów stołowych w ramach gimnazjalnej rywalizacji 2014/2015, w którym udział wzięło 5 szkół z miasta Zamościa : Gim2, Gim 3, Gim 4, Gim 5, Gim 6. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Emila SARECKA (3b), Maja KRZESIŃSKA (3b) i Patryk POMARAŃSKI (2b). Każdy zawodnik grał o swoje indywidualne punkty, każdy mecz był ważny i emocjonujący. Tylko najlepsi mogli awansować reprezentując jednocześnie miasto Zamość. Nasze tenisistki wywalczyły kolejno ;

  Maja Krzesińska - 2 miejsce i tytuł wicemistrzyni miasta Zamościa, Emilia Sarecka - 4 miejsce. Obie zawodniczki uzyskały prawo startu na zawodach rejonowych. Mistrzem miasta Zamościa wśród chłopców został POMARAŃSKI PATRYK uczeń klasy 2B. Nasz złoty PATRYK będzie reprezentował Zamość już 05.11.2014 w Szczebrzeszynie.

  Gratulujemy młodym i zdolnym tenisistom, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, za wynik sportowy.

  Opiekunem uczniów był p.Jerzy Andruszek.

 • Badminton PAB


   

  Polscy Amatorzy Badmiontona (PAB)


  IMG 0027 1024x7684 pażdziernika 2014r odbył się w Zamościu Ogólnopolski Turniej Amatorów w Badmintona zaliczany do rankingu PAB w sezonie 2014/2015.Nauczyciele z naszej szkoły oraz rodzice naszych podopiecznych zgłosili się tym razem jako zawodnicy, a nie trenerzy i opiekunowie.

  Zawody rozegrano z podziałem na kategorie wiekowe oraz kategorie turnieju: gry singlowe, deblowe, mixty. Atmosfera zawodów była bardzo miła i pełna sportowych emocji.

   

   Zdjęcie z blogu sportowego UKS KIKO

   

 • Ślubowanie klas I - 2014


    

  PASOWANIE NA UCZNIA

   

  21 października 2014r. o godz. 1630 odbyła się długo oczekiwana Uroczystość Ślubowania Uczniów klas I. W tym ważnym dla pierwszoklasistów dniu uczestniczyli obok licznie przybyłych rodziców zaproszeni goście: pan Marcin Zamoyski – Prezydent Miasta Zamość, pan Jerzy Michalski - DyrektorWydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamość, pan Jan Lelonek – Kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Lublinie, ks. Prałat Janusz Romańczukks.Tadeusz Czuk– Proboszcz  Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, pan Marek Kudela – radny Miasta Zamość, pani Jadwiga Lepianka – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Dyrekcja szkoły – pani Jolanta Goryczka, pani Danuta Margol  i pani Małgorzata Pokrzywa.

 • SP Rajd - 45 Rajd „Pieczony Ziemniak”


    

  45 Rajd „PieczonyZiemniak"

   

  W sobotę 18 października członkowie KOŁA TURYSTYCZNEGO z klas IVa, IVb, IVc, IVd, Va i VIb z panią Anną Topolską i panem Łukaszem Bryknerem uczestniczyli w 45 Rajdzie „Pieczony Ziemniak”, zorganizowanym przez Oddział PTTK w Zamościu. Uczestnicy wędrowali trasą Kąty II – Markowiczyzna – Czarny Wygon – Kąty II . Na mecie rajdu wszyscy posilili się kiełbaskami i ziemniakami pieczonymi prosto z ogniska. Wzięli również udział we wszystkich konkursach; krajoznawczym, piosenki turystycznej, rzeźby w ziemniaku i oczywiście najpiękniejszy bukiet jesieni.

  Rajd był wspaniałą lekcją przyrody.

  FOTORELACJA 

 • SP „Co produkuje się z mleka?”


   

  CO PRODUKUJE SIĘ Z MLEKA?

   

  W październiku 2014 r. uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w nietypowych zajęciach edukacyjnych - „Co produkuje się z mleka?”, które zostały przeprowadzone przez pracownika Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w  Krasnymstawie. 

  Rozpoczęły się one prezentacją krótkiego filmu dotyczącego stuletniej historii zakładu i przedstawiającego proces produkcji niektórych produktów mleczarskich. Następnie odbyła się część warsztatowa spotkania. Uczniowie mogli samodzielnie przygotować własną porcję jogurtu owocowego, degustować różne produkty i oceniać ich walory smakowe.

 • Życzenia od rodziców


   

  ŻYCZENIA

   

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Skoro nauczanie (wg R. Frosta) polega na umiejętności wysłuchania niemal wszystkiego bez utraty cierpliwości czy pewności siebie, to życzymy wszystkim dużo cierpliwości, życzliwości i zrozumienia wokół, a także pewności i wiary w sens swojej pracy.


  "Tylko twórczy nauczyciele mogą rozwinąć pierwiastki twórcze w młodym pokoleniu" - zatem życzymy Państwu by tego dokonali kształcąc młode pokolenie, wychowując następców, dla których pozostaniecie Wielkimi Autorytetami.

  Rodzice

   

   

 • Dzień otwarty szkoły - październik


   

  W czwartek 16 października 2014 r. 

  odbędzie się

  DZIEŃ OTWARTY

  w godz. 16.00 - 18.00

   

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

 • A Biblioteka Gim - konkursy


   

  MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 

   


  KONKURS LITERACKI

  „SZKOŁA W MOJEJ WYOBRAŹNI”

   

  Jeśli czujesz, że masz coś do opowiedzenia światu, a wena twórcza nie daje ci spokoju    ten konkurs jest dla ciebie.  Przyjdź, przelej swoje myśli na papier i pozwól innym poznać twój talent.
  Kto wie, mo
  że to będzie początek twojej kariery literackiej..

   

  Biblioteka szkolna i zespół nauczycieli języka polskiego ogłasza konkurs na najlepsze opowiadanie.

  Tematem przewodnim jest szkoła. Młodzi twórcy będą mogli napisać opowiadanie na jeden z trzech podanych tematów. Za najlepsze opowiadanie autorzy otrzymają nagrody rzeczowe oraz oceny bardzo dobre lub celujące z języka polskiego. Prace zostaną wydrukowane i umieszczone w bibliotece szkolnej.

   

  Termin dostarczenia opowiadania – do 10.04.2015

  Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie mogą zgłaszać się do biblioteki szkolnej gimnazjum lub nauczycieli uczących języka polskiego.

  Tematy do wyboru:

   

  1. Kartki z pamiętnika: Szkoła w ujęciu 

   

                         realistycznym

                        fantastycznym

                        groteskowym

   

   

  2. Kartki z pamiętnika:

                Jeden dzień z życia szkoływidziany oczami ucznia i równolegle oczami nauczyciela

   

   

  3. Opowiadanie fantastyczne:  Wizja szkoły przyszłości 

   

  Regulamin konkursu literackiego

  Szkolny konkurs twórczości młodzieżowej
  „Szkoła w mojej wyobraźni”

   

  I. Cele Konkursu:

  1. Zachęcenie utalentowanej młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej.

  2. Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych Autorów, a także popularyzowanie ich twórczości.

   

  II. Zasady uczestnictwa w Konkursie Literackim:

  1. Konkurs adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej.

  2.Prace oceniane będą przez:

  – komisję,

  – czytelników.

   

  3. Prace dostarczone na konkurs muszą być pracami własnymi, napisanymi w języku polskim, wcześniej niepublikowanymi.

  4. Uczestnik konkursu ma za zadanie napisać opowiadanie na jeden z podanych tematów.

  5. Pracę konkursową należy dostarczyć  w 1 egzemplarzu druku oraz na nośniku elektronicznym.

  6. Utwór należy opatrzyć pseudonimem, nie należy go podpisywać nazwiskiem Autora. 

  7. Opowiadanie zgłoszone do konkursu nie może przekraczać 10 stron znormalizowanego druku. Tekst należy zapisać czcionką Times New Roman o wielkości 14 punktów i wydrukować jednostronnie.

   

  III. Termin i miejsce składania prac:

  Prace należy składać do dnia 10.04.2015r.  w bibliotece gimnazjum, do p. Iwony Rahman lub do nauczycieli polonistów.

   

  IV. Jury:

  Jury Konkursu zostanie powołane przez Organizatora Konkursu.

   

  V. Kryteria oceniania:

  • twórczy charakter utworu,

  • poprawność stylistyczna i językowa,

  • poziom literacki pracy,

  • samodzielność i oryginalność,

   

  VI. Nagrody:

  1. Dla zwycięzców Konkursu oraz wyróżnionych autorów przewidziane są nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymają oceny bardzo dobre lub celujące z języka polskiego.

   

  VII. Wyłanianie laureata Konkursu:

  1. Jury wyłoni zwycięzcę większością głosów.

  2. Nagroda czytelników przyznana zostanie dla autora, który uzyska największą ilość głosów czytelników.

  3. W każdej kategorii wiekowej  wyłoniony zostanie zwycięzca oraz przyznane zostaną wyróżnienia.

  4. Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród  oraz prawo do publikacji utworów na stronie internetowej szkoły.

  5. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas apelu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w terminie 23.04.2015r.

  6. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

   

  VIII. Postanowienia końcowe:

  1. Nadsyłając pracę na konkurs, Autor zgadza się na niezbędne poprawki redaktorskie w tekście oraz jej późniejsze upublicznienie przez Organizatora na jego stronie internetowej,

  2. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

  3. Prace nie będą zwracane.

  4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów w niniejszym regulaminie, jeżeli będą tego wymagały okoliczności obiektywne.

   

   


   

   

   

  Konkursy  dla uczniów Gimnazjum Nr 4

  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 

  zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursach:

   

   

  I KONKURS

   

  1.Konkurs  przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Gimnazjum Nr 4 i trwa przez cały rok szkolny.

   

   

  2.Chęć wzięcia udziału w konkursie należy zgłosić bibliotekarzowi poprzez łącznika z biblioteką swojej klasy najpóźniej do 20 października 2014 r.


  3. Konkurs wygrywa osoba, która zdobędzie największą ilość punktów. Punkty przyznawane są za:
  –  każdą wypożyczoną i przeczytaną książkę – 1 pkt.
  –  przygotowaną i opublikowaną na stronie internetowej lub gazetce bibliotecznej recenzję interesującej książki ( może to być w formie ciekawej prezentacji)   3 pkt.
  – przygotowaną recenzję, która jednak nie ukaże się na stronie - 2 pkt.
  – opracowaną propozycję zakupu nowej książki do księgozbioru wraz z uzasadnieniem – 2 pkt.

   

  Bibliotekarz może sprawdzić poprzez rozmowę z czytelnikiem, czy książka została przeczytana. Wyniki konkursu będą co miesiąc uaktualniane i umieszczane na stronie internetowej biblioteki, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo na tablicy ogłoszeń.

   

   II KONKURS

   

  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursach:

  Plastycznym – ”Na najpiękniejszy plakat dotyczący biblioteki szkolnej”

   

  Literackim – na najbardziej chwytliwe hasło lub wierszyk (czterowersowy) promujące bibliotekę szkolną

  Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 10.11.2014.
  Za najlepsze prace przewidziane są nagrody.

  Rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się w pierwszym tygodniu listopada 2014 r.

     

   

  III KONKURS

   

  Propozycja dla sympatyków czytania i nie tylko…

   

  Czytałeś szczególnie interesujące, porywające, pełne ciekawych akcji lub fantazji książki?!

  Podziel się tym z innymi i napisz recenzję lub po prostu opisz, dlaczego poleciłbyś przeczytanie tego utworu innym czytelnikom.

  Kto wie, może zachęcisz innych, do tej pory nie czytających, do sięgnięcia po ciekawą książkę. 

  Na stronie internetowej naszej szkoły będziemy umieszczać cyklicznie Wasze recenzje.

  (ZAKŁADKA BIBLIOTEKA)

  Jeszcze raz zachęcamy do pisania ciekawostek na temat przeczytanych pozycji literackich.

  Zadbajmy wspólnie o rozwój naszej biblioteki

  W bibliotece szkolnej zostanie przygotowane miejsce, w którym można będzie zostawić kartkę z tytułem książki i jej autorem, która Waszym zdaniem powinna znaleźć się 
  w szkolnej bibliotece. W miar
  ę możliwości finansowych będziemy starali się zakupić nowe pozycje książkowe zgodnie z waszymi sugestiami.

   

   

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014


   

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w ratuszu  odbyło się spotkanie  Prezydenta Miasta Zamość,  Marcina Zamoyskiego, z nauczycielami i dyrektorami zamojskich szkół oraz placówek oświatowych. Urząd Miasta Zamość, jakiś czas temu, zwrócił się do Pani Dyrektor z prośbą o przygotowanie przez naszych nauczycieli i uczniów  części artystycznej, która miałaby uświetnić tę uroczystość.
  Z sercem na dłoni, ale i z duszą na ramieniu wybrani uczniowie zaczęli mierzyć się ze swoimi rolami: narratorów, recytatorów, kabareciarzy. Wszak występ w sali Consulatus był dla nich szczególnym wyzwaniem.


   FOTORELACJA z uroczystej akademi w ratuszu

   

  Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

  http://zamosc.tv/tv/7098-dzien-edukacji-narodowej/

   

   FOTORELACJA z uroczystej akademii szkolnej z okazji Święta Edukacji Narodowej

   


   

   14 października przypada Dzień Nauczyciela, oficjalnie zwany Świętem Komisji Edukacji Narodowej. Wszyscy uczniowie lubią to święto - wiadomo, w tym dniu nie ma tradycyjnych lekcji, nauczyciele są pogodni i uśmiechnięci. Ostatecznie to ich dzień.

  Skąd się więc wzięła nazwa Święto Komisji Edukacji Narodowej?

 • GIM Podziel się Posiłkiem


   

  PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM


   

  Wolontariusze z naszej szkoły w dniach 4 i 5 października brali udział w zbiórce żywności w ramach ogólnopolskiej akcji "Podziel się posiłkiem". Koordynatorem akcji w której uczestniczyliśmy było Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu. Zebraliśmy ponad 529 kg żywności. Zebrane dary trafią do najuboższych mieszkańców naszego miasta.

   

   

   

 • SP Jesienna lekcja

   


   

  ZIELONA LEKCJA

   

  Zajęcia w terenie, czyli wyjazdy na "zielone lekcje" są najlepszą formą stwarzającą warunki do prowadzenia przez uczniów obserwacji, do zetknięcia się dzieci z rzeczywistością. Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej 2 października 2014r. wyjechali na wycieczkę edukacyjną do lasu. Miejscem, które stało się terenem zajęć były lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego m.in. rezerwat Czartowe Pole i rezerwat Nowiny. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę podczas obserwacji prowadzonych z pomocą doświadczonego przewodnika. Podpatrywanie życia mieszkańców lasu, słuchanie dźwięków i badanie jego zapachu dostarczyło wielu wrażeń. Zebraliśmy ciekawy materiał przyrodniczy zarówno do koszyka jak i fotograficznie.

  Na koniec bardzo smakowała nam grochówka i pieczone kiełbaski. Poznaliśmy las z jesiennej strony 

  FOTORELACJA

 • Pokazy fizyczne i chemiczne

   


   

   POKAZY CHEMICZNE I FIZYCZNE

   

  W dniu 29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Lublina. Najpierw odwiedziliśmy ogród botaniczny UMCS-u gdzie został ogłoszony konkurs na najładniejszą fotografię ( o wynikach konkursu poinformujemy niebawem).

  Następnie braliśmy czynny udział w pokazach chemicznych na wydziale chemii UMCS-u. Oj wiele się działo- WYBUCHAŁO, STRZELAŁO I CO CHWILĘ NAS ZADZIWIAŁO…. Po tej doświadczalnej lekcji chemii zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Marią Curie-Skłodowską i udaliśmy się na pokazy fizyczne.

  Drgania i fale to teraz dla nas jak chleb z masłem, a zjawiska cieplne mamy w jednym paluszku. Wróciliśmy cali i zdrowi, i o ile mądrzejsi….. ZDJĘCIA 

   

 • Gim Otrzęsiny


  OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

   

  otrzsiny klas pierwszych 3 20141002 1578257659Tuż przed Świętem Patrona Gimnazjum Kardynała Stefana Wyszyńskiego - 1 pażdziernika, miały miejsce OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH. Zostały one przygotowane przez ubiegłorocznych zwycięzców klasę 2a. Przed rozpoczęciem tego ważnego dla pierwszaków dnia, w którym oficjalnie zostali przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej gimnazjum, zostali wymalowani na twarzach i nakarmieni różnymi specyfikami. Klasy pierwsze zaprezentowały przygotowany hymn klasy i transparent z hasłem. Wśród konkursów, które przygotowano dla nich znalazły się m.in.: wykonanie makijażu przez chłopców, bieg ze związanymi nogami i slalom z jajkiem. Wychowawczynie pierwszaków uczestniczyły w quzie wiedzy o klasie. Zmagania uczniów oceniała komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Danuty Margol. Po podliczeniu punktów zwycięzcą otrzęsin okazała się klasa 1a. Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów gimnazjum.

  FOTORELACJA

 • Gim Mistrzostwa LZS w LA


   

  Mistrzostwa Miasta Zamościa i Powiatu Zamojskiego LZS w LA

   

  mistrzostwa lzs 7 20141002 121667905026.09 2014 r. na stadionie OSIR w Zamościu rywalizowliśmy w konkurencjach lekkoatletycznych z rówieśnikami z 11 innych gimnazjów miasta Zamościa i Powiatu. Przy tak dużej konkurencji nie było łatwo wywalczyć miejsce na podium. Wszyscy bardzo ambitnie podeszli do swoich startów, wszyscy kibicowali sobie nawzajem ze zdrową sportową rywalizają. Medale na podium wygrali nasi skoczkowie wzwyż: Konrad Konwalik, Jakub Rusinek, Jan Siulkowski. Chłopcy nie mieli sobie równych - GRATULACJE.

  Medale zdobyły również dziewczyny - złoto w rzucie oszczepem - Wiktoria Budziszewska, w skoku wzwyż brąz - Magdalena Żuk, w biegu na 300m - brąz, Justyna Duda. Brąz "wybiegał" sobie również Jan Siulkowski na dystansie 1000m.

  Drużynowozdobyliśmy srebrny medal!  Jesteśmy bardzo dumni z naszych sportowców.

  ZDJĘCIA

 • Gim Czwartki LA


  Czwartki Lekkoatletyczne 2014/2015

   

  czwartki la 2014 1 20141002 1153147292Zaczęło się!!!  - Mamy za sobą 4 edycje tych zawodów, a przed nami jeszcze 2. Zarówno uczniowie jak i wszyscy nauczyciele wiedzą, że bardzo aktywnie uczestniczymy w tej sportowej rywalizacji. Twórcą i głównym organizatorem Czwartków Lekkoatletycznych był Marian Woronin, rekordzista w biegu na 100m. Pierwsza edycja miała miejsce  w Warszawie, w 1995r. Celem tych zawodów jest wybranie najlepszych sportowców z całej Polski.

  Dla najlepszych jest to szansa na wielką karierę sportową, dla innych możliwość oceny własnej wydolności, czas integracji z rówieśnikami, podjęcia walki fair play, nauka spędzania czasu wolnego.

  ZDJĘCIA

 • Rajd Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego


   

  V RAJD ŚLADAMI KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

   

  Od 2010r. uczniowie i nauczyciele Gimnazjum Nr 4 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zamościu wyruszają na turystyczny szlak i wędrują śladami swego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Lubelszczyzna jest bowiem nierozłącznym elementem życia Prymasa Tysiąclecia. Tutaj się uczył i pracował.

  W tym roku odwiedziliśmy Krasnobród, do którego kilkakrotnie przyjeżdżał będąc Biskupem Lubelskim. Następnie wyruszyliśmy podziwiać piękno naszego regionu. Szliśmy, szliśmy..... i tak szlak doprowadził nas aż do Suśca. O szczegółach naszego wędrowania dowiecie się  z FOTORELACJI 

   

  Niech żałują ci, których z nami nie było.

                                              

 • Z wizytą w orkiestrze


           Z wizytą  w Orkiestrze Symfonicznej

  im. K. Namysłowskiego

   

  W dniu 18 października 2013r. klasy II b i II c  wysłuchały  koncertu muzycznego  pt. „ Podróż dookoła świata”  w siedzibie Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu

  Uczniowie poznali charakterystyczne instrumenty, piosenki i zwierzęta występujące  na różnych kontynentach. Z kontynentu na kontynent przemieszczali się wirtualnym pociągiem.  Wspólnie śpiewali i bardzo dobrze bawili się.  zdjęcia

 • SP Szkolne Koło Teatralne 2013/2014


  ROK SZKOLNY 2013/2014


   

   

   

  BAL  PRZEBIERAŃCÓW

       

  W dniu 14.01.2014r. odbył się bal przebierańców dla artystów Szkolnego Koła Teatralnego z klas I-III szkoły podstawowej. Młodzi aktorzy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w przygotowaniu strojów. Były między innymi wróżki, księżniczki, piraci,  cyganki, biedronki, motylki, tancerki. Szczególną uwagę zwracał strój księżniczki wykonany z kolorowych gazet. Były tańce i konkursy. Wszyscy świetnie się bawili.

  ZDJĘCIA

   

   

   

   

   

  zima tu tu 2 20131214 1132544533Przedstawienie - "Zima tuż, tuż ..."

   


   

  zajcia teatralne - spotkanie z kanapulkiem 20131030 2016316102

  Zajęcia teatralne - Spotkanie z Kanapulkiem"

 • Biblioteka SP - rok szkolny 2012/13

   


   

   ROK SZKOLNY 2012-2013

   


   

  Dnia 30 października 2012 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych po raz pierwszy odbył się w naszej szkoleSzkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam” dla uczniów klas II, III, IV szkoły podstawowej. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do udziału przystąpiło 27 uczniów. Każda klasa wystawiła trzech uczestników. Zadaniem konkursowym było przeczytanie dwóch tekstów: fragmentu prozy oraz wiersza. Pomysłodawcą była pani Danuta Łuszczewska.

   

        

  IMPREZY BIBLIOTECZNE

  • „Poetyckie Mikołajki” - to cykliczna uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości bibliotecznych. Powstaje dzięki dużym zaangażowaniu uczniów należących do koła bibliotecznego.

  Dnia 6 grudnia 2012 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny „Poetyckie Mikołajki” przygotowany przez panią Danutę Łuszczewską oraz nauczycieli: panią Agnieszkę Hamerską i panią Jolantę Wilawer. Część artystyczną wykonały dzieci z koła bibliotecznego, które recytowały wiersze o Mikołaju. Występ mikołajkowy uatrakcyjniły nastrojowe piosenki śpiewane przez zespół wokalny oraz utwory muzyczne na flet.

   

   

   

   

  • PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
  • NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - 06.02.2013r.
  • Dnia 6 lutego 2013 roku odbyła się uroczystość dla uczniów klas pierwszych „Pasowanie na czytelnika”.

   Pierwszoklasiści obejrzeli  inscenizację „W świecie książki”, przygotowaną przez uczniów Koła Bibliotecznego, pracujących pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza –Danuty Łuszczewskiej. Przedstawienie urozmaiciły piosenki o książce i bibliotece oraz utwory muzyczne na flet, które przygotowali uczniowie klasy IIa wraz z opiekunem - Jolantą Wilawer.

   Po części artystycznej uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej przez wicedyrektor szkoły -  Małgorzatę Pokrzywę.

   Na zakończenie uczniowie z klasy I a przeprowadzili wywiad z panią z biblioteki, która odpowiedziała na wiele interesujących pytań, dotyczących książek oraz pracy bibliotekarza.

   Na pamiątkę uroczystości przyszli czytelnicy otrzymali  kolorową zakładkę do książki. 

  • Pasowanie na czytelnika  

   

   

  • „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

  Dużym powodzeniem wśród uczniów klas młodszych cieszy się społeczna akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. To wyjątkowe spotkanie z książką. Do biblioteki szkolnej na głośne czytanie wybranych książek z literatury dziecięcej zapraszani są uczniowie klas I –III wraz z nauczycielami. Następnie dzieci po wysłuchaniu przeczytanych utworów opowiadają o swoich wrażeniach.

   

   

   

   

 • SP Wycieczka na Stare Miasto


   

  SPACERKIEM PO ZAMOŚCIU

   

   25 października uczniowie klas IV a i IV b wraz z wychowawcami A. Topolską i I. Kołodziejczuk oraz Ł. Bryknerem wzięli udział w wycieczce na Stare Miasto. Pan przewodnik Lesław Flaga pięknie opowiadał o zabytkach i historii Zamościa. Duże wrażenie na uczestnikach wywarł wystrzał armatni, który zademonstrował jeden z rycerzy Bractwa Rycerskiego przy aktywnej pomocy ze strony uczestników. Po wycieczce wszyscy posileni pizzą , pełni wrażeń wrócili do szkoły.

   Wycieczka klasy 4a i 4b - zdjęcia 

 • Gim SU konkurs jesienny

   


   

  WYNIKI KONKURSU

  na Jesienny wystj sal lekcyjnych 

   

  Dnia 31 października komisja konkursowa w składzie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza oceniła jesienny wystrój sal.  Pod uwagę komisja brała ogólny wystrój sali, gazetkę o tematyce jesiennej oraz gazetkę poświęconej Patronowi szkoły.
  Pierwsze miejsca zajęły klasy 3c, 3d, 5b Szkoły Podstawowej oraz klasa 3b Gimnazjum

  W nagrodę klasy IV-VI SP i I-III Gim. otrzymały:
        za zajęcie I-go miejsca   - 3 dni bez pytania
      za zajęcie II-go miejsca  - 2 dni bez pytania
      za zajęcie III-go miejsca - 1 dzień bez pytania

  Klasy I-III SP - nagroda niespodzianka :)   Zdjęcia sal
  Gratulujemy zwycięzcom 

 • Gim Szkolny Klub Wolontariusza - Udział w przedstawieniu


  SZTUKA W AKCJI


  szkolny klub wolontariatu 3 20131025 1557853115Wolontariusze naszej szkoły dzięki uprzejmości Zamojskiego Centrum Wolontariatu brali udział w spektaklu zorganizowanym przez młodych artystów (również wolontariuszy :) z Gruzji, Łotwy, Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy, którzy przyjechali do naszego kraju na zaproszenie Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach projektu Młodzież w Działaniu. Młodzież pasjonująca się sztuką plastyczną, muzyczną i literaturą w międzynarodowym gronie zrealizowali projekt: "Sound, Word, and Brush - Art in Action" ("Dźwięk, słowo i pędzel - sztuka w akcji"). Ich celem było stworzenie impresji artystycznej inspirowanej wybranymi fragmentami klasycznych dzieł literackich swoich narodów.
  Spektakl był nietypowym prezentem dla podopiecznych Zamojskiego Centrum Wolontariatu, koordynatorów i wolontariuszy. Nasza szkoła zrzesza najliczniejszą grupę wolontariuszy w Zamościu:). Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza mieli okazję do podyskutowania o pasjach i zainteresowaniach młodzieży z różnych stron Europy.
  Po udanym spektaklu odbyło się szkolenie podstawowe dla wolontariuszy wstępujących w szeregi Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w naszej szkole.
  Uczniowie zainteresowani wolontariatem mogą w dalszym ciągu zgłaszać się do koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza p. Łukasza Bryknera.  Zdjęcia

 • Ślubowanie klas I


    

  ŚLUBOWANIE  UCZNIÓW  KLAS  I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

   

  lubowanie uczniow klas i 1 20131024 181463463221 października 2013 r. miała miejsce piękna uroczystość. 77 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie, stając się w ten sposób pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu. W tym ważnym  dla pierwszaków dniu uczestniczyli licznie przybyli goście: pan Jerzy Michalski-Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamość, ks. Prałat Janusz Romańczuk, ks. Tadeusz Czuk- proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, nauczyciele i rodzice.

  Oficjalną część uroczystości poprzedziły zadania przygotowane przez starszych kolegów, które zaprowadziły dzieci do różnych krain wiedzy. Po zdanym egzaminie najmłodsi uczniowie złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły. Pasowania na ucznia dokonali: Dyrektor Szkoły pani Jolanta Goryczka i pan Jerzy MichalskiNa znak wstąpienia w poczet uczniów dzieci otrzymały legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. zdjęcia

   

   

 • Zebrania z rodzicami - Dzień otwartej szkoły - czwartek

   


   

  W czwartek 19 grudnia 2013 r. 

  w godzinach 16.00 - 18.00

   

  DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 

  w Szkole Podstawowej i Gimnazjum

   

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  na spotkania z nauczycielami.

 • Gim Samorząd Uczniowski - wybory 2013/14

   


    

  PRZEWODNICZĄCY WYBRANY

   

  W dniu 22 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. W wyniku tajnych wyborów władzę w Samorządzie Uczniowskim objęli: 

  Przewodniczący - Jedrzej Ogiński - klasa 3 D
  Zastępca Przewodniczącego -
  Kamila Popławska - klasa 3 B
  Sekretarz -
  Dawid Sendłak - klasa 2 B
  Protokolanci: Natalia Rec - klasa 1 A i Jakub Słowik - klasa 2 B

 • SP Wycieczka - Jesienna lekcja przyrody

   


  JESIENNA  LEKCJA  PRZYRODY

   

  16 października 2013r. uczniowie klas III b i III d szkoły podstawowej wraz z wychowawcami wzięli udział w jesiennej wycieczce edukacyjnej połączonej ze "Świętem Pieczonego Ziemniaka" w Gospodarstwie Agro - Edukacyjnym "Kolorowe Ranczo" w Łabuniach.

  Pogoda dopisała i dzieci wspaniale spędziły czas na świeżym powietrzu, angażując się w życie gospodarstwa poprzez karmienie i pielęgnację zwierząt. Dowiedziały się, jak powstaje masło i jak wygląda proces kiszenia kapusty. Odbyły wycieczkę do lasu, w trakcie której poznały jego budowę, mieszkańców i roślinność. Brały udział w zabawach i konkursach, min. bitwa na mąkę, przeciąganie liny i rozpoznawanie ukrytego przedmiotu. Przeżyły niezapomniane chwile podczas zabaw ze zwierzętami mieszkającymi w zagrodach. Zaprzyjaźniły się z kotkami, nakarmiły kozy, owce i świnki. Brały na ręce króliki i świnki morskie. Podziwiały indyki i ozdobne kury. Na koniec dzieci częstowały się świeżutką i cieplutką bułką drożdżową z masłem, pieczonymi ziemniakami i kiełbaską. Zabawa była doskonała.

  zdjęcia

 • SP Informacja - ślubowanie klas 1

                


   

  ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

   

  Dnia 21.10. 2013 r. o godzinie 1600

   w auli Szkoły Podstawowej Nr 4

  im. Stefana Batorego  w Zamościu

  odbędzie się uroczystość

  Ślubowania Klas Pierwszych szkoły podstawowej

   

  Wszystkich pracowników serdecznie zapraszamy!

   

 • SP Wycieczka - Spacerkiem po Zamościu

   


   

  SPACERKIEM  PO  ZAMOŚCIU

   

  Korzystając z uroków złotej jesieni, w dniu 10 października 2013r., klasa III c wraz z wych. p. E. Seńko w roli przewodnika, odbyła długi spacer po naszym mieście. Uczniowie poznali historię miasta i zobaczyli ciekawe miejsca oraz zabytki Zamościa. Spacerując uliczkami, podziwiali przyrodę, kolory i zbierali dary jesieni w parku miejskim. Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w kawiarni i słodkie gofry. Wszyscy wrócili do szkoły syci i pełni wrażeń. Zachęcamy uczniów innych klas do zwiedzenia urokliwych zakątków neszego miasta.

  zdjęcia

 • Gim Szkolny Klub Wolontariusza - Dajcie dziecku uśmiech


   

  DAJCIE DZIECKU UŚMIECH

  Kartka dla Oliwki

   

  Chora na raka Oliwka 27 października skończy 6 lat. Jej jedynym marzeniem jest dostać kartkę urodzinową.
  W poprzednim roku dziewczynka spędziła swoje urodziny w szpitalu, płacząc, że nikt o niej nie pamięta – nie dostała kartki.

  Szkolny Klub Wolontariusza zachęca uczniów do wykonania kartek urodzinowych dla Oliwki. Kartki można przynosić do pana Łukasza Bryknera do wtorku godziny 12:30.

   

 • Gim Spektakl "Lekcja życia"

   


   

  LEKCJA ŻYCIA DLA GIMNAZJALISTÓW

   

  teatr maska z krakowa 5 20131016 154808153115 października uczniowie klas 3a i 3b skorzystali z zaproszenia Filii Bibliotecznej nr 1 w Zamościu i obejrzeli spektakl teatralny pt. „Lekcja życia” w wykonaniu Teatru MASKA z Krakowa.

  Poznając historię narkomanki Gippi przebywającej w Ośrodku Odwykowym oraz jej przyjaciela Wafla przekonujemy się, jak krótka i szybka jest droga do narkomanii, a jednocześnie jak długa i wyboista jest droga powrotna.

  Zdjęcia

   

   

 • Gim Pokazy chemiczne

   


   

  POKAZY CHEMICZNE

   

   

   

  W dniu 7.10.2013r. uczniowie klas III mieli możliwość w pokazowej lekcji chemii. Lekcja odbyła się w ramach projektu prowadzonego pod patronatem Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN o nazwie "Projekt School Orlen".

   

 • SP Wycieczka do jednostki wojskowej

   


  WYCIECZKA  DO  JEDNOSTKI  WOJSKOWEJ

   

  3 Zamojski Batalion Zmechanizowany w dniu 11 pażdziernika 2013r. otworzył drzwi dla dzieci i młodzieży. Za bramy jednostki wojskowej weszli uczniowie naszej szkoły podstawowej, z klas I a (wych. p. D. Małys) i III b (wych. p. B. Kukiełka). Dzieci miały okazję zobaczyć pojazdy bojowe, trzymać w ręku broń i z niej strzelać, przymierzać hełm oraz spróbować wojskowej grochówki. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły pełni wrażeń i syci. Zachęcamy uczniów innych klas do uczestnictwa w kolejnych "Dniach Otwartych" jednostki.zdjęcia

 • SP Akademia z okazji DEN

   


   

  AKADEMIA Z OKAZJI 

  DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

   

  Dnia 11 października 2013r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W akademii uczestniczyli; dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi. Artystów z klas 5a, 5c, 6c SP i 1d, 2a, 3b Gim przygotowali p. A. Topolska i p. Ł. Brykner. Oprawę plastyczną akademii przygotowała p. M. Hrycyk, a muzyczną p. A. Hamerska. zdjęcia 

   

 • SP Dzień ziemniaka 2013


   

  Dzień ziemniaka i nie tylko…

   

  Jeszcze we wrześniu klasy II a, II b i II c szkoły podstawowej uczciły Święto Pieczonego Ziemniaka na Kolorowym Ranczo w miejscowości Reforma Łabunie. Było gwarno i wesoło. Uczniowie mogli karmić zwierzęta, zrobić masło ze świeżego mleka i ukisić kapustę na zimę. W tym czasie w ognisku upiekły się ziemniaki. Pysznie smakowały ze świeżym masełkiem! Wśród śmiechu, zabawy, gwaru i biegania, oraz świnek, owieczek i kózek przytulania czas minął dzieciom szybko i wspaniale. zdjęcia

 • Info - Dzień Edukacji Narodowej 2013r

   


   

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

   14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Wszyscy uczniowie lubią to święto - wiadomo, w tym dniu nie ma tradycyjnych lekcji, nauczyciele są pogodni i uśmiechnięci. 

   

  Skąd się więc wzięła nazwa Dzień Edukacji Narodowej? Tu z wyjaśnieniem musimy cofnąć się w czasie aż do 14 października 1773 roku. Wtedy to właśnie na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty nie tylko w Polsce, ale i na świecie! 

   

 • SP Spotkanie autorskie z p. I.Cała

   


   

  SPOTKANIE    AUTORSKIE

  Z PANIĄ IWONĄ CAŁA

   


  Dnia 8 października 2013r. w Filii Bibliotecznej nr 1 w Zamościu uczniowie klasy II C uczestniczyli w warsztatach plastyczno – literackich prowadzonych przez panią Iwonę Cała – ilustratorką książek dla dzieci. Uczniowie poznali pracę ilustratora książek, a także etapy  ich powstawania – „ Od autora do księgarni”. Sami również wcielili się w  ilustratorów książek i wykonali pomysłowe ilustracje. Mieli też okazję zakupić książki ilustrowane przez panią Iwonę Cała. Wszyscy świetnie się bawili. zdjęcia

 • Gim Otrzęsiny klas 1 - 2013/14

   


   

  OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

   

  otrzsiny 8 20131008 19703943657 października 2013r. w gimnazjum odbyły się "Otrzęsiny klas pierwszych", które zostały przygotowane przez  uczniów klasy 2a - ubiegłorocznych zwycięzców. W konkurencjach brali udział uczniowie 1 a,b,c,d oraz ich wychowawcy. Wszystkie klasy wspaniale zaprezentowały się, przygotowując hymn, maskotkę i hasło. Ostatecznie zwyciężyła, wspierana przez wychowawczynię p. Ewę Niedabylską, klasa 1a, która -zgodnie z tradycją- w przyszłym roku będzie przyjmowała pierwszoklasistów w poczet społeczności uczniowskiej gimnazjum.

  Rywalizacji klas pierwszych towarzyszyła świetna zabawa. Zobaczcie to sami ... Zdjęcia

   

 • Gim projekty edukacyjne - ogłoszenie

   


   

  PROJEKTY EDUKACYJNE

   

  Przypominamy uczniom gimnazjum z klas 2, że zostało jeszcze tylko 8 dni, aby zapisać się na projekt edukacyjny w bieżącym roku szkolnym (termin do 15 października) !!! Uczniom, którzy nie dokonają wyboru, tematy projektów zostaną przydzielone  odgórnie.
  Póki czas - wybierzcie te przedmioty i tematy, które Was interesują.

  Propozycje zagadnień są na stronie internetowej w zakładce GIMNAZJUM - PROJEKTY EDUKACYJNE

   

 • SP Wycieczka do Hrebennego

   


   

  JESIENNE  WĘDRÓWKI  PO ROZTOCZU

   

  Dnia 26 września 2013r. uczniowie klas III a i III c wraz z wychowawcami p. J. Wilawer i p. E. Seńko byli na wycieczce krajoznawczo - turystycznej na Roztoczu Wschodnim. Dzieci poznały Placówkę Straży Granicznej w Hrebennem i specyfikę pracy służby granicznej. Zwiedziły zabytkową drewnianą cerkiew z XVII w. w tej miejscowości oraz Muzeum Etnograficzne w Siedliskach. Trzecioklasiści z zainteresowaniem obejrzeli narzędzia i przedmioty codziennego użytku dawnej wsi, galerię zwierząt, ptasich gniazd oraz potężne fragmenty skamieniałych drzew sprzed 13 mln lat.

  Uwieńczeniem jesiennej wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek w pobliskiej leśniczówce.

  Wycieczka dostarczyła wszystkim niezwykłych wrażeń. Niektóre dzieci zadeklarowały chęć ponownego odwiedzenia tych fascynujących zakątków Roztocza Wschodniego.zdjęcia

 • Gim sportowe zmagania we wrześniu

   


   

  SPORTOWE ZMAGANIA GIMNAZJALISTÓW

   

  orlikomania - klasa 1a 1 20131001 1221217815Miesiąc wrzesień obfitował w zawody sportowe, w których licznie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły osiągając znaczące sukcesy sportowe. Zmagania sportowe rozpoczęły zawody drużynowe w piłce nożnej Orlikomania i piłce koszykowej Basketmania. Sportowcy brali udział w zawodach w biegach przełajowych oraz uczestniczyli w zawodach Czwartki Lekkoatletyczne. Największym sukcesem był awans drużyn koszykówki dziewcząt i chłopców do zawodów na szczeblu wojewódzkim.  Zdjęcia

 • Gim Dzień Patrona Szkoły 2013

   


   

  GIMNAZJUM

  DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 

   

  W kalendarzu uroczystości szkolnych 5 października zajmuje miejsce szczególne. Jest to bowiem Święto Patrona Szkoły -  Gimnazjum nr 4. Tego dnia - osiem lat temu gimnazjum otrzymało imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  W tym roku szkolnym uroczystości z okazji Dnia Patrona odbyły się 7 października. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym p.w. MB Królowej Polski. Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna. Uczniowie przedstawili najważniejsze myśli i przesłania związane z posłannictwem religijnym, obywatelskim i społecznym Prymasa Tysiąclecia. zdjęcia

   

 • Nekrolog

   

   


  Nie umiera ten, kto pozostaje w naszej pamięci.


  Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, 

  że 30 października 2012 roku zmarła

  Pani Jolanta Kornas,

  nasz wieloletni ceniony nauczyciel.

   

  Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

   


   

 • uwaga

  Uwaga!

   

  W związku z remontem chodnika przy

   ulicy Jana Zamoyskiego boczne drzwi do szkoły
  będą zamknięte
  .

  Proszę korzystać z głównego wejścia!

   

 • SP Cała Polska Czyta Dzieciom zakładka

   

   

   

   Ogólnopolska kampania społeczna

  „Cała Polska Czyta Dzieciom”

   

       w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu

  w roku szkolnym 2012/2013

   

   

     

   

    Przebieg całorocznych działań:

  Całoroczne, cykliczne głośne  czytanie w klasach przez nauczycieli i rodziców.
  - Kl. 1 – seria o Franklinie
  - Kl. 2 – wybrane fragmenty książek G. Kasdepke 
  - Kl. 3 – wybrane fragmenty książek K. Drzewieckiej

   

   Październik 
  - Szkolny Konkurs  Czytelniczy ,,Pięknie czytam” zorganizowany przez bibliotekę szkolną.

  24 października przypada Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.           

  Wizyta w bibliotece – obowiązkowa! Paniom Bibliotekarkom miło będzie otrzymać laurki  i kwiaty. My także przyłączamy się do najlepszych życzeń i podziękowania za pracę!

   

   Listopad 
  -Zorganizowanie wystawy misiów z okazji urodzin Kubusia Puchatka                 

  Zachęcamy rodziny do czytania i tworzenia Klubów Czytających Rodzin. Idei rodzinnego czytania, a także promowaniu powstawania Klubów Czytających Rodzin poświęcony jest fundacyjny portal internetowy: www.rodzinneczytanie.pl.

  11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Pośpiewajmy z dziećmi pieśni patriotyczne i legionowe.

  12 listopada przypada 110 rocznica urodzin Jana Marcina Szancera, grafika, scenografa, malarza i ilustratora książek (m.in. Pinokio C. Collodiego, Podróże pana Kleksa J. Brzechwy, Bajki i satyry I. Krasickiego). Pokażmy dzieciom ilustracje J.M. Szancera oraz ilustracje książek współczesnych, omówmy, jak rozwijała się ilustracja, jakie pełni funkcje w książce.

   

  Grudzień 
  -  Głośne czytanie w świetlicy szkolnej i w klasach pod hasłem „Lubimy Boże Narodzenie”

  6 grudnia zaprośmy także dzieci na Mikołajki z „Mikołajkiem”. To okazja do poczytania książek René Goscinnego o przygodach Mikołajka i jego kolegów.


  Styczeń
  -  Głośne czytanie w klasach przez zaproszone babcie i dziadków

   

   Marzec
  -  Szkolny Konkurs recytatorki „Świat Dziecka”

   21 marca to Światowy Dzień Poezji. Zachęcamy do czytania naszych klasyków: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Joanny Papuzińskiej

   

   Kwiecień/maj

  8-15 maja– Tydzień Bibliotek. Bijemy rekordy wypożyczania książek i uczestniczymy w imprezach lokalnych

  Szkolny Konkurs Czytelniczy ,,Moje lektury” w kl. III

   

   Czerwiec

   Wielki Tydzień czytania w szkole

  W dniach 1-8 czerwca odbędzie się XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.  Wspólne czytanie Lokomotywy Juliana Tuwima przez nauczycieli, wychowawców, rodziców, artystów, przedstawicieli władz lokalnych, mediów, kościołów, itp.

  Zapraszamy do uczestnictwa w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” wszystkich uczniów i nauczycieli.

                       Koordynatorem akcji jest pani Renata Kowarz.

   

  "Dzieci lubią Misie, Misie lubią Dzieci!!!" 

  26 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia pluszaki opuściły dziecięce pokoje i zagościły w salach lekcyjnych uczniów klas I-III oraz w grupie sześciolatków ,,Biedronki”. A ponieważ każdy ma swoją ulubioną maskotkę - misiów przybywało wiele. Dzieci ponadto zapoznały się z historią pluszowych zwierzątek. Święto Pluszowego Misia przypomniało wszystkim, jak ważną rolę w rozwoju emocjonalnym i społecznym dziecka odgrywają pluszaki, jak są im bliskie. Bo przecież:

  "Dzieci lubią Misie, Misie lubią Dzieci!!!"

  Zapraszamy do obejrzenia WYSTAWY MISIÓW w naszej galerii zdjęć.

   

   

   

   

 • SP Cała Polska Czyta Dzieciom

   

   

  Ogólnopolska kampania społeczna

  „Cała Polska Czyta Dzieciom”

   

       w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu

  w roku szkolnym 2012/2013

   

 • SP Akcja charytatywna PCK

  Akcja charytatywna  PCK  „Wyprawka dla żaka”

  We wrześniu 2012r. w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu zorganizowano i przeprowadzono wśród uczniów klas I- VI akcję charytatywną „Wyprawka dla żaka”. Zebrano artykuły szkolne, które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

  Nad  przebiegiem akcji czuwały  opiekunki Szkolnego Koła PCK:  

                             p. Aleksandra Kopiel i p. Bożena Kukiełka.                                                                                                                                                                                                                                                             Dziękujemy!

 • Gim Projekty edukacyjne - przypomnienie

  Przypominamy uczniom klas 2 gimnazjum 

  o zapoznaniu się z tematami

  projektów edukacyjnych

  na rok szkolny 2012/2013

   

   

   

   

 • SP Baśniowy Świat Teatru

  BAŚNIOWY ŚWIAT TEATRU 

  12 października 2012r. uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 4 obejrzeli spektakl pt.„Jaś i Małgosia” wystawiony na deskach Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie. Dynamiczna zmiana akcji przenosiła widzów w zaskakujące, baśniowe światy. Dzieci miały możliwość obejrzenia gry aktorów, teatru lalkowego w połączeniu z żywym planem i obrotową scenę. Po zakończeniu spektaklu z małymi widzami spotkali się aktorzy, którzy opowiedzieli o swojej pracy, sposobie tworzenia efektów specjalnych i robieniu lalek do przedstawień.

  Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.


   

   

 • Dzień otwartej szkoły

  W czwartek 18 października 2012 r.

  w godzinach 16.00 - 18.00

   

  DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 

  w Szkole Podstawowej i Gimnazjum

   

   Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  na spotkania z nauczycielami.

   

   

 • SP Ślubowanie 16.10.2012

  Ślubowanie Klas Pierwszych

  Szkoły Podstawowej

   16.10.2012

  BYĆ UCZNIEM – TO BRZMI DUMNIE

  A dokładnie ... być uczniem SP nr 4 w Zamościu. Kto nie wierzy, niech żałuje, że nie uczestniczył w uroczystości przyjęcia w poczet uczniów 3 pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 4. Dzień niby normalny, a atmosfera i radosna, i podniosła. W auli szkolnej zebrali się rodzice, dziadkowie, Rada Pedagogiczna szkoły, zaproszeni goście, koledzy ze starszych klas oraz najważniejsi – pełni przejęcia pierwszoklasiści. Szczere życzenia od Dyrekcji, Rady Rodziców, zaproszonych gości.

  Tak więc – BYĆ UCZNIEM SP4 W ZAMOŚCIU - TO BRZMI DUMNIE. Kto jeszcze nie wierzy ... zapraszamy za rok
 • Dzień Edukacji Narodowej

   

  Dzień Edukacji Narodowej

  W piątek 12.10.2012r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  W zabawnej, żartobliwej formie występujący na scenie uczniowie starali się przybliżyć kolegom i koleżankom, z jakimi problemami mogą borykać się współcześnie nauczyciele i uczniowie, gdyż jak mówi motto programu            „zarówno uczniowie, jak i nauczyciele terminują w szkole życia”.

  W tym dniu nie mogło również zabraknąć życzeń i podziękowań dla wszystkich pracowników oświaty za ich trud wkładany   w nauczanie   i wychowanie. Dzieci życzyły pedagogom przede wszystkim zdrowia, sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy, ale również cierpliwości i poczucia humoru.

  Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas 6a i 6 c szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Agnieszki Pawliszak oraz chór zespołu szkół prowadzony przez panią Agnieszkę Hamerską. 

 • Biegi przełajowe

  Biegi przełajowe - awans do rejonu
  W dniu 28.09.2012 na obiektach OSiR-u i Parku Miejskiego odbyła się Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. dziewczęta 10x800m, chłopcy-10x1000m.
  Dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy I miejsce. Obie drużyny awansowały do zawodów rejonowych, które odbyły się 4 października w Tomaszowie Lubelskim. Dziewczęta zakończyły bieg na V miejscu, a chłopcy na IV. GRATULUJEMY !!!
 • SP Ślubowanie klas 1- zaproszenie

   
  Dnia 16.10.2012 r.   
  o godzinie 1600 

   w Szkole Podstawowej Nr 4

  im. Stefana Batorego  w Zamościu 

  odbędzie się uroczystość 

  Ślubowania Klas Pierwszych.

   

  Serdecznie Zapraszamy

   

   

   

   

 • Gim Wybory SU

  Wybraliśmy Samorząd Uczniowski w Gimnazjum

  Dnia 8 października 2012 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Spośród zgłoszonych kandydatów został wybrany zarząd w składzie:

  Przewodniczący - Jędrzej Ogiński (2d)

  Z-ca przewodniczącego - Weronika Greszta (2c)

  Sekretarz - Piotr Samborski (2a)

  Protokolant - Jakub Mierzwa (3b)

  Osoby te uzyskały kolejno największą liczbę głosów.

   

 • Gim Dzień Patrona Szkoły

   Dzień Patrona Szkoły

  W kalendarzu uroczystości szkolnych 5 października zajmuje miejsce szczególne. Jest to bowiem Święto Patrona Szkoły -  Gimnazjum nr 4. Siedem lat temu gimnazjum otrzymało imię Kardynała Stefana WyszyńskiegoJak co roku dzień ten rozpoczął się mszą św. w kościele MB Królowej Polski w Zamościu. Następnie wszyscy przeszli do szkoły. Na szkolną uroczystość przybyli zaproszeni goście, m.in. Prezydent Miasta Zamościa pan Marcin Zamoyski, Probosz Parafii MB Królowej Polski ks. Prałat Janusz Romańczuk oraz autorka hymnu szkolnego pani Anna Kosobucka.  Zdjęcia 

   

   

   

 • SP Książka uczy, bawi, inspiruje.

   

   

  Książka uczy, bawi, inspiruje.

   4 października 2012 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z  panią Edytą Zarębską, zorganizowanym w ramach programu ,,Książka uczy, bawi, inspiruje” przez Filię Biblioteczną Nr 1 w Zamościu.

  Pani Edyta urodziła się  w Hrubieszowie, mieszka w Lublinie. Maluje obrazy oraz pisze książki dla dzieci. Jest współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, w którym ukazała się jej debiutancka książka „Opowieści babci Gruni”, napisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona. W 2007 roku zdobyła wyróżnienie za książkę dla dzieci i młodzieży w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. 

   

   

 • Gim Otrzęsiny 2012/13

  Otrzęsiny klas pierwszych

   

  W dniu poprzedzającym Święto Patrona Gimnazjum - 4 pażdziernika, miały miejsce OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH. Zostały one przygotowane przez ubiegłorocznych zwycięzców klasę 2a. Przed rozpoczęciem tego ważnego dla pierwszaków dnia, w którym oficjalnie zostali przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej gimnazjum, zostali wymalowani i nakarmieni różnymi specyfikami. Klasy przygotowały maskotkę klasy, hymn, układ taneczny i hasło. Wśród konkursów, które przygotowano dla nich znalazły się: jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, poszukiwanie monety zanurzonej w misce z mąką, robienie warkoczy, quiz wiedzy o szkole, malowanie portretu wychowawcy, kręcenie hula hop i inne. Zmagania uczniów oceniała komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Danuty Margol. Zwyciężyła klasa 1a wspierana przez wychowawczynię p. Annę Klech.  Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów gimnazjum.

  Zdjęcia

 • SP Dzień Chłopaka

   

  Dzień Chłopaka 

  Sekcja Kultury i Nauki Samorządu Uczniowskiego przygotowała wraz z opiekunami apel. Poza życzeniami dla wszystkich chłopców cała społeczność szkolna świetnie się bawiła podczas prezentowania przez nich prognozy pogody, wykonaniu piłki z wełny i innych konkurencji.

  Całość imprezy uświetnił przepiękny pokaz tańców latynoamerykańskich w wykonaniu uczennicy klasy VI b Wiktorii Szczepańskiej i ucznia klasy VI c Szymona Zawady, którzy swe umiejętności taneczne trenują w Szkole Tańca Magdalena & Janusza Myka.

    Zdjęcia 

   

 • Sp Sprzątanie Świata

  Sprzątanie świata 2012  

      W dniu 12.09.2012 roku uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w porządkowaniu terenu przyszkolnego. Celem akcji było dostrzeganie zmian zachodzących w otaczającym środowisku, ich wartościowanie oraz rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska. Przed przystąpieniem do akcji uczniowie zostali poinformowani o bezpieczeństwie i rewirach, które mieli sprzątać.

   

  W akcji uczestniczyli:

  p. Moździoch S. z kl.IVa

  p. Pawliszak A.  z  kl.IVb

  p. Kukiełka J, p. Kurzępa R. z kl.IVc

   

 • Badminton - zawody drużynowe

  BRAWO BADMINTONIŚCI !!!

  27 października w naszej szkole odbyły się drużynowe zawody w badmintona. Pierwsze miejsca zarówno wśród drużyn dziewcząt, jak i chłopców zajęli uczniowie naszego gimnazjum, którzy awansują do etapu rejonowego. więcej...   zdjęcia

  GRATULACJE !

 • Sztafetowe Biegi Przełajowe

  SZTAFETOWE BIEGI PRZE??AJOWE

  10.10.2011 w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców na szczeblu rejonowym.

  więcej...  zdjęcia

 • KONKURS: Jesienny Wystrój Sali

  Konkurs na Jesienny Wystrój Sali

  ROZSTRZYGNI??TY !!!

  Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu na wystrój sal lekcyjnych. W dniu dzisiajszym poznaliśmy zwycięzcę pierwszego etapu JESIENNEGO. Najładnieszy wystrój sali przygotowała klasa ..... więcej.         zdjęcia

 • Konkursy kuratoryjne

  KONKURSY KURATORYJNE
  Do etapu rejonowego przeszli uczniowie:
  Bartłomiej Karwowski (2b) - konkurs matematyczny
  Dominika Bajwoluk (3a) - k. polonistyczny
  Adriana Poterucha (3a) - k.krasomówczy
  Aneta Puławska (3d) - k. krasomówczy
  Dominika Bajwoluk (3a) - k. krasomówczy
  Klaudia Gietka (3d) - k. biologiczny
  Ola Gmyz (3b) - k. biologiczny
  Ewa Tama (3b) - k. biologiczny
                                                     ??ukasz Wodyk (2b) - k. biologiczny
                                                     Dawid Rahman (2b) - k. chemiczny
                                                         Szczepan Swatowski (3b) - k. historyczny
  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYM ETAPIE!!!
 • Dzień Otwarty Szkoły

  DZIE?? OTWARTY SZKO??Y

   

  Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów na Dzień Otwarty Szkoły

  w czwartek 27 października

  w godzinach 16.00-18.00. 

 • Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej

  Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej

  12 października w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu odbył się VIII Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej, towarzyszący obchodzonemu w tej szkole świętu św. Franciszka ? patrona ekologów. Gimnazjum nr 4 w kategorii C (gimnazjum) reprezentowali uczniowie: Aleksandra Szram klasa I a, ??ukasz Wodyk klasa II b.

  ??ukasz Wodyk zajął II miejsce. Gratulujemy!

 • Dzień Edukacji Narodowej

  DZIE?? EDUKACJI NARODOWEJ

  13 października 2011 roku z okazji Święta Edukacji Narodowej uczniowie klas: I a, 3 c, i 3d pod opieką pań: Anny Smolak, Agnieszki Jedlińskiej, Sylwi Bryl, Małgorzaty Hrycyk zaprezentowali krótkie scenki z życia szkoły. Społeczność  gimnazjum obejrzała lekcje matematyki, biologii  oraz wysłuchała dowcipnego referatu na temat: ?Jak odróżnić w szkole nauczyciela od ucznia??. Wiele radości przyniósł występ uczniów klasy I a, którzy zatańczyli w jedyny i niepowtarzalny sposób fragment ?Jeziora ??abędziego?. Na zakończenie pani dyrektor Jolanta Goryczka podziękowała za przygotowaną akademię, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim nauczycielom w imieniu uczniów Gimnazjum nr 4. 

  zdjęcia

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  SPRZĄTANIE ŚWIATA

  16 września 2011 roku nasze gimnazjum wzięło udział w akcji porządkowej ?Zadbaj o swoje miasto? organizowanej przez Wydział Gospodarki Mieszkaniowej Ochrony Środowiska i Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Zamościu.

  Do akcji przystąpiło 128 uczniów z klas: Ia, II a, b, III a, d i I d pod opieką p. Danuty Margol, Wojciecha Bartosiewicza, Sylwi Bryl, Danuty Raczkiewicz, Iwony Rahman, ks. Bogdana ??osia. Sprzątano róg ulicy Wyszyńskiego i Zamoyskiego oraz teren szkoły i sąsiadującego przedszkola. Młodzież zebrała 30 worków śmieci.

  Zdjęcia

 • Zawody SZS - Piłka Nożna

  Zawody SZS - piłka nożna chłopców

  października odbyły sie na boisku Orlik przy naszej szkole zawody Szkolnego Związku Sportowego z piłki noznej chłopców.

  więcej...

 • Współzawodnictwo Sportowe SZS

  Sukces sportowy na miarę województwa lubelskiego!

  W dniu 28 września  2011 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego za rok 2010/2011.

  Gimnazjum nr 4 zdobyło w Wojewódzkim Współzawodnictwie Szkolnego Związku Sportowego bardzo dobre 6 miejsce.  więcej...  Zdjęcia

 • Dzień Patrona Szkoły

  DZIE?? PATRONA SZKO??Y

  W kalendarzu uroczystości szkolnych 5 października zajmuje miejsce szczególne. Jest to bowiem Święto Patrona Szkoły. Sześć lat temu gimnazjum otrzymało imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jak co roku dzień ten rozpoczął się mszą św. w kościele MBKP w Zamościu, w której uczestniczyła cała społeczność Gimnazjum nr 4 oraz zaproszeni goście. Następnie wszyscy przeszli do auli szkoły. Po wystąpieniu p. dyrektor i przemówieniach gości miało miejsce ślubowanie klas pierwszych, czyli symboliczne przyjęcie pierwszaków w poczet gimnazjalistów. Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno-muzyczny pt.: "Jestem tylko Twoim żołnierzem..." na temat życia kardynała Stefana Wyszyńskiego przygotowany przez uczniów klas: I b, II a, b, III a, b pod opieką p. Joanny Kosz, wzbogacony piosenkami chórku szkolnego prowadzonego przez p. Małgorzatę Hrycyk. Scenki z trudnego dla kardynała etapu życiowego, jakim było więzienie, przybliżyły wszystkim postać Wyszyńskiego jako zwykłego człowieka i bez względu na warunki, niezłomnego obrońcę Kościoła w Polsce. Montaż okraszony występami wspaniałych recytatorów i piosenkami chórku dostarczył wielu wzruszeń. 

   Zdjęcia z uroczystości

  Po południu miały miejsce OTRZ??SINY klas pierwszych.  Zostały one zorganizowane przez ubiegłorocznych zwycięzców ? klasę II a pod opieką p. Ewy Niedabylskiej. Przed rozpoczęciem tego ważnego dla pierwszaków wydarzenia wszyscy zostali wymazani i nakarmieni raczej niezjadliwym specyfikiem. Każda pierwsza klasa musiała opracować swój hymn, układ taneczny i obrać sobie maskotkę. Maskotką I a był Papa Smerf, 1b - Smerfetka, 1c - Hippis, 1d - Lemur Julian. Klasy przygotowały również hasła, którymi wspierały się podczas konkurencji, a był ich cały wachlarz:  konkurs matematyczny - mierzenie długości ławki zapałką, makijaż - wykonanie makijażu przez chłopców, poszukiwanie monety w misce wypełnionej mąką - tylko przy użyciu ust, slalom z piłeczką pingpongową znajdującą się na łyżce trzymanej w ustach, karmienie z zawiązanymi oczami jogurtem, taniec wychowawcy z maskotką klasy. W komisji zasiadły: p. dyrektor Jolanta Goryczka, p. Ewa Niedabylska, Aneta Puławska. Zabawa dostarczyło młodzieży wiele radości.

  Zwyciężyła klas I a wspierana przez wychowawczynię panią Agnieszkę Jedlińską.

  Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów gimnazjum. 

  Zdjęcia z otrzęsin klas I